Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy oldjátok meg a kutyáto...

Ti hogy oldjátok meg a kutyátok futtatását?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 18:57
1 2 3
 11/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Póráz nélkül sétálunk a szomszédos Duna parton és itt a Kertvárosban. Központban pórázon vagy szabadon, de szájkosárban.

Tavaly volt egy razzia itt a környéken, akkor flexi pórázon volt sokat, illetve hátul is szemeket növesztettem

2013. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ja, a mozgásfajták időjárástól függően változnak: bringa melletti kocogás vagy rövidebb sprintek, úszás, labdázás, frisbeezés, játékért való nagy területek megkerülése, labdakeresés nyílt placcon
2013. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Itt külterületen sem lehet futtatni.Mondjuk személy szerint nem igazán érdekel csak bármikor belefuthatok 1 rendőrbe.A lényeg ha meglát 1 rendőr külterületen is hogy póráz szájkosár nélkül van a kutya és úgy futtatom,MEG FOG BÜNTETNI!!Mondom ott van ismerősöm.Nemrégiben kapta meg az 50 ezres büntetését!!!!!
2013. aug. 3. 08:17
 14/21 anonim ***** válasza:

"Itt külterületen sem lehet futtatni."


Bocsánat, nem mondtad, hogy nem Magyarországon laksz. Mi ezt feltételeztük, mivel magyar oldalra magyarul írtál.

2013. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Bocs nem voltam világos.Magyarországon lakok és azon belül Gyulán.Ezek mellett minden úgy van ahogy eddig leírtam
2013. aug. 3. 09:08
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor csak ismételni tudom magamat: "Azt persze könnyű megbüntetni, aki maga se ismeri a törvényt és meg se próbálja megvédeni az igazát."


Gyulán is ugyanazok a törvények érvényesek, mint másutt.

2013. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Védtem már meg az igazamat.30 ezrembe került!
2013. aug. 3. 09:38
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor irány a bíróság, a törvény, az törvény, nincs olyan, h a gyulai kutyásokra más vonatkozik.
2013. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akkor linkeld már be a hatályos jelenlegi jogszabályt!
2013. aug. 3. 10:40
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

[link]


"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell"


Tehát külterületen ELVILEG nem kell póráz, ha a lakott terület végét jelző tábla után futtatod a kutyát.

De sajnos ha a külterület vadászterületnek minősül, vagy magánföldek vannak, akkor elvileg ott is póráz kell...

De a rendőröket messziről ki lehet szúrni, gyorsan behívod a kutyát és megkötöd :)

2013. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!