Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell magyarországra...

Miért kell magyarországra ennyi tenyésztő?

Figyelt kérdés
Most nézeggettem a fajtáknak a honlapjait és a golden retriver-nek több mint 50 kennele van magyarországon de a boxer-nak meg még több.Szerintem az lenne a legjobb ha minden fajtából lenne pár kennel(max 10)de azok legalább minősségi kennelek lennének nem olyanok mint a mostaniak...pff.És szerintem akkor nem lennének szaporitók se ennyire mint igy hogy bárkinek odaadják a kutyáikat.És szerintem amelyik kutyának ennyi a tenyészet ott a háron negyede csak szaporit és nem tenyészt.A fajta egyesületek miért engedik hogy ennyi tenyészet legyen bizonyos fajtákból?És neked mi a vélemyényed erről?
2009. okt. 29. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az nem lenne jó, ha még kevesebb kennel lenne, mert akkor még inkább luxusnak számítana a kutya, mert az áraik emelkednének. Szerintem inkább legyen sok kennek, mint szaporító. Ha pl. sok boxer kennel van, akkor több a jó minőségű kutya és az árak olcsóbbak lesznek és ha az ember fajtatiszta boxer kutyát akar, akkor nem egy szaporítótól fogja venni, mert csak kevéssel drágább a t.könyves jó minőség kutya a rendes kennelből.
2009. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sokan úgy gondolják, hogy a kutya csak egy tárgy, egy árucikk amiből pénzt lehet csinálni. Szabályozni kéne, de amíg az állatvédelmi törvény is gyerekcipőben jár és azt sem tudják elérni, hogy a gazdi a kutyapiszkot összeszedje a kutyája után nem is várhatunk többet.

Úgy hallottam, hogy amerikában kötelező ivartalanítatni azokat az állatokat, amelyeket nem tenyésztési célra tartanak. Tehát vagy ivartalanítod, vagy adózol.

2009. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem inkább legyen drágább mint hogy beteges kutyát kapjak.
2009. okt. 29. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jó, hogy ennyi van, ha normálisan tartják és tenyésztik a kutyáikat, nem szaporítók. Így legalább nincs beltenyésztés (nem mindenkinek van pénze rendszeresen külföldi kanhoz vinni a szukáját). És van választási lehetőség. Lehet, hogy te mondjuk vadászni akarsz a goldeneddel, de az a max. 10 tenyésztő mind küllemvonalú kutyát tenyészt, igaz, azt jó minőségben.
2009. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
26%

Már ne is haragudj, de mit tudsz Te a tenyésztésről?

Kérdésed alapján halvány gőzöd sincsen róla,minek kérdezgetsz marhaságokat?

2009. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
100 százalékban igazat adok neked nem kell ennyi tenyésztö!!!van 2 boxerem az idösebb kutyám 6 éves és törzskönyves de annyi betegsége volt hogy leirni nem tudom!!sokat vittük állatorvoshoz és renbe jött!!de attol a "tenyésztötöl" mégegyszer kutyát venni...
2009. nov. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Attól hogy a kutya TK-es még nem biztos,hogy tenyésztőtől vetted...
2009. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!