Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról tapasztalatok?

Csivavákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!:)
2013. aug. 26. 10:44
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm,végre van valaki,aki így gondolja,köszönöm!
2013. aug. 28. 18:11
 22/25 anonim válasza:
50%

Szia! Nekem egy 2 és fél éves csivavám van.

Érdekes, hogy nem kellett szobatisztaságra nevelni, azonnal oda ürítette a dolgát, ahova kellett.

Nekünk udvaros házunk van, elég sokat van kint. Jön-megy, fekszik, iszonyat jó a szaglása és rettentően okos.

Télen bent van egy boxban, ahova egyedül beugrik, ha elfárad.

Imád játszani, és harapdálni a kezemet, de tudja, hogy hol a határ.

Ha túlpörög, akkor rászólok, és lefekszik, és néz azokkal a hatalmas szemeivel :D


Az enyém nagyon válogatós, nem mindent eszik meg, de amit szeret, azt kb. szétdurranásig tudná enni :D


A vizet utálja, a fürdőszobát messziről elkerüli.


Am. nincs vele probléma, nem agresszív, nem bajos, ha rossz megszidjuk, ha jó megdicsérjük.


A hangja hatalmas, de am. kis gyáva.


Reggelig tudnám jellemezni, de ahogy az előttem lévők leírták, nincs vele semmi gond :)

2013. szept. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%

18 éves, hosszú szőrű, kan csivavám van.



A csivavák NAGYON ragaszkodóak, de csak 1-2 ember az, akibe bele vannak bolondulva. Mivel a családban én gondoskodom róla szinte minden téren, így én vagyok a nagy szerelme :D

Odafigyelés mellett hosszú életkort megélnek és kevés egészségügyi gondjuk van (túltenyésztett vonalakra ez nem vonatkozik persze).

Nagy kutyának érzik magukat így néha túl nagy az önbizalmuk.

Intelligensek és nagyon akaratosak, nem szabad engedni a zsarolásuknak, MEG KELL ŐKET NEVELNI RENDESEN, mint akármelyik másik kutyát.

Óvatosan kell közlekedni, ha csivava van a közelbe, mert ha a nagy súlyoddal rálépsz a lábára vagy megrúgod, akkor azért jobban megérzi, mint egy vizsla :D

Nem rajonganak a hideg időért.



Kb. ennyi a lényeg.

Az utcán néhány tuskó szeret beszólogatni a méretük miatt, erre készülj föl. Én ugyan össze még nem verekedtem senkivel (:D), de már volt, hogy durván visszaszóltam.


Én imádom a kutyámat. Nagyon sokat vagyok vele és pátyolgatom az öreg napjaiban is :)


Egyébként minden fajtát szeretek.

2013. szept. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%
nekem nincs tapasztalatom csivavákról, viszont ahogy olvastam a hozzászólásokat és a kommenteket, el kell, hogy mondjam,hogy 12 évesen sokkal jobban látod a világot, mint sok-sok felnőtt. le a kalappal előtted!
2013. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! utolsó, köszönöm a bókot,jólesett!:)
2013. szept. 10. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!