Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anyák miért nem tanítják...

Az anyák miért nem tanítják meg a gyerekükne, hogy nem kell félni/hogyan kell bánni a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Rengetegszer tapasztalam azt, hogy egyszerűen mindewn kérdezés nélkü oda jön egy gyerek és simogatja a kutyámat.Alapvetően megtűri a gyerekek közelségé, simigatását, de ha váratlanul éri a kutyát az érintés esetleg odakaphat és akko persze egyből a kutya lenne a hibás. A másik véglet az, hogy úgy fél a gyerek a kutyától, hogy szinte elkékül. A múltkor még az út túloldalára is átment a gyerekkel az anyja, mert elkezdett bőgni amint meglátta a kutyámat (pedig csak egy vizsla)
2013. aug. 5. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Ja a legrosszabb fajta szülő pont lemaradt. Amikor a gyerek nem fél és nagyon szeretné megsimogatni a kutyát és normálisan odajön és megkérdezi, erre a szülő idegesen rászól, hogy nehogy megsimogassa, mert megharaphatja. Egy idő után akár át is fordíthatják a gyerekben az érdeklődést félelemre...
2013. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én főleg a szó nélkül letámadni akaró embertípussal találkoztam, nem a félőssel. Sajnos.

Nem tudom egyébként, engem gyerekkoromban majdnem elkapott a szomszéd kutya, csak még idejében fel tudtam ugrani a fára :D Mégsem féltem utána a kutyáktól, csak arra az egy kutyára figyeltem, nem szökött e át. Egyszer még bicikliről is majdnem leszedett egy 5-6 tagú kutyafalka kinn a pusztában.

Én egyébként, ha kérdezik hogy símogathatják e, egyszerűen mondom, hogy nem. Ha szó nélkül jönnének, akkor meg leb*szom őket.

Nem igazán érdekel már, nálunk pont az a gond, hogy nagyon barátkozós a kutyám alapból is. De ha idegenek cukkolják annyira bepörög, hogy az valami hihetetlen, és onnantól kezdve mindenkihez rohanna aki csak szembe jön.

2013. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Egy egyeves rotweiller t hoztam a menhelyrol , sajnos buszoznunk kellett es a menhelyen adtak egy szajkosarat a kutyussal az utkozben leragta magarol. Probaltam magam fele tartani a szajat , hogy meg csak veletlenul se harapjon meg senkit. ! Mikor elfprdultam egy pillanatra , hogy megnezzem merre tartunk a buszon egy no a kb2 honapos gyerekevel ul a busson es csettintget a kutyanak es gcuppog neki , hogy nezzen a babajara mert a baba bamulta a kutyat . Erre en kerem hagyja abba . Ramnezett mogorgan es elfordult. Kessob elkezd megint mutogatni a kutya fele , hogu most meg a baba nezzen mert a kutya bamulja a gyereket erre hop kutya rant engem ugrik fel a nore es szagolja a babat . Baba visit no visit en rantok egy hatalmasat a kutyan , erre mindenki mergesen szid engem es a kutyam es minket szalitanak le.. mikor megmondtam a nonek , hogu ne hadonasszon a kutyanak .. na akkor most ki az idiota es felelotlen? Persze nem azt mondom , hogy ne jojjon snki sem a kozelembe NEM hanem , hogy akiknek nincsem kutyajuk nem jelenti azt , hogy nenkene utananezni valamilyem teren a kutya viselkedeserol,, hogy pl lehet egy vad kutya de az nem jelenti azt , hog egy nyugodt kornyezetben nem biztos , hogy olyan vad , csak ne hadonasszon a kutya elott vagy a kutyagazda elott mert a kutya vagy jateknak veli vagy tamadasnak es visszatamad...
2013. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Collie ***** válasza:
100%
Én kutyás vagyok és anya is. Nem értem azokat a szülőket, akik betegesen féltik a gyerekeiket mindentől(kutya, macska, stb), de azt sem értem, ha túl engedékenyek, és minden kutyához odaengedik a gyereket. Nekem golden retriever-labi keverékem van, nem egy problémás kutya. Mivel látják, hogy gyerekem is van, és ott a kutya, így se szó se beszéd, odaengedik a gyerekeiket, hogy megsimizzék a kutyát. A kutyámról tudni kell, hogy idegeneknek nem tűri a simogatást, több találkozás kell ahhoz, hogy másnak engedje az érintést. Ekkor rá kell szólnom más gyerekére, hogy ne nyúljon a kutyához, odajön az anyuka/apuka, hogy miért nem hagyom megsimogatni a kutyát, biztos nem bánt, hiszen az én gyerekemet sem bántja....no komment. El kell magyaráznom, hogy a családot feltétel nélkül szereti, de vadidegen embereket, és ebbe a gyerekek is beletartoznak, nem tűr meg maga mellett. Sokszor szidják az anyámat utána. Én azt fogom megtanítani a lányomnak, hogy ha kutyát lát, és meg akarja simogatni, előbb kérdezze meg a gazdáját. Ha kóbor kutyát lát, ahhoz tilos odamennie egyedül.
2013. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!