Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb személyvédő kutya?

Figyelt kérdés

Én úgy képzelem el a személyvédő kutyát, hogy nagy (50 kg kb.), erős, tehát nekifutás nélkül leterít egy embert, a külleme is elrettentő, vagy legalábbis meggondolják az emberek, hogy kötekedjenek-e (kivéve a cigányokat, mert azoknak mindegy milyen kutyával jár az ember), stb. Az én szememben ez a Rottweiler.


Nektek?


2013. aug. 21. 21:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
51%

Az alkalmazkodó képesség és az intelligencia két teljesen különálló dolog, nem lehet közöttük párhuzamot vonni. A farkas pl. intelligensebb a kutyánál, mégsem tud alkalmazkodni az ember melletti élethez.


Valóban kevesebb a nyáj mellett dolgozó pásztorkutya, de a tanyákat, házakat még mindig ők védik a leghatásosabban a kutyák közül.


Igen, nagyon gyorsan védeni kezdik a területet, ha megállnak valahol, de(!) a gazda jelenlétében, annak közbelépése esetén teljesen közömbösnek kell lenniük. Ezt a pásztorkutyás teszteken nézik is a kutyáknál. Ok nélkül nem fognak senkit megtámadni.


A nem képesek elviselni más kutyákat pedig teljes mértékben cáfolom. Több pásztorkutyát is ismerek, amelyek semleges területen idegen vagy heti szinten történő egyszeri találkozású ismerősöket (embereket/kutyákat egyaránt) elfogadnak és póráz nélkül közöttük elvannak, míg sok németjuhászt, rottweilert ismerek, amiket nem lehet elengedni, mert nekimennek a kutyáknak. És ezek között kutyakiképzők, segédek kutyái is vannak.

Sportolni is lehet velük, ismerek olyat, aki nagytestű pásztorkutyával kirándul, olyat is, aki kerékpárral megy vele 15kilométereket.


Szóval a tévhitek továbbra is élnek, mert a legtöbb ember a "vazzegmekkoraésmindjártkidöntiakerítéstésszéttépiavilágot" kaukázusi alapján ítéli meg őket.


Klasszikus személyvédelemre ettől függetlenül valóban a németjuhász, malinois, rottweiler, óriás snaci, stb. fajták a jók.

2013. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21es!


Ez így van, ahogy mondod! És az, hogy a rottik, az igazi rottik általában, főleg a kanok, nem tudnak meglenni más, főleg kan kutyák között, erre egyszerű a magyarázat: ők NEM falkakutyák. Ennyi. Ettől még meg kell tanulniuk közömbösen viselkedni, ami nem egyszerű feladat egy igazán domináns, karakteres kan kutyának és gazdájának sem.

2013. aug. 22. 23:32
 23/28 anonim ***** válasza:

20:37

1, miből gondolod, hogy én nem találkoztam elég pásztorkutyával? Nem te vagy az egyetlen kiváltságos, bárki szerezhet tapasztalatot, sajnos az enyémek nem olyan jók mint a tiéd. Sorolhatnám én is a negatív dolgokat.

2, Én a sport alatt a versenyeket értem, nem azt hogy sétafikálunk 15 kilométert...

3, Én nem kedvelem sem a rotit, sem a malit, sem a pásztorkutyákat. Tehát csak tapasztalatból beszélek és nem elfogultságból mint a kérdező meg a pásztorkutyás. Igen, mindegyik jó kutya arra amire való, de nem istenkirályok mint ahogy beállítjátok őket.

4, Ja tanyát védi, és szerinted manapság mennyi van abból? És ez az idő előrehaladtával milyen irányba fog változni? Különben meg ezen az oldalon már minden ember szájába rágták, hogy bármilyen kutyát el lehet intézni egy betörőnek. Ezzel sajnos egyet is értek.

5, hiába okos egy kutya ha nem tudja kamatoztatni mert nem alkalmazkodik a mai világhoz.


Kérdező azt kéne megértened, hogy a kiképzők, meg a rendőrség, meg a katonaság kicsit jobban ért ehhez, mint te vagy én. Nem tűnik túl valóságosnak, hogy ők a hülyék te meg tudod a tutit.

2013. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

1. nem állítottam semmi ilyet, hogy nem találkoztál elég pásztorkutyával. :-) Vannak rossz pásztorkutyák, de ezek mind rossz gazda kezében, aki sem a megfelelő nevelést, sem a megfelelő környezetet nem biztosítja számukra.


2. elég szomorú, hogy csak a versenyt tekinted sportnak. Az, aki nem jár versenyre, csak hobbiból agilityzik, flyballozik, pályán vagy coursingen futtatja a kutyáját, dogdancingel, őrző-védőztet, súlyt húzat, stb, az számodra már nem is sportol? Csak az aki versenyeztet? Én hetente 3-4x 12-15km-t futtatom az agaramat, de ezek szerint ez nem sport... Ok, hát legyen.


3. senki sem mondott ilyet, hogy istenkirályok. Úgy gondolom szövegértelmezési gondjaid vannak, ez már az 1.-es pontból is kiderült.


4. sok, sőt, egyre több tanya van újra és sok helyen dolgoznak még pásztorkutyák. Természetesen közel sem annyi, mint régen, de ez a szám az utóbbi időben minimálisan, de növekedett. De ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, nincs rálátásod a dologra.


5. Jó pásztorkutyával simán lehet bárhol, idegen emberek és kutyák között is sétálni, akár póráz nélkül elengedni. Ismerek komondorosokat, akik 2-3 havonta 10-12 kutyával a Fővárosban sétálgatnak, amolyan fajtanépszerűsítővel egybekötött szórakozás. A külföldiek és a magyarok is szép számmal simogatják és fotóztatják magukat a kutyákkal. És még egynek sem tépték le a karját. :-) Sajnos én még nem tudtam elmenni megnézni, pedig biztos nagy élmény. A pásztorkutyának nem az ölés, nem a harapás a feladata. Ők a betörőt sem szokták szétmarcangolni, általában csak feldöntik és végső esetben harapnak. Nem tartják ki a fogást, ha a támadó megadta magát elengedik. Míg más fajták ugye azért rendszeresen szerepelnek a hírekben...


Klasszikus őrző-védőre, személyvédelemre azaz szolgálatra nem való, de ezt írtam korábban is. Viszont a saját gazdáját bármitől megfogja védeni és ehhez még tanítani sem kell.

2013. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek pedig arra, amire neki kell kutya, ha megfelelően keménykezű, következetes és megfelelő környezetet tud nyújtani a kutyának, akkor vegyen nyugodtan kaut vagy bármilyen más pásztorkutyát, mert a cigányok ezektől a fajtáktól félnek a legjobban. Egyszerűen a méretük miatt. Viszont egy németjuhász méretű kutyától is félni fognak, ebben is biztos vagyok, tehát nyugodtan vehet rotit, németjuhászt, malit, stb...
2013. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

23as!


Sehol sem írtam, hogy a rendőrök hülyék (bár azok), meg azt sem, hogy én tudom a tutit. Én leírtam azt, hogy SZÁMOMRA melyik az a fajta, amelyik személyvédésre alkalmas, azt is leírtam, hogy SZERINTEM miért az. És arra lettem volna csupán kíváncsi, hogy más emberek számára mely fajta/fajták ez/ezek. Mit nem lehet ebbe megérteni? Nem vagyok elfogult, ezt rosszul látod. Sehol nem írtam, hogy utálom a malit/n.j.-t, vagy bármilyen más fajtájú kutyát, csupán csak azt, hogy SZERINTEM nem a legalkalmasabbak személyvédésre.

2013. aug. 23. 18:51
 27/28 A kérdező kommentje:

25ös!


Nem tudom, hogy kiderült-e az írásokból, de már van rottweilerem, és írtam is, hogy sajnos nem ijednek meg tőle, addig, amíg meg nem szólal. Előszeretettel belémkötnek így is. De ez nem is csoda, hiszen ahogy már írtam, a település fele (kb. 4000!) cigány.


Nem arra irányult a kérdésem, hogy milyen fajtát vegyek, hiszen már túl vagyok a vásárláson, csupán az érdekelt, hogy kinek melyik fajta jelenti a legjobb személyvédő kutyát. És továbbra sem azt írtam, hogy a mali pl. nem alkalmas rá, csak azt, hogy nekem erre a célra nem kellene. És pásztorkutya sem. Nem szívesen mászkálnék egy kaukázusival.

2013. aug. 23. 18:55
 28/28 anonim ***** válasza:

Igaz régi a kérdés, de azért leírom:


Roti nagyon jó személyvédő kutya, egygazdás.

De ha Te elbizonytalanodsz amikor megtámadnak (Főleg ha nincs betanítva ÖV-re), pánikba esel, akkor a kutya ezt megérzi rajtad. De ha határozottan fellépsz, akkor a kutya ilyen "hátszéllel" bátrabb sokkal és ki fog állni melletted, mert megérzik, hogy mit akarsz. Ha van egy Rotid, ami nagyon jó kutya és így is beszólnak ne törődj velük, de ha oda jönnek legyél határozott, hidd el a kutya sem fog tétlenkedni, hog megvédje a gazdáját.

2014. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!