Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenül vállaltam kutyát....

Felelőtlenül vállaltam kutyát. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy jó ismerősöm goldijának született a szomszéd labradortól 10 kölyke.Mivel nem fajtiszták,így eladni nem tudta őket.Körbetelefonált,hogy szeretne-e valaki kutyát,mert aminek nem lesz gazdája újszülött korban,azt vízbe fojtják (tudom,no comment).Megsajnáltam szegényeket,így egyet befogadtunk.Hogy ne kelljen rá költenie,nem egész 6 hetesen elhozta hozzánk.Ennek 3 napja. A gond az,hogy kicsi gyerekem vannak (3 és 1 évesek)) akik viszont nagyon félnek a kutyától.A nagy mindig is félt,nagyon érzékeny.A kiskutya megy oda hozzájuk,harapdálja,szagolgatja őket,ugrál,a gyerekeim meg pánikszerűen menekülnek az udvaron.Sajnálom a kutyát,sajnálom a gyerekeimet,és magamat,mert egyszerűen időm sincs annyi szegényre,mint amit igényelne.Mit tudok tenni?
2013. aug. 5. 13:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanám,hogy hívd fel a retriever fajtamentést és tőlük kérj segítséget.Nagyon becsülöm,hogy beláttad,hibáztál.És a jó szándékodat is.

[link]

2013. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Hol vagy helyileg?
2013. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom a fajtamentőket,de a gazditkeresek.hu oldalon is hamar elkel.Csak azt nézd meg,kinek adod,mivel kicsi,még élelmes emberek túladhatnak rajta,mint fajtatiszta.
2013. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Andizsuzsi ***** válasza:
Én visszavinném az ismerőshöz egy csomag táp kíséretében, és megkérném, hogy legalább 2-3 hétig még az anyja viselje gondját a kicsinek. Addig a gyerekekkel lehetne látogatni, "szokni".
2013. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Pontosan, a gyerek nem a kutyától fél, hanem attól a ténytől, hogy izeg-mozog valami, ami nem ember. Ahogy megismernék és megbarátkoznának a kiskutyával, elmúlna ez a "kamufélelem". Ha elajándékozod a kutyát, a gyerekek lehet, hogy felnőttként indokolatlanul fognak félni a kutyáktól, vagy csak simán beléjüktáplálod ezzel azt, hogy olyan dolgoktól is lehet félni, amik nem is okoztak fájdalmat / ki se próbálták / meg se ismerték.

Azt akarod, hogy félős, hisztizős gyerekeid legyenek, akiknek az életéből kimarad sok más mellett az állatok szeretete?


Nyilván ameddig nem dolgozol, felügyelet mellett legyenek együtt, játsszatok közösen a gyerekekkel és a kiskutyával, hogy jó élmény legyen a kutyával "lógni". Mire visszamész dolgozni, haverok lesznek.


ui. Golden-Labi mixed van, hidd el, nem fog vér folyni, ha csak nagyon el nem rontod azt a kutyát!

2013. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy a gyerekek ilyen korban sokszor egyik óráról a másikra "felejtik el", mitől is féltek az előbb, vagy mi nem tetszett az előbb, Te tudod ezt a legjobban hiszen az anyjuk vagy:) Ez a "nem szeretem", "nem akarom", stb, még az ételben az ízlésük is napról napra tud változni, szóval attól, hogy a nagyban MOST éppen félelmet kelt a kutya, 1-2 jó élménytől úgy el tud szállni, hogy nem is emlékszik majd arra, hogy valaha is félt.
2013. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%
Hát valamit eléggé elrontottál, ha két gyereked is retteg egy ártalmatlan kiskutyától... Elzártad őket eddig a külvilágtól, vagy mi??
2013. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nem vagyunk egyformák,van,aki érzékenyebb dolgokra,míg más kevésbé.DE! Gondolj bele,hogy egyik napról a másikra hozzád költözik egy állat,aki a derekadig ér és állandóan harap ami fáj.Nem tudsz csinálni semmit,mert követ és harap.Mindig,kivéve mikor a házban vagy.Szerinted mit rontottam el?
2013. aug. 9. 12:48
 19/27 anonim ***** válasza:
Azt rontod el, hogy nem fegyelmezed. Az én két kistestvérem is "rettegett" a kutyáktól, aztán lett egy kiskutyánk. 1-2 hét alatt leküzdötték a "nagy félelmet", igaz persze, közben folyton le kellett állítanunk a kutyát, de ma már tőlük féltem a kiskutyát.
2013. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én nem kiskutyákkal hanem komondorokkal nőttem fel, szóval tudom miről van szó. Mégsem volt semmi probléma. Az érzékenység oké, de mindkettő nem lehet ugyanolyan érzékeny, szóval ott valami nem stimmel. Biztos valami panelrengetegben laktak aztán a gyerekek azt sem tudják mi az hogy állat...

Amúgy meg azt rontottad el, hogy nem nevelted és hagyod hogy rosszalkodjon. Amikor nem tudsz vele foglalkozni akkor el kell zárni, hogy ne rögzüljön belé a rossz viselkedés, és akkor a gyerekekre sem ugrál, amikor meg van rá időd akkor jól kifárasztod és megtanítod neki, hogy mit szabad és akkor a gyereket is meg tudod védeni az ugrálástól mert ott vagy.

2013. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!