Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti menhelyről vagy gyepiről...

Ti menhelyről vagy gyepiről hoznátok el kutyát?

Figyelt kérdés
Nálam legfőképpen ezek jönnek szóba, mert egy fajtatiszta svájci juhászra nem hiszem, hogy lenne pénzem. ://
2013. aug. 14. 11:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Első két ebem utcáról van. Azóta ideiglenesezek, a múltkori ideiglenesem szintén utcáról volt, aztán gondoltam, hozok a sintértelepről, de egy ok miatt inkább menhelyről fogok: baromi nehéz gazdát találni szervezet nélkül, és a sintértelep ebben nem támogat, a menhely igen. Így hamarabb gazdisodhat, hamarabb kerülhet hozzám másik kutya. Állandó kutyám a meglévő 2 mellé nem szeretnék még jó darabig, de ha lesz, az valószínű sintértelepről lesz.
2013. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
*állandó kutyát
2013. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én már rég nézegetek egy szukát a gyepin. De se pénzem nincs az ivartalanításra, se időm arra, h összeszoktassam a kanommal :(
2013. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én menhelyről. Igaz, hogy a gyepin altatás elől menteném, de lehet, hogy nem barátkoznánk össze, és ezt nem kockáztatnám.

Menhelyen már a kennelhez lépve látod, hogy barátságos-e, ad-e puszit, ha odarakod a kezed, odajön-e, ha hívod. Van, amelyik odabújik a rácshoz, hogy azon át simogasd.

Ezen kívül ki lehet vinni sétáltatni, tudtommal akár pár héten keresztül is.

2013. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
23:53-as! Sok gyepi is megengedi ugyanezt.
2013. aug. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről van a lányoméké is. Lefotózta mikor elhozták. Sovány volt, félt is. Legalábbis érkezéskori fotó szerint.

Tavasszal láttam jobban nézett ki már. És nem bánták meg hogy ezt a kutyát választották.

Igazi tenyésztőtől nem vennék, nincs rá lém.

Gyepin valóban altatnak ha 2 héten belül nem megy érte valaki. Nálunk a helyi állatvédők a facen képekkel próbálják minél hamarabb előbb ideiglenes gazdit, majd véglegeset. Hogy ne legyen altatás....

Betegség ami kutyákat megtámadhatja úgy gondolom nem válogat. Hozhatjuk akár honnan is.

Jó lene ha nem pénz kérdés lenne.

Aki beleszeret egybe, majdnem mindegy neki honnan van.

2013. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Még azt kihagytam, hogy csont sovány volt a kutya menhelyen, tele bolhákkal, és sebekkel. (ennek ellenére senkivel és semmivel nem volt agresszív egy pillanatra sem)

És hiába nem gyepi volt, egy hét múlva altatták volna el másik 100 kutyával együtt...

Azért írtam, hogy nem minden menhely olyan "jó" (már amennyire lehet egy menhely jó egy kutyának). És a vicc, hogy ezt a helyet is egy egyesület támogatja de ott amikor segítséget kértem, csak a leszólásokat és konkrét anyázásokat kaptam. Nos ilyenek az emberek... tisztelet a kivételnek.


De ne értsetek félre, ezzel egyáltalán nem akarok senkit lebeszélni a menhelyekről! :)

2013. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!