Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a border collie kennelről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy különleges színű border colliet és rá találtam erre a tenyészetre:

[link]

Főleg hobbi kutyának tartanám de szívesen kipróbálnám az agilityzést, talán versenyeznék is.

Nekem nagyon szimpatikusnak tűnnek, mi a véleményetek/tapasztalatotok érdemes lenne innen kutyát vennem? Vagy tudtok hasonló kenneleket ajánlani ahol szintén többféle színű kutyák vannak?



2013. aug. 26. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
hát én amúgy már láttam nem pörgős bordert elég csúnya látvány.
2013. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

azért tegyük hozzá, hogy három kutyájuk is Real Pearl vonalú sőt anyai vonalon is egy az RP által importált usa imp kan az apa... Abszolút show vonal mind a három kutya.

Ezt csak a teljes tisztán látás kedvért írtam... Alapból ez egy kezdő kennel szimpatikus amiket ír de írni bármit lehet. Továbbá kiállításokra egyáltalán nem járnak ami egy dolog hisz semmi se kötelező de a kutya igenis feleljen meg a standard minimumainak és egy gyengus kis "tenyészthető" eredmény nem túl meggyőző. De ha nem izgat minket a küllem ami munka kutyánál akkor ha funkcionális akkor egy dolog, akkor se látok terelő verseny eredményeket terelő ösztön próba eredményt korrekten számokkal pontokkal feltüntetve.. Továbbá a szuka HD/ED eredményei még nincsenek fenn... fel nem foghatom, hogy azok hiányában, hogyan gondolkodhatnak egyáltalán alomban.

2013. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mindenhol lehetnek kivételek:)

(Dieselnek ment)

2013. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Pontosan - itt azért h erősen munkavonalú a kennel, erős túlzás. Ok most akarnak fedezettni Darwinnal...de ennyi. Rednalfos kutyákra van alapozva. Ami nem baj, de nem munkavonal ezt tudni kell. Megjegyzendő a Blessed Borders sem igazán - bár mostmár Sweettel vannak nagyon jó tk-ű kutyáik.

Akit Magyarországon ismerek és tényleg munka/sport vonal - csak a gond h egyetlen alom volt nála még és a közeljövőben nem lesz - az a Lucky Summer border kennel.

2013. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit a többiek írnak nagyon igaz. Az a párosítás ami tavasszal lesz nem tűnik rossznak, de nem teljesen munkavonalú az biztos. Szerintem írj a tenyésztőnek és érdeklődj közvetlenül nála. ha jó a tenyésztő akkor úgy is olyan kiskutyát ad neked ami nem lesz túl problémás első border collienak.


Kár, hogy nem versenyeznek a kutyáikkal, mondjuk azt írják, hogy még csak képzésnél tartanak. Az viszont ennek ellenére pozitív, hogy van a weboldalon több terelős videó a szukáról. Szerintem az sokszor többet ér, mint bármilyen feltüntetett versenyeredmény.

2013. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A genetikáról egy pár sort. Két mentes kutyától is lehetnek akár beteg kölykök is. A genetika kiszámíthatatlan... lsd.: két teljesen egészséges embernek is lehet egy Down-szindrómás gyereke.

Szóval a genetika kiszámíthatatlan.

2013. szept. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen, vannak olyan betegségek, ahol így van. Például a csípődiszpláziánál.

De egy CEA-nál, egy PRA-nál, egy MDR1-nél (stb) más az öröklődésmenet. Itt:

mentes x menetes = 100% mentes;

mentes x hordozó = 50% mentes, 50% hordozó;

mentes x érintett = 100% hordozó;

hordozó x érintett = 50% hordozó, 50% érintett;

hordozó x hordozó = 25% mentes, 50% hordozó, 25% érintett;

érintett x érintett = 100% érintett.

De ez a genetikai része a dolgoknak. Az én fajtámban CEA-ra az összes kutya érintett, ezért klinikailag szűrik elsősorban, ahol egy gen. érintett kutya is lehet mentes, a fokozattól függ, de enyhe CEA-val még tenyészthető egy kutya, hisz nem romlik a kutya életminősége tőle.

2013. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

De tegyük fel, hogy a két szülő mentes pl. CEA-ra és mégis beteg utóduk születik. Én hallottam már ilyet.

Vagy mint korábban is leírtam két egészséges embernek beteg gyereke születik.

Ez így mind szép és jó, hogy matematikailag ki vannak számolva, de ez már nem a matematikáról szól. Az is lehet, hogy 20 generációval előtte volt egy beteg egyed (a többiek mind mentesek), és 20 generációval később jött elő.

A biológia, sajnos nem matematika.

De teljesen igaz, amit leírtál. Így tanítják, de a valóság néha eltér ettől. Ez nem olyan mint 1+1=2: tuti biztos, hogy így van.

2013. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem egyféle öröklődésmenet létezik...

Én igazán nem vagyok otthon a Down-szindrómában, de azt tudom, hogy a leggyakoribb formája, a triszómia, nem is örökletes...

Két genetikailag(!) mentes CEA-s kutyától nem születik beteg kutya, de még csak hordozó sem. Klinikailag mentesnél fordulhat ilyen elő.

2013. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

két genetikailag mentesnek csak mentes kölyke lehet. A genetikai teszteket fajtánként alakítják ki, ugyanazzal a gén teszttel pl nem lehet egy sheltienek vagy vagy egy collienak nézni a genetikai érintettségét egy-egy betegségre sőt pl az amerikai collie ha CEA-s akkor más gén az ami hibás mint egy európainál. Ott előfordulhat a kettő keresztezésénél, hogy beteg kölykök születnek hiába mentes az Amerikai szülő ha az európai nem az, sőt lehet az amerikai is hordozza az európaiakra jellemző gén problémát de nála ez nem okoz tünetet.

Itt specifikusan egy -egy génre történik a vizsgálat tehát ha a szülők le vannak szűrve akkor a kölyök is minden esetben mentes

2013. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!