Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi mást csinált, ha nem...

Mégis mi mást csinált, ha nem elcsalta a kutyám a szomszéd?

Figyelt kérdés

A szomszédot ismeri, sokszor megsimogatta kerítésen át, amúgy meg nem ment volna ki nyitott kapun, mert nem engedtük neki soha.

A szomszédom ment el, gyalog, és nyitva maradt a kapu, nem záródott be rendesen, ilyen elektromos kapu.


És anyám jött haza, és sehol nem volt a kutya.

Felhívta a szomszédot, hogy nem-e látta.

erre ilyen tök lazán: "ja, de! velem jött a megállóig, én meg felszálltam a buszra, és ott maradt..."


ÁHHH! amikor megtudtam ezt, meg akartam verni azt a hülye nőt! Nem hogy szolt volna, hogy "te figyu, a kutyátok az utcán, jön utánam, gyertek haza érte!" nem! Leszarta az egészet, ment utána a kutya, és ott hagyta!


Persze a megálló meg arra az irányba van, ahol nem szoktam sétáltatni, biztos ismerős lehetett neki a környék!


1 hete nincs meg, mindenhol elmentem keresni, este, ilyen melegbe is, állatorvosnál is voltam, szóltam.

Van benne csip, meg minden, de akkor is, attól félek, hogy valaki befogadta, mert fajtatiszta, kedves, másokban megbízik.


Anyám azt mondja hagyjam már, nem a szomszéd hibája, de akkor mégis ki volt olyan kedves, hogy hagyta, hogy elmenjen a kutyám?

Sőt már az is megfordult a fejemben, hogy ellopta, aztán valahol a kutyám az ország másik felén van...


Mégis ki lenne a hibás, ha nem Ő?

Nem ment volna ki a kutyám csak úgy.



2013. aug. 12. 12:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Úgy értem, hogy egy gyerek is kicsalhatja a kutyát, csak mert aranyos.

Nem lehet csak úgy megbízni a világban, hogy mindenki normális és felelősségteljes és vigyáz a másik dolgaira, ilyen hozzáállással nagyon nagyokat fogsz pofára esni. Ami engem személy szerint nem zavar, csak most például a kutyád szívta meg. Zárd azt a kva kaput, azért van.

2013. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek és nagyon sajnálom a dolgot, de...

Ha a szomszéd (vagy bárki más)bemászik a kerítésen és kiviszi a kutyát, akkor az a szomszéd (vagy bárki más) bűne, hibája, törvényt szegett, birtokháborítás, magántulajdon sértés, lopás.

Ha a te kapud maradt nyitva és kiszökött a kutya, akkor az a te hibád, bűnöd. És bizony ezzel te is törvényt szegtél, hiszen a kutyád közterületen póráz és felügyelet nélkül van. Nem akarom falra festeni az ördögöt, de ha esetleg elüti egy autó, az is a te hibád és pénzügyi felelősséggel is tartozok az autóban okozott károkért.


Vegyük most az autós példát, amit említettél.

Ha bemész a szomszédhoz és engedély nélkül elviszed az autóját, akkor az a te hibád... törvényt szegtél.

Ha a szomszéd nyitva hagyja a kaput, lejtőn áll, nincs behúzva a kézifék... elindul az autó és kimegy a telekről, netán balesetet, halált okoz, akkor az az ő hibája.

2013. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Visszavihette volna,vagy megpróbálhatta volna legalább,de a zárt kapuról nektek kellett volna gondoskodni.Milyen fajta?A biztonság kedvéért ellenőrizzétek le,hogy regisztálva van e a chip.Egy jó szomszéd azért odafigyel a másikra,akkor is,ha nem a saját tulajdonáról van szó.Viszont rákenni a felelősséget túlzás.
2013. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Én vagyok a hibás! Meg a 2, a 3, a 4, 5 stb. válaszoló. Egyszóval mindenki, csak TE nem, mert nem tettél meg mindent, hogy a kutya ne tudjon kimenni.


Azt, hogy nem szokott, nem jelenti azt, hogy soha nem fog. Vagyis, az, hogy eddig nem ment ki, az nem jelenti azt, hogy a büdös életbe többet ő a kapun túlra nem fog kimenni.


Ha a buszhoz megyek, és ki van számolva az időm, nem fogom más kutyáját abajgatni, az neked a kötelességed, te vagy a gazdája. Találkozhatott egy másik kutyával, egy macskával, bármivel, ami jobban érdekelte, vagy egyszerűen csak gondolta, felfedezi a világot.


Ahelyett, hogy vádaskodnál is mindenkit leoltasz, hogy nem a te hibád, kérdezem:

- plakátok

- helyi menhely, gyepmester

- facebook

- ismerősök

- kisbolt,trafik, újságos

- kocsmák, cukrászdák, fagyizók

- postás, újságos és leveles


És remélem, hazatalál a kutyus.

2013. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolókkal, úgyhogy nem írom le ugyanazt. Te viszont elárulhatnád, hogy melyik városban laksz és milyen fajta a kutya. Hátha ide téved valaki, aki tud segíteni. Semmi sem lehetetlen.. :)
2013. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádért te vagy a felelős nem mások. Amúgy meg senki kutyája nem tökéletes. Azért mert eddig nem ment ki, nem azt jelenti, hogy sosem fog szóval egyáltalán nem biztos, hogy a szomszéd csalta el. Hány gazda mondta már, hogy "de hát ilyet még sosem csinált a kutyám!" aztán meg csak néztek amikor mégis megtette.
2013. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!