Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám összezavarja a kutyát,...

Anyukám összezavarja a kutyát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hiába tanítgatom folyton a kutyámat, hiába viselkedem folyton falkavezérként, anyám folyton maga- és énfölém rendeli a kutyát. Mindig enged az akaratának, ha odajön hízelegni, megsimogatja, őt üdvözli elsőként. Szidni is mézesmázosan szidja, ilyen kedvesen, nem lehet komolyan venni. Szinte körülrajongja. Mindenféle "finomsággal" tömi, amit napi rendszerességgel ki is hány. Hiába minden, folyton csak sajnálja a kutyát, hogy én ilyen ridegen akarok bánni vele, pedig szakértőkhöz is elmentünk és egyhangúan velem értettek egyet. Szegény kutyát teljesen összezavarja, és azt vallja, "ha úgy viselkedünk vele, mintha ember lenne, megszokja, hogy nálunk ez a szokás, és nincs falkasorrend". Lehetek így egyáltalán falkavezér?

2013. aug. 22. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lehetsz falkavezér a kutya megtanulja, hogy anyukádnak lehet nemfog szótfogadni viszont neked attól még igen, egyébként lehet ha te kicsit lazábban bánnál a kutyáddal akkor anyukád sem sajnálná őt ennyire, szóval te váltod ki az anyukádból h sajnálja
2013. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
31%
Ha nincs falkasorrend, nem lehetsz falkavezér. Valami kis gonoszságot kéne kitalálnod, hogy megharapott a kutya mert elkényeztette, vagy ilyesmi; szóval rendesen ráijeszteni. Így tényleg nem lehet kutyát nevelni. De ha csakis falkavezérként viselkedsz, a kutyusod soha nem lesz családtag.
2013. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én csak annyit mondok neki, hogy ne adjon neki ételt, ha kunyerál. Erre már ő, "jajj szegény kutya itt várja hogy kapjon".
2013. aug. 22. 20:15
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutya családtag, de számára a "család" fogalom nem is létezik.
2013. aug. 22. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
az a baj, veletek könyvből kutyázóknak, hogy annyira véresen komolyan vesztek mindent, hogy nem csináltok mást, csak egész nap azt a szerencsétlen kutyát csesztetitek. nem kell ám mindig keretek közé szoritani. Egyáltalán nem fogja összezavarni a kutyát. mert ha a kutyának simogatásra, és szeretgetésre van szüksége, akkor majd megy a mamádhoz. Ettől még nem fog a fejére nőni, biztosan neki is vannak olyan dolgai, amit nem enged meg neki. Nem kell vele emberként viselkedni, de aki együtt él lakásban a kutyájával, ott a a kutya van olyan intelligens, hogy magától elsajátit, és megtanul dolgokat, és felveszi a család életritmusát.
2013. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

még annyit hozzátennék, hogy ha állandóan szigorú vagy vele és ha odamegy nem simogatod csak azért mert te vagy a falkavezér akkor nemfog szeretni a kutyus, anyukádat már jobban szereti azért megy mindig hozzá, a kutya ahhoz ragaszkodik aki szereti őt

sose értettem minek ez a nagy szigor kutyáknál az én kutyusomat állandóan simogatom, szeretgetem mégis szótfogad

ha te is vennéd a fáradtságot és megtanítanád őt pár dologra akkor ha azt mondod neki pl ,hogy ülj azt fogja csinálni és mégcsak szigor sem kell hozzá

2013. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gergo1998 ***** válasza:
22%
nálunk is ez volt, de aztán anya fejére nőt, szót sem fogad neki, de én bármit kérek tőle megteszi feltétel nélkül, határozott vagyok vele, ugyanakkor ha valamit elront ujracsináltatom, és csak akkor dicsérem ha jól megcsinálta, ha roszat csinál akkor sarokba ültetem 10-20 percre, és utána nem csinálja, ha kérdésed van szivesen segítek :D írj
2013. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
remélem kukoricára térdelteted amikor sarokba állitod!!!!
2013. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én anyum is ezt csinálja. De tényleg nem kell ennyire bekeretezni a kutya viselkedését, egy kicsit hagyhatod élni is. Pl nálunk nincs ilyen "előbb megyek ki a kapun", "Nem üdvözlöm a kutyát, mikor hazaérek" stb, mégis teljes mértékben elfogadnak falkavezérnek. Egyik kutyámmal volt csak ilyen falkavezérségi probléma, de kutyasuliba megoldottuk. A másik kutya, (anyumé) anyát nagyon szereti, mindig odamegy, babusgatásért, de azzonnal jön, ha hívom, sosem kérdőjeleződött meg még nála sem a falkavezérségem.Szóval nyugi, nem fog összezavarodni a kutya, megtanulja, hogy anyudnál, ezt + ezt lehet, nálad meg nem. :)
2013. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. 3 éves menhelyes tapasztalatom van, miközben foglalkoztam mind agresszív, mind félénk kutyák rehabilitációjával. Ezek után én egyáltalán nem nevezném magam "könyvből kutyázónak", főleg, hogy a mostani előtt volt másik kutyám is - teljes mértékben el is ismert falkavezérnek.

Én mindig megvárom, ha odajön, hogy elmenjen, aztán visszahívom. Hozzám ily módon nem kevesebbet jön, mint anyámhoz. Egyszer egyszerre hívtuk fel az ágyra (mert oda is felmehet, bizony) és a kutya hozzám jött oda. Többször elő is fordult már, hogy anyám eldobott neki labdát, és a kutya Nekem hozta oda. Számomra nem kérdés, kit választott a kutya. Rengeteg szeretettel van elhalmozva, csak pusztán annyi a helyzet, hogy én fegyelmezem is, anya pedig nem. Szerintem emiatt jobban is tisztel a kutya. Alap parancsokat mind ismeri, és agyon van szeretgetve, csak a megfelelő időben! :)

2013. aug. 22. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!