Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide költözött a bátyám barátnő...

Ide költözött a bátyám barátnője, és úgy kezeli a kutyámat mintha az övé lenne. Mit csináljak? (bővebben)

Figyelt kérdés
van egy 6 hónapos vizslám, és már elkezdtem tanítgatni. pacsit ad, leül, jön ha hívom, tehát már az alapokat tudja. Én sétáltatom én foglalkozok vele a legtöbbet.6 an lakunk, mindegyikőnket szereti a kutyám, de úgy veszem észre hogy tudja hogy én vagyok a gazdája. viszont ide költözött ez a csaj. játékokat vesz neki, jutalomfalatokat, ha nemvagyok itthon állandóan tanítgatja, ilyeneket akar neki tanítítani h a kutya halottnak tetesse magát meg ilyen hülyeségeket. Nem zavar annyira, tanítsa. Rászólni nem akarok, mert nem akarok családi viszályt, de attól félek hogy a kutyám egy idő után ezt a csajt fogja a gazdájának tekinteni. Szerintetek?
2013. aug. 7. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

"kijön odahívja magához és elkezdi adni neki a jutalomfalatokat. nem veszi magát észre, avgy direkt csinálja."


nah ez nálam is keményen kicsapná a biztosítékot.


nem kérdezted még meg soha tőle miért csinálja ezt? hogy-hogy nem zavartatja magát hogy épp a kutyával foglalkozol?


beszéld meg vele hogy vegyen visszább mert ez így nem lesz jó.

2013. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Valletta ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a helyzet, akár jó-e ez a kutyának, akár nem, neked nem tetszik és ez a lényeg. Az egyetlen megoldás, hogy megbeszéled vele, hogy vagy ne foglalkozzon a kutyáddal, vagy jussatok kompromisszumra, hogy mikor és hogyan tegye. Csak azért, mert a testvéred barátnője, nem kell olyat eltűrni neki, ami neked nem tetszik, meg kell húzni egy határt.
2013. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
alapból is csinált már olyan dolgokat a lány, hogy az egész család ki van tőle, de ez mostmár télleg sok:D
2013. aug. 7. 16:14
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire a magáénak tekinti, hogy nem veszi észre, hogy épp te foglalkozol vele meg ilyesmi... akkor menj oda és mondd meg neki normálisan, hogy: "Bocsi, de első sorban az én kutyám. Jó, hogy foglalkozol vele és szereted, ezzel nincs baj, de jó lenne ha úgy foglalkoznál vele, ahogy én szoktam. Megszokta az én szabályaimat, te is kövesd ezeket vele."


Na vagy valami hasonlót. :)

2013. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
már csak a kutyás példából kiindulva, gondolom a kishölgy nagyon otthon érzi magát, és többet enged meg magának mint amennyit szabadna....
2013. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15ös fején találtad a szöget!!:D borzasztó..
2013. aug. 7. 16:41
 17/17 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha megbeszéled vele ezt!

Néma gyereknek anyja se érti a szavát!

Ha nem szólsz neki,hogy ez zavar akkor tovább fogja csinálni.

Mond neki,hogy taníthatja,játszhat vele,de csak úgy ahogy te is csinálod,hogy ne zavarodjon meg a kutya.

Illetve közölném vele,hogy amikor itthon vagyok és foglalkozok a saját kutyámmal,ne hívd már légyszi magadhoz.


Szóval vmit mondjál neki..

2013. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!