Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról tapasztalatok?

Csivavákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!:)
2013. aug. 26. 10:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

jah csak havi 30.000 az etetése :D


a 101kutyákban is mondhatnak baromságot.. és mondanak is. El kell hogy szomorítsalak a csivava is kutya.. maximum legendák keringhetnek arról hogy van köze a rókához.

2013. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
oké rendben, Te tudod, nem szomorítottál el, mert nem érdekel, én nem szoktam általánosítani.És igen, az a gond a bernáthegyivel, hogy anyámnak tanári fizetése van...
2013. aug. 26. 13:45
 13/25 anonim ***** válasza:

Én egy csivavát ismerek, ő kifejezetten jófej kutya. Póráz nélkül közlekedik (és a lábain, nem tatyóban...), kijön minden kutyával, emberrel. A gazdája egy negyven körüli férfi (azt hiszem, a kislányának vette eredetileg), mindenhova viszi magával. Nagyon higgadt és jól nevelt példány. A trükk annyi, hogy 1. vedd jó helyről, ne 20-30 ezres agyonszaporított egyedet válassz ki , 2. neveld következetesen, normálisan, PONT úgy, mintha egy nagytestű kutya lenne.


A helyzet a csivikkel, yorkikkal és hasonló 'elítélt' fajtákkal az, hogy többnyire olyanok választják őket, akik aztán nem törődnek velük megfelelően, egy kutya igényeihez mérten. Valószínűleg a megfelelő tenyésztő keresésével sem foglalkoznak, hiszen azonnal akarnak egy "cuki" kiskutyát. A kutya problémás lesz, már ki is alakult a sztereotípia. Ettől még lehet jól csinálni.

2013. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én is csak egy csivavát ismerek, az egy neveletlen agresszor, ami a gazdáinak a hibája nem a kutyáé. Ha azt akarod, hogy ne jelölgessen, akkor ivarérés előtt ivartalaníttasd, mielőt egyáltalán rászokna a jelölgetésre, és ne domináns egyedet válassz!
2013. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
26%

semmi köze a jelölgetésnek és az ivartalanításnak.. ivartalan kutyák is simán tudnak jelölgetni.


Ivarérés előtt meg ne ivartalanítsunk már kutyát..

2013. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Diesel23, pedig a legtöbb állatorvos az ivarérés előtti ivartalanítást pártolja, 3-6 hónapos korban (főleg szukáknál fontos, hogy az első tüzelés előtt ivartalanítva legyenek, mert így csökken 0% körülre az emlőrák esélye).
2013. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
13%

én teljesen az ivartalanítás ellen vagyok..


nagyon sok állatorvos meg azt mondja hogy inkább az első tüzelés után ivartalanítsuk a kutyát. És ha már választani kell akkor ez a szimpatikusabb.

3hónaposan? a kutya hormon háztartása még sehol sincs könyörgöm. Tök jó ez az ivartalanítás mert nagyon sok pénzt el lehet kérni érte de inkább legyen egy normálisan kifejlett kutyám úgy hogy 2%esélye van az emlő rákra mint egy nem annyira fejlett 0%al.. TUDOM hogy nem pontosan így van.. de a lényege ez.

2013. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én pedig inkább 5-6 hónaposan, az első tüzelés előtt ivartalanítom a szukámat, mert a tanulmányok meggyőztek :) Sajnos az előző kutyánkkal át kellett minden rosszat élni, ami a tüzeléssel jár, a kutya is megszenvedi, ráadásul a korai ivartalanítással lehet a legtöbb betegséget megelőzni. De ez már nagyon off...
2013. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
jó mindenkinek igaza van egyezzünk meg annyiban, köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 26. 15:48
 20/25 anonim ***** válasza:
24%
Nekem egy kan csivim van 4 hónapos. Nem vagyok pláca cica, nem azért választottam ezt a fajtát, hanem azért, mert lakásban jól el van. Aranyos kis kedvenc. Ha szocializálva van, akkor nincs vele semmi baj. Amint hozzám került vittem emberek és kutyák közé, mindenkinek engedtem, hogy megsimogassa, minden kutyához odaengedtem. Vittem magammal tényleg mindenhova. Aztán elkezdtem hozzászoktatni az egyedülléthez. Alapvetően nagyon ragaszkodó fajta, mert mindenhova jön utánam, nagyon édes. De akkor sem hisztizik ha egyedül hagyom, mert tudja, hogy haza jövök :). Alap parancsokat, minthogy ül, gyere ide, maradj, helyedre, nem szabad mind tudja. Elég hamar megtanulta ezeket, kb egy hét alatt. Sokat kell velük játszani. Suli előtt vidd le sétálni, suli után ha haza érték és este. Arra fel kell készülnöd, hogy nagyon gyors az anyagcseréjük. Kb két óránként pisilnek és naponta kb 4-szer kakilnak. Ezt fekvőbetegeknek való pelenkával meg lehet oldani. Meg kell tanítani neki, hogy odamenjen. Nekem ez már az első naptól fogva sikerült. Keveset fogyasztanak. Ha jó vérvonalú pártól való, akkor kicsi az esélye a genetikai úton örökölhető betegségeknek. Ezért fontos, hogy honnan veszed, meg azért, hogy ne legyen idegbeteg kutyád, mert ha tiszta a vére és az anyját nem a testvérével pároztatták be, akkor nem lesz idegrendszerileg károsult. Semmiféle képen ne vegyél mini, vagy extra mini csivit. Erről bővebben olvashatsz a csivis oldalakon. Amúgy igen elvileg a csivi nem a farkasoktól származik, hanem a sivatagi rókáktól.. és akkor mi van? attól még szeretet teljes állatok :) és rengeteg szeretetet adnak és persze nagyon hűek a gazdihoz :)
2013. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!