Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam a 2...

Melyik kutyát válasszam a 2 közül?

Figyelt kérdés
Kutyát akarok venni. De nem tudom eldönteni hogy milyet vegyek azt szeretném hogy védelmező legyen és eleven, nagy mozgás igényű 2 kutya között gondolkodtam az akita inu és az alaszkai malamut. A malamutot azért mert nagy a mozgásigénye és erős az akita inu-t meg azért mert nagyon hűséges szerintetek az akita van olyan erős mint a malamut és melyiket válasszam? Ja és ha valaki attól tartana hogy nem fogok tudni birni a kutyákkal az ne tegye mert volt már nagytestű kutyám
2013. aug. 22. 18:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van akkor, amikor xy "tenyésztő" (szaporító) összetesz két törzskönyves kutyát, a buta vevő meg megveszi, mert hát ugye a szaporító azt mondta, hogy ilyen meg olyan nyertes szülőktől való... áh :/


A lefárasztás nem merülhet ki csak a "réten elengedem" és a "biciklivel futtatom" dologban. Szellemileg is le kell egy kutyát fárasztani, na de nem tépem itt a "számat", azt hiszem felesleges.


2-es voltam.

2013. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ennyi tapasztalattal én egyiket sem ajánlnom, ezek a kutyák pont az a kategória akikhez még átlag feletti szakértelem kell. Mert aki elbír egy vizslával az ne gondolja hogy egyből egy akitával is. Tetszik a malamut, de a husky nem? Megharapott, az biztos hogy husky volt? Mivel érted el hogy megharapott? Ezeketől a kutyáktól ne várjál olyan hűséget mint amire gondolsz, még az agyon pátyolgatás sem gátolja meg őket abban ha szökni akarnak. Nem akarom leszólni de egy vizsla még amúgy is a relatív egyszerű kategória, azt csak mozgatni kell és ennyi. Az említettekhez meg vagy van valakinek toleranciája vagy nem, vagy imádja őket vagy nem. Az meg hogy elolvasol egy könyvet semmit sem ér, ha nem látod élőben. Amúgy meg Palike azért Jézusozik mert öngólokat rugdosol tudattalan, amúgy neki huskyja van, többek között.
2013. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

18-as vagyok.

Utolsó, annyiban nem értek veled egyet, hogy a huskym nekem is első kutya, és én mégis úgy megtudtam nevelni, hogy bemutatókra járunk, meg ha eléri a másfél évet, akkor végre versenyekre is. Szerintem ez nem tapasztalat,hanem hozzáállás kérdése.

Csak én sem így álltam hozzá az elején az egészhez, mint a kérdező...

2013. aug. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
qzt én egy szóval sem mondtam hogy a husky az enyém. az utcán egy cigánynak van egy husky ja és az állandóan kerget meg harap mindenkit
2013. aug. 23. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!