Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme a kutyának útlevele...

Mi értelme a kutyának útlevelet csináltatni?

Figyelt kérdés

Külföldre járunk nyaralni, visszük magunkal a kutyát és még egyszer sem kérték el sehol. Határon ügye átlehet menni,nem is kér senki semmit,mivel nincs is ott senki,meg se kell állni. Akkor mégis minek az útlevél?


Azt olvastam még,hogy ha külföldön lesz baja a kutyának akkor a kinti állatorvos csak útlevéllel fogja ellátni,de ezen kívül ki kérheti el egyáltalán??


Most ezt nem kötekedésből mondom,de tényleg nem értem. Ráadásul nem is volt valami olcsó megcsináltatni..


2013. aug. 2. 11:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Az az értelme, hogy kötelező. Attól, hogy nem kérik el, még elkéHETik. Aztán ha mégis elkérik és nem tudod megmutatni, akkor mit csinálsz? Neked is van igazolványod, a személyid ami nem kötelező ha van helyette jogsid.
2013. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Persze,persze viszem a személyim,csak azt nem értettem,hogy az az oltási könyv miért nem elég? Mármint abba is benne van,hogy az én kutyám,benne van az összes elérhetőségem,adatom /ami rajta van a személyimen/ benne van minden angolul,benne van az összes oltás,dátum szerint,sőt nálam van a tenyésztőtől kapott szerződés is (bár azzal sokra nem mennek,tény,de azzal is alátamasztom,hogy nem onnan loptam el a kutyát)

Benne van a chipnek az a kis papirkája.


Végülis kár ezen rágódnom,mert kénytelen vagyok kifizetni azt a pénzt az útlevélnek,csak kicsit bosszantott a dolog:)

2013. aug. 2. 12:27
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Mert az oltási könyv magyar és nem nemzetközi. Azért nem elég, mert azt nem fogadják el külföldön.
2013. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert kötelező.Ha mégis megállítanak a határon,fordulhatsz vissza.Ha helyben derül ki,a kutya mehet karanténba.
2013. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát olyat hallottam, hogy Angliába nem engedtek be kutyát... Vitték volna kiállításra, de a gazda trehány volt, nem csináltatta meg időben az útlevelet, és visszafordították őket. Pedig az is EU, de ott pl. nagyon szigorúan veszik a veszettségoltás meglétét.
2013. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!