Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen papír vagy oltások...

Milyen papír vagy oltások kellenek, hogy külföldről hozhassak be kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 04:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Útlevél, chip. (Az útlevélben természetesen oltások és élősködőirtások)
2009. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Útlevél, chip, féreghajtás, és veszettségi oltás (tehát 3 hónapos kornál fiatalabb kutyát nem lehet behozni!). De erről a kutya tenyésztőjének kell gondoskodnia, neked az árban lesz több (Mo.-n az útlevél 6000Ft, a chip rendelőtől függ, de átlagban 4-6000Ft. Nem tudom, külföldön hogy van, meg hát országtól is függ).

Nem lesz egy olcsó kör, az biztos.

2009. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

be lehet hozni 3 hónapnál fiatalabb kutyát a veszettség elleni oltás nélkül (mert addig ugye még nem lehet beadni) de attól még meg kell lennie az útlevélnek és a chipnek.

gyakorlatban pedig: nincs határ, nincs határőr... mi 3 éve járkálunk folyamatosan át a kutyákkal a határon, és egyszer nem kértek még papírt tőlünk... (pedig minden rendben van, mindene megvan a kutyáknak)

2009. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tegnapi 15:46-os vagyok.

Valamelyik országnál biztos, hogy úgy van, ahogy írtam, azt hittem, ez általános érvényű (az országra nem emlékszem, régen olvastam).

A határos országok, persze, hogy más... a határátkelőnél a hivatalos személy, ha van kutyája, és szereti, akkor a tieidét sem fogja kérni ;). Ez szimplán emberfüggő, én alapvetően a repülő utakra gondoltam, ahol sokkal szigorúbb az ellenőrzés és maguk a feltételek is.

2009. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!