Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor/mikor viszitek le a...

Hányszor/mikor viszitek le a kutyátokat eü. Ill hosszabb sétára?

Figyelt kérdés
Nemrég óta van lakásban kutyám és aggódom ,hogy túl keveset van lent. Én reggel 5kor elmegyek a férjem viszi le 8 kor ( de nem mindig :( ) és én egy körül érek haza akkor rögtön megyünk le és egy órát sétálunk,játszunk. A következő pedig este 19-20-21ig mikor hogy..ahogy látom rajta ,hogy már menne. Amikor szabadnapos vagyok akkor 3x1/1,5 órás sétákra viszem le. Azon gondolkozom ,hogy iktassak-e be még egy eü sétát valahová,mert néha bepisil..pl kaja után sokszor. Reggel este kap kaját egyelőre. Az esti után rögtön megyünk is le, de reggel mielőtt elmegyek kap és én már nem tudom levinni. Legyen korábban a kaja pl fél 5kor és gyorsan vigyem le? Vagy este 23kor még? Sokszor látszik rajta hogy nincs kedve lemenni későn már most is alszik. Ti hogyan csináljátok?
2013. aug. 25. 21:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
Ha már hallgat rád (vagyis visszajön ha hívod )akkor sztem vidd el az erdőbe és ott majd jól kifárad és átalussza a napot simán ;))
2013. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lakásban laktunk, meló előtt, meló után és lefekvés előtt volt séta. A délutáni kettőből az lett hosszabb, amikor lent volt a banda (általában a délutáni, mert a lefekvés előtt már nagyon éjszaka volt :D).

Napi három jól elosztott séta a minimum, ha nem akarsz kicseszni a kutyával, meg magaddal se az időskori vizelettartási problémákkal. A lényeg, hogy egyelnetesen jusson le pisilni, szóval mondjuk az este 7 és a másnap délután 1 közötti az brutálisan sok, akkor egy hajnali sétát biztosan beiktatnék, ha ehhez fél órával korábban kell kelni, akkor is.

2013. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hattól félórás aktív séta, 12-15 között egy rövidebb, eü. séta, 18-19 környékén egy legalább egyórás, komolyabb séta. Közepes méretű, lakásban tartott kutyáról van szó, hihetetlenül magas mozgásigénnyel, mégis hozzászokott ahhoz, hogy az energiáit a hétvégén vezetheti le, hétköznap "takarékon vagyunk". Kajálni mindig séta után kap, de nincs ezzel gond nálunk, simán bírja a következőig.
2013. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
Mi reggel 7-9 között, aztán délután 3-5 között, végül este 8-10 között megyünk sétálni, ebből egy hosszabb séta, a többi 20-30 perces eü kör - ez a minimum, ennél általában többet sétálunk, de van, amikor csak ennyire van idő.
2013. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vidd le reggel is egy eü sétára, majd amikor megjöttél és este is!

Viszont nagyon fontos, h séta előtt nem etetjük meg a kutyát, csak utána!!!!

2013. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Reggel 5-6 között 20-30 perces séta

11-12 óra körül szintén negyed óra

17 órakor 1-másfél óra

22 órakor 5-10 perc

2013. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi reggel fél 8-kor megyünk 20 percre, du 2-kor 1 óra, este 9-kor 1 óra. Hétvégén ha napközben elmegyünk túrázni, kirándulni, akkor este rövidebb a séta. Én ha valamiért reggel hajnalban kelek, akkor is felkeltem őket és leviszem 10 percre, legalább egyet pisilni.
2013. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Általában vacsora után rögtön pisil ezért gondoltam ,hogy jobb ha utána sétálni megyünk.Ha előtte leviszem akkor nem kell neki vacsora után megint? sokat pisil..köszönöm szépen a tanácsot, majd akkor vacsorát csak séta után kap majd. Egyébként miért nem szabad?
2013. aug. 28. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért, mert nem jó érzés teli hassal rohangálni, de ami fontosabb, hogy könnyen gyomorcsavarodást kaphat, ha kaja után mozgatod, abba meg könnyen bele is halhat. Konkrétan azt képzeld el, hogy a gyomra megfordul a saját tengelye körül, elszorítja a keringését, szóval nem szép dolog, órák alatt elviszi a kutyát, ha nem műtik meg.
2013. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Uristen!!Koszonom!!Mennyi idonek kellene eltelnie etetes es seta kozott?..mert sztem ha majd egyszer kap enni makd akkor reggel fog.Bar azert gondolom egy-ket ora eleg,nem? Sehol nem talALtam err
2013. aug. 28. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!