Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz az a kutyának ha...

Miért rossz az a kutyának ha bevan zárva a kenelbe?

Figyelt kérdés
2008. jún. 30. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

te mennyire éreznéd jól magad, ha folyamatosan egy kis helyre lennél bezárva és azt leszámítva, hogy zabálsz, alszol és ténferegsz ide-oda, semmit nem tudnál csinálni?


egy kutyának tér kell, társoság kell, különben bucira unja a fejét. Alapvetően társas lény.

2008. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyának tér kell (fajtától függően több, vagy kevesebb). Ezért normális ember huzamosabb ideig nem zárja kennelbe a kutyáit. Mi is csak tüzelés idején zárjuk a tüzelő szukát, vagy a kanokat kennelbe, mert egyenlőre még nem akarunk tenyészteni, csak ha meglesz minden papírunk, és találunk megfelelő párosítást. Hülye tévhit, hogy a tenyésztők kizárólag kennelben nyomorgatják a kutyákat akit csak akkor engednek ki ha kiállításra viszik. Én ilyet eddig kétszer láttam a 10 éves kutyamentői tapasztalataim alatt. Egyik egy gátlástalan szaporítónál volt, aki kamionra termelte a kiskutyákat, a másik viszont egy viszonylag jó nevű tenyésztőnél. Utóbbi esetben megtörténtek a megfelelő szankciók ellene a tenyésztő szervezet részéről.

Szóval rövidebb időre elfogadható a bezárás, de az, ha valaki folyamatosan ott tartja őket az nem tesz jót a kutyának.

2008. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az előző válaszadónak: az nem igaz, hogy alapvetően társas lény lenne. Sok fajta csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tűri a társaságot, mert anno olyan célra lettek tenyésztve ahol nem volt társaságuk.
2008. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, amiért a gyerekeknél az egyik legnagyobb büntetés a szobafogság. Gondold át, te hogy éreznéd magad, ha pár négyzetméterre lennél bezárva és hiába történne odakint egy csomó érdekes dolog, soha nem engednének ki?
2008. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!De én mostanság nem tartom nap mint nap kenelbe zárva a kutyáimat!Csak akkor zárom be öket ha nem hagyják békén a kicsit!Régebben is ez volt az oka annak hogy be voltak zárva!De éjjel szabadon engedtem öket!
2008. jún. 30. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
azért rossz,amiért Neked is rossz lenne ha egy ketrecben élnéd le az életed!!!
2008. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!