Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier milyen...

Yorkshire terrier milyen gazdiknak való? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van egy svájci fehér juhászkutya kölyköm, egyedül van és mellé szeretnék egy szoba cirkálót.


A Yorkira gondoltam, mert olyan aranyos. Nem baj, ha ellesz kényeztetve, de tudom tartani a fegyelmet a jelenlegi kutyámnál, éjszakára ő is bent alszik velünk.


A Yorki milyen energetikus? mennyi mozgási igénye van? Illetve, akinek van yorkija, melyik tenyésztőnél vásárolta?



2013. aug. 23. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyannak aki 0-24ig foglalkozik vele. Van egy ismerősünk és mondta, hogy az első időszak olyan mintha egy második gyereked lenne tényleg.
2013. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még vele, amíg a mostani kutyáddal átvészelted a kamaszkort. Azért mert két kutyád van még nem fogják magukat elszórakoztatni.
2013. aug. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem yorkshireom van, de nem tenyésztőtől vettem. Bár nincs vele semmi gond, mindenképp azt javaslom, hogy törzskönyveset vegyél, legközelebb én is azt fogok. (anno nem tudtam, hogy mi a tk lényege)

6 és fél éves, de ő sosem volt olyan, mint a bugócsiga. Nagyon sok energia van benne, de nem szeret más kutyákkal játszani. Szereti a kutyákat, de csak addig, amíg köszön nekik, aztán ott is hagyja őket. Ő azt szereti, ha kettesben lehetünk, és nagyokat sétálunk.

Én napi 2-3 órát szoktam vele sétálni, 4x viszem le.

Nem mondom, hogy az enyém nincs elkényeztetve (mellettem alszik, kunyizik a kajámból, stb) de ettől függetlenül nagyon odafigyelek a nevelésére. Suliba jártam vele, és hihetetlenül szófogadó.

Szerintem jó választás, de nem szabad alábecsülni őket csak azért, mert kicsik. Ugyanolyan nevelést, és sok foglalkozást igényelnek, mint a nagytestűek.

2013. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen kutyám, nem is igen lesz soha, de semmiképp sem olyan embernek való, aki elkényezteti, nem neveli meg, mert hát olyan aranyos és felkapdossa, ahányszor csak meglát egy másik kutyát.


Nekem közepes és nagytestű kutyáim vannak, de hülyét kapok, mikor meglátnak a yorkisok, vagy a westisek és azonnal kapkodják felfelé a kutyákat. Aztán meg őrjöng az ölükből és azt olyan cukinak tartják. Sajnos ezek miatt nagyon előítéletes lettem a kistestű, illetve szobakutyákkal szemben. Ők is kutyák, és olyan gazdát érdemelnek, akik kutyaként bánnak velük.


Az iskolán, ahova mi járunk, van mini csoport: yorkie, westi, csivi és mindenféle kicsi kutya. Szóval még van remény, hogy ezek a fajták is élhetnek rendes kutyaéletet.

2013. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, hál az égnek a kezdeti lenézések mára már elfogytak, főleg a nagytestü kutyasétáltatók részéről...


Tudod mikor először vittem le a kutyám a futiba a nagyok közé, aztán amikor meglátnak a kutyámmal játszani, amikor a labdát/frisbiet gyönyörűen visszahozza, leteszi a lábam elé, amikor fegyelmezem és csak a mutatójjam teszem fel már leül és figyel, mikor bringatúrákon élvezi az utat elől a kosárban,amikor még a bokorból is összeszedem a kutyagumit és és és......


egy yorkis gazdi

2013. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A nagy kutyusra megvan a megöldásom a kamaszkor átvészelésére, nem restellek rá költeni, hogy vegyek neki sok rágókát, ami ehető, akár azok a csontok, papucsok. A kertben nem hagytam kint semmi olyat amit bánnék, hogyha szétrágna.


Bent a lakásban pedig fegyelmezve van. Már tudja melyik szobába mehet be és melyikbe nem. Az unokatestvérem barátnője pedig kutya iskolában tanít, így ellátott megfelelő tanácsokkal.


Szoba kutyus pedig szintén meg lesz nevelve, de például én szívesen vinném az ölemben, ha nagyobb kutyát látnék nem kapdosnám fel, de mondjuk nyilván az első hetekben miután be van oltva, de már lehet kivinni, akkor ha egy rottweiler jön velünk szembe, akin látszana, hogy nincs nagyon megnevelve akkor tuti felkapnám.


De járatni fogom majd kutya közösségbe, hogy ne legyenek kisebbségi komplexusai.

Többször tapasztaltam Pesten, hogy a kiskutyák mikor meglátnak egy nagyot, mekkora szájuk lesz és domináns a legtöbb, s ekkor szoktak történni a balesetek.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Körbe nézek a tenyésztőknél.

2013. aug. 24. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:

5ös!


Én nem nézem le a kistestű kutyákat, és a gazdájukat sem, csupán értetlenkedek, hogy mi a fenéért nem macskát tartanak.... már ugye, akik nem kutyaként, hanem gyerekként bánnak velük.

2013. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


Na látod, kérdező! Pont erről beszéltem. Ha jönne veled szembe egy rotti, felkapnád. Le is írtad. Pont ezzel fogod berögzíteni a kutyában, hogy ő erősebb még egy rottinál is, hiszen ölben van, onnan aztán lehet pofázni. A kutya nem fogja tudni, hogy azért kaptad fel, mert nincs meg minden oltása, vagy azért, mert a szembe jövő kutya látszólag neveletlen. 1. Aki jön szembe a rottival, minden bizonnyal nem fogja odaengedni a kutyádhoz, másrészt meg tudja tartani. 2. nem felkapni kell a kutyát, hanem elterelni a figyelmét, kajával, játékkal, hogy rád figyeljen. Ha mindenképp egymás mellett kell elmennetek, akkor pedig válts irányt. Bármi jobb a felkapkodásnál.

2013. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és még annyit: nem kisebbségi komplexusa van annak a kutyának, amelyik folyton fel van kapkodva és állandóan menne neki a nagyobb kutyáknak, hanem pont ellenkezőleg! Erősnek érzik magukat, hiszen gazdi ölében "biztonságban" vannak.
2013. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak.


Hát ahol lakom, láttam már pofátlan gazdákat, főleg az egyik ilyen esetem egy rotis gazdi volt. Eső után hozta ki a kutyáját, én meg jöttem le, hogy dolgozni menyjek- Valami étel volt még a kezemben amit ettem és a pofátlan kutya rám ugrott, a gazdája meg csak annyit mondott, hogy ne féljek csak ugrál..


persze jól elküldtem hogy azért ilyet ne csak vigyorogva nézze az ilyen viselkedését.

S pont rá gondoltam ha egy roti jönne az utcán, gondolok erre a gazdára meg a neveletlen kutyájára.

2013. aug. 26. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!