Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan fontos beoltatni...

Miért olyan fontos beoltatni a kutyákat?

Figyelt kérdés

Nekem volt egy keverék kutyám(már nálunk született),és soha nem volt oltása...

14évet kibirt,oltás nélkül..Nem volt soha,semmi betegsége,és sétálni is jártam vele...


2009. okt. 30. 15:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgymeg nincs két egyforma dolog így minden hasonlításban lehet hibát találni. De őszintén szólva valahogy a kutyák jobban is érdekelnek, mint a fertőző orvosok meg a szülő nők. :)
2009. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
45%

Ó én oltatom a kutyámat veszettségre is, kombináltra is, nyugodj meg nem veszélyeztetek senkit. De mint írtam azért, mert veszettségre kötelező, a kombinált pedig azért kell, hogy az állatorvos ne diszkrimináljon minket. Ettől függetlenül nem tartom helyesnek és nem azért mert lázadok, hanem a szövődményei miatt.

Bár a te esetedben teljesen érthető, én nem falun élek, kóbor macskákat és vad állatokat sem nagyon látunk. Így annyi az esélye a kutyám veszettségének, mint az én pestisfertőzésemnek. Szóval felesleges az oltás.

2009. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem falun élek, mondtam, megyei jogú városban élek Pest mellett. Manapság, mivel az ember mindent leigáz, nem csak a pusztában élnak vadon állatok. Lassan befognak költözni a városokba is. Mint ahogy máshol már meg is tették és kóbor házziállatok is lesznek még egy ideig. Elég sok kutya volt már a közelemben, és érdekes módon még egyiknek sem lett szövődménye a veszettséges elleni oltástól. De ennek majd utána nézek. A kombináltról nem beszélek, mert az nem kötelező.
2009. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten is van veszett állat,lásd a nemrég az Állatkertbe bevitt,majd ott veszettségben kimúlt denevért.

Az oltatlan állat akár Pesten is fertőződhet!

Jött már be a Belvárosba veszett róka.

2009. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%

Nem szoktam harciaskodni a nézeteim mellett, hisz gyakran eléggé szélsőségesek, most is csak azért tettem mert a kérdezőt néhányan már eléggé csúnyán minősítették, pedig van igazság abban amit mond, attól még hogy nem ez a nézet az elterjedt.

Szóval utánaolvashatsz nyugodtan, neten biztosan fogsz 1-2 érdekes cikket találni az oltások lehetséges szövődményeiről de valószínűleg mind csak általánosság lesz, semmi konkrétum.

Én konkrétan mindent ellenzek ami felborítja a szervezet természetes védekezőmechanizmusát, nekem ez a stikkem. Tényleg érdemes komolyabban utánanézni a dolgoknak mielőtt fejjel rohanunk a többséggel a falnak.

2009. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Engem az érdekel,hogy az oltásoknak köszönetően nem kapott meg semmi fertőző betegséget a kutyám.Oltástól még soha nem lett semmi baja érdekes módon.
2009. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
De mondom, hogy én csak a veszettség elleniről beszéltem. Többi nem kötelező. És lehet hogy rossz vagyok, de k*rvára nem vigasztalna, hogy a kutyám a természetes szelekció része lett és legalább erősebb lesz a fajta, ha egy egyszerű oltással meg tudom előzni a halálát és még nem tapasztaltam hátrányát, pedig nem két kutyám volt. Meg egyébként sem vigasztalna. Lehet téged igen, én már túl modern ember vagyok...
2009. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező?


Miért olyan fontos bekötni a biztonsági övedet? Tök kényelmetlen, és rengeteg embert ismerek, aki sosem köti be magát, és még mindig él. Lehet hogy holnap mentené meg az életét, lehet hogy mázlija lesz és pont NEKI nem kell majd soha akkorát fékeznie (akár vki más hibájából) hogy kirepüljön a szélvédőn és meghaljon, vagy a tolókocsiban gondolkodhasson a dolgon. Elég sok óvintézkedést (biztosítás -élet, vagyon, felelősség, akármi- gyerekek, kutyák oltása, a kutya ill. saját magad kullancs elleni védelme, védőoltás az általuk terjesztett betegségek ellen (bevallom ezzel magam is hazardírozok - a saját részemről. De a kutyáimnál nem! - lévén súlyos ill. halálos betegségeket terjeszthetnek ) az ember azért tesz meg, hogy egy bizonyos eséllyel előforduló eseményt elkerüljön. Jogod van ezek közül a nem kötelezőekről eldönteni, hogy szerinted elég kicsi-e annak a valószínűsége, hogy az az adott baj bekövetkezik, ahhoz képest, amekkora ráfordításba kerül a megelőzése... és a szerencsén múlik, hogy megbánod vagy sem. Meg gyerek, kutya, egyéb élőlény esetében azon, hogy nyilván más súllyal esik latba egy bizonyos valószínűségi változó attól függően, hogy szereted-e azt az élőlényt vagy sem. A keverék kutyák bizonyos szempontból - az örökletes betegségtekéből- sokszor egészségesebbek lehetnek valóban mint a fajtatiszták (habár ettől még nyilván két, hasonló betegséget örökítő különböző fajtájú kutya keveréke simán lehet beteg) viszont az egy óriási butaság hogy nem kapják el a kölyökkori betegségeket. Szerintem a keverékeket leginkább azért szokták nem beoltani, mert nincs pénzbeli értéke egy ilyen kutyának, tehát ha elpusztul valamiben, 5 percen belül ingyen lehet szerezni helyette egy másikat. EMIATT szokták sokhelyütt nem oltatni őket, aztán ha néhányuk mégis olyan mázlista hogy jóó sok évet kihúz a lánc végén (nem is rossz hely az ilyen szempontból, ha jó a kerítés, lehet hogy nem fog találkozni kutyával ami megfertőzhetné :)és ha a gazdi se vitte haza a cipőtalpán a vírust (mert bizony, ilyen is van, egész almok szoktak belepusztulni) akkor megússza) akkor lehet terjeszteni a legendát, meg igazolni magukat ezzel a "buksinak se volt baja" szöveggel. Ha meg mégis meghal az új kutya, nooszt! manapság elkorcsosodtak a kutyák, semmi se olyan mán mint fiatalkoromba'...

2009. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ezen kívül igen, valamelyik korábbi válaszolónak igaza van még abban, hogy egy bizonyos betegség ellen minél többen oltatják magukat/gyereküket/kutyájukat, annál ritkábban fog az a betegség előfordulni, hiszen egy csomóan nem kapják el, nem fertőznek vele tovább, nem betegszenek meg benne... Amikor kötelezővé tették a veszettség elleni oltást, aligha gondolkodtak sokan rajta hogy van-e értelme (pedig akkoriban még veszélyes is volt ez az oltás, míg ma már nem az !!!!!!! max ha allergiás valaki a hordozóanyagra, nade ugye egy keverék nem lehet olyan gagyi hogy allergiás legyen, az előkelő betegség :)))) szóval ezen kár aggódni :))) mivel minden héten azt hallották, látták hogy veszett rókák, sünök, macskák, kutyák kóborolnak a határban, és megint megharaptak valakit... emberekről derült ki hogy elkapták, és ugye ez gyógyíthatatlan... tehát igen, oltatni kezdték az állataikat. Ettől persze kevesebb lett a veszett állat... és most hogy alig fordul elő nálunk, persze könnyű elgondolkodni azon, hogy milyen pici az esély rá hogy megvesszen a kutya. De ugyanez van a gyerekkori betegségekkel (akár ember, akár kutya). Ki szokott manapság torokgyíkot vagy gyerekbénulást kapni, ugye... és hát szegény babának is fáj a szuri, felvilágosult anya DIREKTE nem adat be ilyet, mer minek. Mikor még anno sikerült oltást kifejleszteni ezek ellen, vszg a lába nyomát is megcsókolták annak a valakinek aki kitalálta, most viszont ennek köszönhetően aligalig fordulnak ezek elő, tehát most már "meg lehet látni" a mellékhatás kockázatát (a modern vakcináknak amúgy továbbra sincs súlyos kockázata, mint a régieknek, köszönhetően annak ahogyan készítik őket! ha szeretnéd elmondom mi változott ebben) a betegség kicsi valószínűségéhez képest.

Aztán majd ha mindenki abbahagyja az oltatást mert "kihalt a betegség" akkor pár év alatt szépen újra elterjed esetleg.

Kölyökkori kutyabajok amúgy nem állnak még ezen a szinten, kérdezd meg egy menhelyen, tenyésztőnél, kutyás fórumon, állatorvosodnál... hogy hány esettel találkoznak egy év alatt. Hát nem annyival, mint veszett kutyával...

2009. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!