Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allegiásnak kutya?

Allegiásnak kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos allergiás vagyok a kutyákra, de nagyon szeretem őket és szeretnék egyet
2013. aug. 24. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az uszkárt tarthatják allergiások is, a szőre antiallergén. Olvass utána.
2013. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orvosok úgyis azt fogják mondani, hogy Ne.

Saját tapasztalatom: Gyerek koromban mindig volt macskánk, kutyánk és sosem voltam allergiás. Majd elköltöztem társasházba, és sok évig nem volt háziállatom. Néha napján a férjemmel, amikor elmentünk a mamájához ott volt sok macska és ahogy a közelükbe értem viszketett a szeme, nyakam, már vörösre vakartam és tüsszögtem. Egyszer úgy alakult, hogy megtalált engem egy nagyon szép kóbor kiscica és megfeledkezve a problémámról, haza vittem. A férjem kérdezte, hogy hát de mi lesz az allergiáddal? mondtam neki, hogy nem számít, majd lesz valahogy. Ahogy teltek a hetek, egy idő után azt vettem észre, hogy semmi allergiás reakció nincs a macskára. Azóta kertes házba költöztünk és van két kutyám ,meg egy macskám, semmi bajom azóta sem. Már nem viszketek, nem tüsszögök. Bár az évenkénti allergia vizsgálat azóta is kimutatja, semmi tünet és gyógyszer sem szedek már.

Én azt gondolom, hogy az a pár év kiesés okozhatott allergiás reakciót, de ha az immunrendszered megismerkedik ezzel az újdonsággal, amit úgy hívnak, hogy kutya, akkor felkészül rá és rövid időn belül megvéd, ha egészséges vagy egyébként.

A végtelen szeretet és a törődés a legjobb gyógyír minden betegségre. Nem igaz, hogy természetnél fogva az ember allergiás legyen a legjobb barátjára :-)

2013. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki a vizsgálatok szerint borzasztóan allergiás a kutyákra, de amúgy van kutyája, és nincsenek tünetei. Ki kell próbálni - nyilván nem úgy, hogy hazaviszel egy kutyát, aztán vagy jó lesz, vagy nem, hanem ismerősnél, menhelyen, tenyésztőnél.
2013. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
Én elvileg (allergiavizsgálat szerint) a macskaszőrre vagyok durván allergiás, jelenleg két macskánk van, teljes mértékben tünetmentes vagyok :) Tényleg ki kell próbálni, ahogy már leírták ismerősnél, havernál.
2013. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az uszkár szőre nem antiallergén :D ne mondjuk már marhaságot..


A kutya maga hippoallergén de nem azért mert a szőrétől nem lesz baj, hanem nem hullajtja(ez se igaz mert csak a kutyáról nem esik le) ezzel kevesebb kutyaszőr van mindenhol csak sokszor kell kozmetikus.

2013. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon allergiás vagyok a kutya és macskaszőrre (és sajnos egyéb más dolgokra is), az orvosok azt tanácsolták, hogy ne tartsak háziállatot a saját egészségem érdekében. Jelenleg 3 kutyám és 3 macskám van (hosszú szőrű mind). :) Igaz, megszenvedek "miattuk", de én nem tudom elképzelni az életemet nélkülük.
2013. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!