Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális szerintetek hogy őt...

Normális szerintetek hogy őt választottam?

Figyelt kérdés
tenyésztőhöz elmentem , megfigyeltem a kutyusokat és én direkt egy félős szerencsétlennek látszó kutyát választottam mert megsajnáltam. pedig voltak kutyák akik jöttek hozzám játszani. most kezd felnőni de sok probléma van vele , nem mondanám ideggyengének de elég stresszes az idegen embereket egyáltalán nem viseli el durván támadja őket meg nem harapná őket (még) csak ha nagyon nyomulna rá az idegen, de a kutyán látszik hogy azt mondja "menj innen hagyj békén" meg az ingerekre is fokozottabban reagál . most kezdünk járni suliba nem tudom mi lesz
2013. aug. 12. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A suli,ha jó,segíteni fog.
2013. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, a tenyésztő megmondta, hogy sokkal több gondod lesz azzal a választott kutyával. Megfelelő iskolában azért fognak tudni javítani a helyzeten.
2013. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Elég gáz már önmagában az, hogy a "tenyésztő" félős kutyát megtart... rég szelektálni kellett volna.
2013. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
itt most sok dolog lehet. Előfordulhat, hogy a legkisebb volt az alomban, és a többiek állandóan inzultálták, nem lett vele eleget foglalkozva. Ha a tenyésztőd odafigyelt volna, akkor kellő szocializációval nagyon sokat javithatott volna a helyzeten. Pl. a bizonytalanabbnak látszó kölyköt beviszi magához a házba, és foglalkozik vele. Ha stresszes, akkor igenis ideggyenge szegényke. De most komolyan: ott voltál, választhattál, miért őt hoztad el??? Az ember azért vesz kutyát, hogy jól érezzék magukat egymás társaságában, és nem azért, hogy kinlódjon vele folyamatosan. Majd az iskolában elválik mennyire tudjátok fejleszteni.
2013. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez kicsit összetett dolog. A gond az, hogy te elérzékenyültél a kutyus láttán és a kutyák szemében te gyenge állapotban vetted magadhoz a kutyusodat. (ami nekik nem jó, mert ők inkább az erős, határozott, magabiztos embereket követik)


Mit szoktál csinálni, amikor idegen embert akar támadni a kutyád? Te hogyan reagálsz erre?

2013. aug. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azt nem gondolom hogy gyenge idegrendszerű , mert akkor félne a viharban , félne a víztől , tűzijátéktól minden nesztől remegne de ő nem ilyen ő ha fél akkor csak az emberektől
2013. aug. 13. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem az elég nagy baj.
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. De hát te tudod. Minden szakértő leírja, hogy nem érzelmek alapján kell kutyát választani, aki elsőre megnyal vagy akit megsajnálsz.
2013. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szép dolog, hogy megsajnáltad...most meg szívhatsz szerencsétlennel :(

Suliban biztos tudják fejleszteni...egy adott pontig...

2013. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!