Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos németjuhász kiskutyá...

3 hónapos németjuhász kiskutyám naponta kb 0,8 - 1,2 liter vizet megiszik. Eszik tápot is, illetve maradékot. Ez nem sok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 18:54
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Csak, hogy ha tápot adunk mindig, akkor maradékot nem is eszik, pedig az is jó neki nem?

Van egy kuvasz kb 12 éves kutyánk is, normál alkatú volt, nem volt jó súlyban, csak olyan pont normál volt, mióta anya olyan helyen dolgozik, ahonnan hoz maradékot, azóta nagyon felhízott, és gondoltam, a kicsinek is jó az, ha azt eszik nem?

2013. aug. 22. 13:36
 22/28 anonim ***** válasza:

Nem jó.A maradék nem jó alap esetben egyik kutyának sem.A kölyöknek pedig egyenletesen kell növekednie,nem híznia hirtelen,mert tönkre mennek az ízületei.


A zöldkagyló jó lenne a táp mellé,így segít stabilan tartani a csontozatot,ízület és porcvédő.

Ha csak ezzel a Brittel,vagy Brit Carel-rel eteted,akkor nincs szükség egyéb táplálékra,mert ezekben benne van minden.

2013. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Szerintem se adj neki maradékot előr is azért mert nem tudod kontrolálni a súlyát, ha kölyökként elhízik akkor annak később dyspasia, vagy izületi gondok lehetnek a következményei. Egy kölyök kutya inkább vékony legyen, érezd a bordáit. Másodszor az emberi ételekben lévő só, fűszerek feleslegesek számára ráadásúl terhelik a gyomrát veséit.
2013. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Rendben! Próbálom leszoktatni. Azon a tablettán pedig elgondolkozok :)

Egyébként mennyi idősen lehetne vinni az utcára sétáltatni? Megkapta a 3 oltását már!

2013. aug. 22. 18:33
 25/28 anonim ***** válasza:
Parvo,kombi,kombi után lehet vinni.De veszettséget is kell kapnia,chippel egybekötve.
2013. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Chip 4 hónapos kora után kell úgy tudom, meg az állatorvos azt mondta, a veszettség ellen 1 éves kora előtt kell majd.
2013. aug. 22. 20:12
 27/28 anonim ***** válasza:
A veszettséget 2 héttel a 2. kombi után kell hogy kapja,viszont veszettség ellen nem lehet beoltani olyan kutyát akiben nincs chip.Így muszáj a chip,a veszettséggel együtt.
2013. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom :S nekem így mondta :S
2013. aug. 22. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!