Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kertes házban lenne, napi szinten tudnék vele órákat foglalkozni.Olyan fajtát keresek, ami játékos, barátságos, mégis ha arról van szó, akkor megvédi a gazdáját és a családját, jelezzen, ha idegen van a ház környékén.Ne legyen nagyon makacs,önfejű.Szeressen tanulni. Nem első kutya lenne.Közepes/nagytestű kutyafajtában gondolkozom.(Mivel (kinti-benti kutya lenne, ezért nem lenne hátrány, ha a szőre nem lepné be az egész lakást) :)

Esetleg volna valami ötletetek, hogy mely kutyafajták alkalmasak nagy részben a leírtaknak? Válaszotokat előre is köszönöm.



2013. júl. 31. 16:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%
Ott vannak a gondozók, te szerencsétlen, akik meg tudják mondani, hogy milyen viselkedésű a kutya (utolsó válaszolónak). Én is menhelyi keveréket hoznék.
2013. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%

10es! És mit számít az,hogy milyen múltja volt?? Sokan pont ezért nevelik félre a menhelyes kutyákat, mert 'jajj szegény' milyen rossz sora lehetett eddig...


Tök mindegy milyen múltja volt! Ha a gondozók szerint a kérdező igényeinek megfelel, akkor nem lesz vele gond, feltéve, ha nem nevelik félre! Na meg ha olyan menhelyről való, ahol tényleg ismerik a kutyákat, nem csak túl akarnak rajtuk adni.

2013. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%
Na persze, ismerik a gondozok. Miert ajanlotok mindenkinek menhelyi kutyakat? Olyan mint a gyerek orokbefogadasa, ha nem muszaj nem teszed, csak hogy martirkodj, hogy te bizony befogadtal egy kutyat. Ugyan mar, tiszta ketszinuskodes erre a kerdesre ezt ajanlani, mikor vilagos, hogy egy bizonyos kutyafajtat szeretne.
2013. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
11-es, hoznal persze, de gondolom eddig nem hoztal egyet sem.
2013. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem azt írtuk, hogy kizárólag menhelyi kutyát hozzon (sőt, én nem is írtam, hanem a rotit, oft-t, stb ajánlottam), hanem azt, hogy a gondozók elvileg ismerik az ottani kutyákat, és tök mindegy milyen előéletük volt.
2013. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Valletta ***** válasza:
48%

Miért lenne mártírkodás az örökbefogadás? Szégyen, ha valakinek ezt jelenti.


Minden menhelyen van legalább 100 kutya, nem létezik, hogy a fentieknek megfelelő nincs. A gondozók igenis ismerik a kutyákat, mivel egész napjukat velük töltik. Ha valakinek az égvilágon semmi elképzelése nincs arról, milyen fajta kutyát akar, csak azt akarja, hogy legyen közepes, vagy nagytestű, jelezzen, legyen könnyen képezhető és embercentrikus, akkor miért kellene, hogy a felsorolt 4-5 fajtából válasszon? 100 kutyából legalább 50 jó méretre, 45 nem letargikus, ebből 45 jelez, 40 játékos, amelyik játszik, az jól motiválható, tanítható, ebből biztos van pár, ami göndör vagy trimmelős szőrű és még tetszik is nekik.


A menhelyi kutyáknak van múltja, ugyan úgy, mint minden felnőtt kutyának, amit a gazdája sétálni visz, vagy kutyaiskolába, vagy amelyikkel a ti kutyátok is játszik. A menhelyi kutyáknak is volt gazdája, tehát köztük és a gazdás kutyák között SEMMI különbség nincsen, csak éppen nem otthon, hanem rács mögött vannak. Érdekes, ahogy egy örökbefogadott kutya megítélése megváltozik, ahogy gazdához kerül. Rögtön aranyos lesz, meg szófogadó, meg le tud vizsgázni a kutyaiskolában, elismerő tekinteteket kap az utcán, míg amíg a menhelyen volt, sokaknak nem volt más, csak egy értéktelen keverék a többi száz között, ami biztos, hogy beteg, agresszív, semmire nem való.

2013. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

ez de komoly. jónak szóltál be..


nem zavar hogy a 11esnek pont hogy van? sőt! ideiglenese is. tehát tökéletesen meg tudná mondani a leendő gazdinak a kutya jellemét, még azt is "mikor fikázik a paplan alatt" a kutya, mindent. (remélem nem baj hogy leírtam)


mellesleg pont hogy azért jó egy menhelyi mert általában teljesen rendbeszedik a kutya jellemét mielőtt örökbeadásra kerülne. ráadásul totál alap dolgokat megtanítanak nekik (pórázon séta stb) sőt, tökéletesen tudják hogy melyik kutya milyen kézbe való és nem is adják oda arra nem alkalmas személynek. ha ez nem így lenne egy rakás bull típusú kutyának már lenne otthona, mert csak úgy odaadogatnák mindenfele.

2013. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
a 14esnek szántam, de szerintem amúgy is érthető volt.
2013. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17es!


Azért sajnos ez nem minden menhelyen van így! Sok helyen szinte bárkinek odaadják a kutyákat, csak vigyék. Ebből lesz aztán az, hogy x idő múlva vagy az utcán köt ki a kutya, vagy visszaviszik a menhelyre. Úgyhogy azért nem kellene agyondícsérni őket. Plusz, ha valaki fajtatiszta kutyát akar, azért nem lehet elítélni!


Eltűnnének a fajták, ha mindenki csak örökbefogadna, meg szaporítótól vásárolna.

2013. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Bár nem túl nagy, de én a pulit javasolnám. Védeni nem fog, viszont nagyon jó jelzőkutya. Játékos, okos barátságos, család centrikus. Nagyon könnyen tanítható. És a zsinóros szőrét nem hullajtja. :)
2013. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!