Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyát...

Bichon Havanese kiskutyát lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 3 éves, kan, Bichon kiskutyám,és mióta megvan (2,5 éve) bent volt tartva.Most viszont jön a baba,és nem szeretnénk bent tartani. Elajándékozásról nem lehet szó,ugyanis azt hallottam,hogy ha egyszer már nálunk megszokta,máshol már nem tudná megszokni, búskomor lenne.Elaltatni sem akarjuk. Mindenképp kint szeretnénk tartani.Hőszigetelő házikót is fogunk neki csinálni.Télen persze vigyáznék,hogy ne fázzon meg,vannak ruhái is,felöltöztetném.Így lehetséges a kint tartás?

2013. aug. 12. 18:34
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ja,és barátnőméknek is ugyanilyen kutyája van,és ők is kint tartják.
2013. aug. 13. 01:05
 22/31 anonim ***** válasza:

Azért nem tanácsos kint tartani, mert nagyon picike kutyus. Ráadásul ez a fajta kedvtelésből tartott ha jól tudom, vagyis nem vadász, nem kotorék, nem terelő, nem őrző-védő stb.


Megértem a gyerek dolgot is de sokan tartanak kutyát pici babák mellett, meg lehet oldani. :) Szoktassátok már most ahhoz a kutyust, hogy egy bizonyos helyre nem mehet be. Ezen a helyen majd nyugodtan letehetitek a babát a földre pelenkázni vagy játszani. Annyira kell figyelni, hogy őrizetlenül ne maradjon a pici a kutyával. :) Vagy a kutya a picivel. :D


Azt nem tudom hol hallottad, hogy depressziós lesz a kutya, ha gazdát vált. Ilyen nincs, egy kutya nem szokott depressziózni. Ők mindig a jelenben élnek, sokkal de sokkal hamarabb túlteszik magukat a dolgokon, mint az emberek. Például ha menhelyről érkezik egy kutyus, az ember hajlamos sajnálni az állatot. De az a kutya annyit fog fel ebből, hogy akkor, amikor még a menhelyen volt, akkor nem volt túl jó neki. DE épp ebben a pillanatban már nem gondol a menhelyre, arra gondol, hogy most szép és jó helyen van. Ennyi. :)

2013. aug. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Emlékeztek a Suzi és Tekergő mesére? Ott is elhanyagolták a kutyát, mert jött a baba. Az kicsit az ember szemszögéből mutatja be, hogy milyen is egy kutyának ez. Persze el van túlozva, mert mese...
2013. aug. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha az én barátnőmék láncon tartják a kutyát, akkor én is tartsam láncon, mert az biztos úgy jó? Vagy ha éheztetik, akkor én is éheztessem?

Amúgy meg vannak gyerekek, akik tanyán, haszonállatok között.nőnek fel. Kicsit nagyobb fertőzésveszély, mint egy bichon, hiába nem a lakásban vannak, mégis egészségesebbek ezek a gyerekek.

Azt meg továbbra sem bírom felfogni, hogy 2,5 éve erre miért nem gondoltatok. Azért felnőtt emberek lássanak már ennyire előre.

2013. aug. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkáb adjátok tovább szerencsétlen kutyát.A bichonnak nem hullik a szőre.Nekem is van, a tietek lehet nem megfelelő kaját kap vagy nincs fésülve naponta.Azért csinál be mert nem ti vagytok a falkevezérek és megteheti.
2013. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Bichonnak nem hullik a szőre. Ha a tiéteknek mégis, akkor valszeg keverék, szaporított példány. 2,5 éves kutyának már réges rég szobatisztának kéne lennie. Vagy milyen időközönként engeditek ki szerencsétlent, meddig kell tartogatnia?

Egy szónak is száz a vége, nem való kintre, nem való nektek kutya, ajándékozzátok el jó helyre!

2013. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2,5 év alatt nem sikerült elérni a szobatisztaságot, akkor tényleg add oda másnak, mert tök alkalmatlan vagy a kutyanevelésre. Már előre sajnálom szegény gyereket....
2013. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Azért nem kell oltogatni,a kutyust jól tartjuk,megfelelő tápot veszünk neki,rendszeresen visszük sétálni,mindent megveszünk neki.Szinte egész nap az udvaron játszik,de mégis bekakil.És egyébként,ha már ennyire érdekel egyeseket,már van egy 12 éves lányom,és igen,eddig nem terveztünk neki testvért..
2013. aug. 13. 10:09
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
amikor már akkora a gyerek, hogy a földön kúszik, rosszabb dolgokat is a szájába vesz majd, mint a kutyás dolgok... semmi baja nem lesz. a gyerek elpusztíthatatlan! szívósabb, mint te vagy én. mondjuk nálunk nem csinál a kutya a földre. én jobban félteném a domestostól amivel felmosom a padlót.
2013. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Ne csodálkozz, hogy oltogatnak, ha egyszer ilyeneket írsz...

Ezek után kíváncsi lennék, hogy milyen rendszeresen és hogyan sétáltatjátok azt a kutyát, hogyan és mivel etetitek, és úgy általában hogy és mennyit foglalkoztok vele.

És akármennyire is próbáltok figyelni a kutyára, nem tudom hogy nem szobatiszta még szerencsétlen. És még ezek mellé jön nektek még egy gyerek, amikor a kutyával sincs minden rendben? :S uhh...

2013. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!