Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkélyre kiskutya? Légyszi'...

Erkélyre kiskutya? Légyszi' olvasd végig és utána válaszolj, ha van ötleted.

Figyelt kérdés

Nincs még kiskutyám, de szeretnék idővel egyet. Mivel kölyökkutyát szeretnék, már előre gondolkodom, hogy oldjam meg a szobatisztaság kérdését. Mint olyan sokan én is dolgozom délelőtt, Bár otthon tudok maradni vele 2-3 hetet, ez az idő nem elég ahhoz, hogy kb.8-9 órát kibírjon pisilés nélkül. Arra gondoltam, hogy délelőtt, amíg dolgozom, ki tudna menni az erkélyre és az ott berendezett kis földes, műfüves valamire tudna pisilni, kakilni. Így talán magát a lakást tiszteletben tudná tartani, és ha eljön az idő könnyebben tudom teljes szobatisztaságra szoktatni. Kinek mi a véleménye erről?

Csak hogy ne fárasszak feleslegesen senkit:

- nem azt kérdezem, hogy legyen-e kiskutyám

- kölyökkutyát szeretnék

- nem szeretnék örökbe fogadni menhelyről kutyát

- NEM akarom az erkélyen tartani a kiskutyát

- nem tartom kölyökkutyánál jó ötletnek a boxot

- nem hinném, hogy a lakásban lévő kutyapelenka jobb ötlet lenne.


2013. aug. 6. 13:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
hopp megelőzött a kérdező na mindegy :D
2013. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A másik lehetőség, hogy a járólapos étkező területén lesz, amíg nem vagyok otthon. Akkor ide fog pisilni, kakilni. Most abból indulok ki, hogy 12-13 hetesen még nem bír ki 9 órát pisi nélkül. A kutyapelenkát nem ajánlja gyakorlatilag senki....ha a kőre pisil, az se jobb. Akkor is tuti, hogy úgy érzi a lakásba lehet pisilni...Azt hiszem nincs jó megoldás, csak kevésbé rossz. Ezt próbálom megtalálni.

Ez a megoldás viszont jóval biztonságosabb, mint az erkély.....

2013. aug. 6. 14:10
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
A kőre pisilés annyiból jobb, hogy el tudod tüntetni a szagot és nem lesz saját kis 'pisis helye'.
2013. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Sosem használtam pelenkát. Viszont eleinte bizonyos időre elzártam . Ott én újságpapírt terítettem le. Eleinte mindenhova, aztán a rács elé. Ha kiengedtem a lakásba szabadon, az ajtó előtt volt egy papír. Persze, sűrűn vittem ki is. Nálam működött egy idő után, hogy igyekezett a papírra piszkolni. Aztán eljött az idő, hogy láttam, az ajtó előtt keresi a papírkáját, már vittem is ki.Sosem volt gond a váltás az újságról a szabadban piszkolásra. Egy köves hely, amíg nem vagy otthon, jobb ötlet. Főleg nyáron, ha az erkélyt süti a nap. Egészséges kiskutya amúgy is igyekszik majd kiválasztani egy helyet, ahova elvonul piszkolni.
2013. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Hovarju ***** válasza:
78%
Szerintem nem rossz ötlet. De mi lenne, ha 10-12 hetes kutyust választanál. Ő még bőven kölyök és az első 2-3 hétben, amig otthon vagy vele, simán szobatiszta lesz.
2013. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hovarju, ez remek ötlet! Már nekem is eszembe jutott!:) Mit gondolsz, ha kicsit idősebben kerül hozzám a kiskutya, jelent valamilyen hátrányt a kapcsolatunkban? Illetve, szerinted jelent problémát a tenyésztőnek, ha kicsit később vinném el a kiskutyát ......természetesen fizetném azokat a szurikat, amelyeket már én adatnék be, ha 9 hetesen viszem el.
2013. aug. 11. 19:42
 17/22 anonim ***** válasza:
Még a 4 hónapos sem bír ki 8-9 órát piszkolás nélkül.
2013. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Szerintem se bír ki 4 hónaposan még ürítés nélkül annyi időt. Viszont, ha még egy hónapot a tenyésztőnél tölt, nálam kevesebb lesz az az idő, amíg szobatisztává válik.
2013. aug. 11. 21:22
 19/22 anonim ***** válasza:
amugy milyen fajtat szeretnel?
2013. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Már ott tartok, hogy fogalmam sincs.:(

Ha tetszik, akkor nagytestű ( második emeleten lakom)vagy kezdő kutyásnak nem való. Ha mégis találtam, akkor igen problémás a tartása, sokféle betegsége lehet.

Ezzel kapcsolatban tettem is fel kérdést ("Cukikutya vs. Randakutya" topik címmel és épp a shar pei fajtával barátkozom.

2013. okt. 9. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!