Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire barátságos a kutyád...

Mennyire barátságos a kutyád idegenekkel? Nem féltitek a kutyátokat az idegenektől?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést, ahol két kutyát már megsebesítettek. Az egyiket úgy szúrták meg, hogy odamentek megsimogatni a kutyát.

A ti kutyátok milyen az idegenekkel? Odaszalad mindenkihez kéretlenül, vagy hívásra szalad oda, vagy csak akkor ha te engedélyt adsz rá?


2013. aug. 16. 18:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az én kutyám imádja az embereket, az idegeneket is. Az utcán nem szalad már oda hozzájuk, teljesen közömbös. Csak akkor megy oda, ha elkezdek beszélgetni az illetővel.
2013. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hónapos, és annyira bizalmatlan (igazából fél, dolgozunk rajta), hogy senki idegen nem tudja megsimogatni, sőt egyszer meg is morgott valakit aki megpróbálta odédesgetni. :D No jó ez nem ennyire vicces, tiltom, mert nem akarom hogy agresszív legyen. Viszont néha sétáltatok egy ennél valamivel fiatalabb vizslát, na ő akárkihez odarohanna, akár kéretlenül is. :D
2013. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az idősebbik félt az emberektől, mert bántották; most már hagyja magát megsimogatni, ha szimpatikus az illető, vagy ha mondom neki, de nem erőltetjük, ő nyilvánvalóan nem szaladgál oda mindenkihez. A pit viszont embermániás, azonnal elindul haverkodni, ha szépen mosolyognak rá, gyerekekhez anélkül is, imádja őket :) De erről az első perctől kezdve tiltom, mert olyankor hajlamos felugrálni, azt meg ne csinálja. Meg egyébként is, a mosolygós ember kérdezze meg, hogy csesztetheti-e a kutyámat, mielőtt hozzányúl.
2013. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Pár embert megmorog az utcán, sokakat meg szeret és megy oda.Cigányokat, bicikliseket, gördeszkásokat nem csipázza ilyenkor lekell állítani ha szugerál.
2013. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Utolsó! Annyira azért nem kell "tiltani", járjon emberek közé, de nem kell minden embernek a nyakába ugrania. Ez teljesen normális, hiszen a kutya az csak téged ismer, mást nem. Addig míg nem erőltetsz a kutyára semmit, addig nem fog az utcán sétálva találomra odakapni egy embernek sem.
2013. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az én kiskutyám félelmének oka az a 70 éves sz***t szomszéd néni, akit mint idegent elsőnek "megismert", és aki úgy nyomult, hogy a kutyám majd maga alá csinált, hiába kértem, könyörögtem, oktattam, szóltam rá, hasztalan. Borzasztó volt a néni, egyszerűen rémes amit csinált, de gondolom tudjátok miről van szó. De én is hülye vagyok, el kellett volna toloncoltatnom vagy feljelentenem vagy nemtom. :D Mit tehet ilyenkor az ember??
2013. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Sétánál általában nem érdeklik az emberek,de amúgy válogatós.Van akit az elejétől kezdve megmorog,zömmel cigányok és alkesz emberek,de általában el van az emberekkel.Sétánál viszont soha nem engedem senkihez,és őt sem hagyom hogy megsimogassák,mert tudom hogy nem szereti.
2013. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem barátságos az idegenekkel mert direkt olyan fajtát választottam és úgy neveltem. Általában hidegen hagyják az emberek, ha bántani akarnak, akkor meg gondolkozás nélkül támad, ha pedig azt mondom neki, hogy elég, akkor leáll, ha azt mondom neki, hogy tűrje az idegent akkor hagyja magát. Személy szerint ki nem állhatom a mindenkit imádó kutyákat.

Odaszaladni, hívásra odamenni, pedig a legbarátságosabb kutyának sem lenne szabad. Ennek semmi köze a jellemhez, ennek a NEVELÉSHEZ van köze.

2013. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem barátságos, ne is legyen az. Az egyik már csak fajtájából adódóan sem (rotti és testőr lesz, közel nem enged senkit). A másik jobban elvan, de ha közelednek, pláne ha hozzá akarnak érni, akkor odakap (inkább félelemből).


Szóval nem valami barátságosak. A rottimnál előfordul, hogy odaszalad valakihez, de olyankor csak reménykedni tudok, hogy az a valaki nem fordul meg, vagy nem tesz hirtelen mozdulatot :)


Amúgy féltem őket, főleg ha itthon vannak egyedül az udvaron, mert felénk nagyon sok a cigány :/

2013. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18:35 ne mást okolj ha tehetetlen vagy! Mégis mit tesz egy nénike ha te nem akarod, hogy barátkozzon a kutyáddal? Letornáz téged, vagy betör a házatokba? Ha valamit nem akarsz, akkor nem hagyod és kész. Bár lehet csak nekem túl egyszerű az agyam.
2013. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!