Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igazuk van?

Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés

A családban mindenkinek, és minden házi kedvencnek megvan a maga feladata.


Mi etetjük őket, gondozzuk, sétáltatjuk, ha betegek orvoshoz visszük őket. Majdnem olyanok mint a családtagok, de a kutyák feladata leginkább az, hogy őrizzék a házat, és éjjelente ha valami gyanús van akkor ugassanak.


Viszont az egyik nagyszerű kaukázusi kutyánk öregségben elhunyt, és helyette hoztunk menhelyről egy nagyszájú keverék kutyust. Azt mondták róla, hogy eddig láncon tartották, és éheztették. A menhelyen eddig nagy szája volt.


Ez megtetszett nekünk, és elhoztuk. Na már most ez a kutya csak úgy el van. Élvezi a velünk töltött időt, de az a nagy szája is úgy elapadt. Egyáltalán nem figyel már fel a furcsa zajokra nem ugat.


Azóta persze a soványka kutyából egészen gömbölyű kutyust vált.


A szüleim viszont szeretik, de nincsenek megelégedve vele.

Ezért új gazdát keresnek neki. Tehát menhelyre nem adnánk vissza, és csak megbízható gazdi jelölteket keresünk neki, aki családtagként viszi el.


De már nézik a leendő újabb kaukázusi kutya kölyköket, mert eddig is ilyenünk volt, összesen kettő. Ők eddig példásan jelezték az idegeneket.


Apu mindig azt mondja példának, ha egy tyúk farmon, az egyik tyúk nem akar tojást tojni azt levágják. Mert nem képes teljesíteni a napi x tojást amit a többi igen. Így csak útban van. Kb. így fogjam fel ezt a kutyát is.


Helyes ez a felfogásuk?



2013. aug. 20. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

honnan veszed h ha bej9n egy idegen azt nézni fogja csak a kutya?

de ha nektek csak a kaukázusi jó, csak azokkal a tulajdonságokkal akkor miért hoztátok őt el?

2013. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Oggi Doggi ***** válasza:
100%

Ez nem túl helyes dolog tőletek! Nem küldhetitek azért vissza, mert nem ugat... Vállaltátok érte a felelősséget, nem??!! Egy kutyát egyébként sem lehet fegyverként tartani, ezt jól jegyezd meg! Ha most visszaviszitek, akkor az egy baromi nagy kitolás a kutyával! Ezt pont úgy lehet felfogni, mintha egy fegyveretek nem működne, ezért visszavinnétek a boltba! Mellesleg a tyúk az nem kutya!

Ezért kellett volna megfelelően kiválasztani, és nem egyből megszeretni és hazavinni, és akkor nem is lenne ilyen gondotok!

2013. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem helyes ez a felfogás! Ha kaukázusi kellett akkor őt minek hoztátok el?!

Attól még hogy a keverék kutya nalatok van attol meg lehet egy kaukazusi...

2013. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem helyes! Én pl. "utálom" azokat a kutyákat, akik megállás nélkül minden szarért ugatnak.

Egyrészt én szoktam a közeli menhelyen kutyát sétáltatni, és ha bárki elmondja az igényét, hogy milyen kutyát szeretne, akkor olyat fog kapni! Előtte ráadásul a kutyát látogatni is kell, tehát már ekkor ki tud derülni, hogy megfelelő-e a kutya vagy sem. Külön elvannak szeparálva az idegenekkel nem túl barátságos, vagy a más kutyákkal nem barátságos állatok. Innen kellett volna akkor választanotok. Azért mert egy kutya ugatott a kennelben, az még nem azt jelenti hogy ha bemész hozzá nem fog a nyakadba ugrani. Egyébként itt még Kaukázusi jellegű kutyákból is mindig akad. Én sem értem mi a francért hoztátok el. Szerintem az lenne a helyes részetekről, ha a kutyát meghagynátok "családi kedvencnek" -bár úgy látom ti ezt a szót nem ismeritek- és visztek hozzá egy másik kutyát, aki őrizné a házat. Vagy próbáljatok meg ideglenes befogadónak lenni, akkor a kutya úgyis veletek tud lenni, nektek elegendő ahhoz hogy beteszteljétek, és ha jó jelzőkutya, akkor magatokhoz veszitek. Nem tudom hogy van-e Kaukázusi fajtamentő, de németjuhász fajtamentő az biztosan van! Bár nem tudom hogy milyen feltételek kellenek ehhez.

2013. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyus egyébként lassan 4 éve boldogít minket, és ugyanúgy sétáltatom, etetem, játszom vele. Velem szokott aludni az ágyban és leginkább a lakásban van, amit persze néha anyuék nem néznek jó szemmel.

El van kényeztetve.


Annyit viszont tudtam tenni az érdekében, hogy az egyik rokonunkhoz kerülne, mert ott nemrég elhunyt betegségben a kutyájuk, ő is kinti és benti kutyus volt. Volt saját kanapéja is. Így a kutyus oda fog kerülni. :)

Pár utcával arrébb laknak így akár mindennap is láthatjuk őt.

2013. aug. 21. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!