Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról tapasztalatok?

Csivavákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nevelés, betegség, hűség, ragaszkodás, kan kutyus, vagy szuka, kibír suli időben egyedül 8 órát?a válaszokat előre is köszönöm!
2013. aug. 8. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A nevelés tőled függ, minden kutyát meg lehet nevelni. :) A neme szintén tőled függ: a lányok kényesebbek kicsit (általában) és csöpögtetnek, a fiúk meg hajlamosak levizelni a hátsó lábukat és kint jelölgetnek (ha normálisan neveled, bent nem jelöl).


8 órát kibír a kutyus csak suli előtt kéne hozzászoktatni fokozatosan, nem pedig egyből. :)


Szerintem a hűség és ragaszkodás is rajtad áll. :)


Marad a betegség:

itt olvashatsz ezekről

[link]


itt is szépen le van írva:

[link]

2013. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. aug. 8. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém nagyon domináns, határozottság és következetesség kell hozzájuk is minden kutyához.Még sosem volt komoly betegsége, előfordult már hogy begörcsölt a hátsó lába, de masszírozás és pihi után rendbe jön (de ha rendes tenyésztőtől veszel akkor nem lehet gond). Hát ezt a hűséget nemtudom hogy gondoltad, az enyém nem bújik mindenkihez, csak a közeli család vagy a sokat hozzám járó barátok, de egyébként nem megy oda fűhöz fához. Nem mutatja ki mindig a ragaszkodását, viszont ha rossz pazban vagyok akkor bújik, az enyém fél a huzattól akkor is csak hozzám bújik :) Nekem kan kutyusom van, nincs ivartalanítva, de így utólag már bánom hogy nem tettem meg, de már 10 éves már nem akarom. Enyém simán kibírja, amikor nincs séta akkor elfekszik nyugodtan a lakásban egész nap. Bár már 10 éves mégis nagyon fitt, most kezdtem el vele agilityzni és nagyon ügyes, sok trükköt is tanítottam neki az évek során. Simán kibírta a hegyi túrázást egész nap kiránduláskor, volt h biciklizni mentem ki vele és futott utánam végig. Strapabíró kis jószágok, érdemes tanítani nagyon gyorsan tanul. Az enyém hoszúszőrű, havonta egyszer alaposan átfésülöm furminátorral, vedlési időszakban pedig hetente és alig van szőr a lakásban.
2013. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) És Te melyik tenyésztőtől vetted,
2013. aug. 25. 21:59
 5/7 A kérdező kommentje:
? bocsi!:)
2013. aug. 25. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szaporítótól vettem sajnos, csak 9 éves voltam, nem tudtam még azt amit ma már tudok. Olyantól vegyél aki szűreti a kutyáit a fajtabetegségekre, és megnézheted a az összes kutyáját és ahol tartsa őket, aki törzskönyvet, oltási könyvet is ad és chipelt oltott kutyát ad el neked.
2013. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!:)
2013. aug. 26. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!