Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, mergezes?!?!

SOS, mergezes?!?!

Figyelt kérdés

Tegnap ejfel elott nem sokkal egy kiskanalnyi csokifagyi leesett a foldre, es mielott megakadalyozhattam volna, a 7 kilos, 5 honapos kolyokkutya el is tuntette. Lemertem.merlegen, nagyjabol 4-5gramm lehetett az elfogyasztott mennyiseg.


Eleg etcsoki jellegu csokifagyirol van szo, 5% csokidarabka tartalommal.


Ez igy is nagyon keves, ugyhogy nem tulajdonitottam nagy jelentoseget a dolognak. Viszont este hiperaktiv volt a kutyam, es masfel oraja korulbelul 30 percenkent hany. A gyomortartalmat teljesen kiadta, mar "csak" oklendezik idonkent.


Fel oraval ezelottig lihegett is a 23 fokos legkondis szobaban. Laza nincsen, gorcsei nincsenek de szerintem szaporan veszi a levegot (lekopogom, de ez is mintha merseklodne).


Letezik, hogy ilyen keves csoki ennyire eros mergezeses tuneteket produkalhat?


Az allatorvos sem tud vele mit tenni, legfeljebb hanytatni de az megvolt magatol is.. Ti elvinnetek ugyeletre, vagy varnatok hogy jobban legyen? A kozelsegemre reagal, odabujik, meg egy kis farokcsovalast is elereszt ha vakargatom.


2013. aug. 10. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Teobormin ellen nics ellenszer, vagyis jól tudod, az ég világoln semmit nem lehet vele csinálni. Ugyanakkor ez élinkítőszer, ami nem közvetlenül mérgező, hanem széthajtja a szervezetet, de egy egészséges állatnak ennyit bőven ki kell bírnia.
2013. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljességgel kizárt, hogy a fagyitól van.

Adj neki inni, enni nem kell, max 1-2 falat háztartási kekszet.

És szerintem várj az orvossal.

2013. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat, en meg azonnal mennek az allatorvoshoz, mert lehet, hogy azt gondolod, hogy a csokitol van, aztan meg nincs is osszefugges.

Pont a heten vittuk a baratnom kutyajat s.o.s.orvoshoz, mert azt hitte hoguta, total olyan tuneteket produkalt, aztan nem is az volt, hanem agyverzes. Ezt csak azert irom, mert ha azt hisszuk, hoguta, es otthonme marad es csak huti, siman meghalt volna, igy meg megmentettek.

En inkabb elvinnem a biztonsag kedveert.

2013. aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igaza van az utolsónak.


nem is kérdés állatorvos! lehet akármi más baja ami most látszólag a csokifagyival áll összefüggésben.

2013. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!