Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Nem bírok...

Tudnátok segíteni? Nem bírok a kutyámmal.

Figyelt kérdés
Egy 5 hónapos kis vizsláról van szó. Rengeteget van foglalkozva vele, mindennap séta, játék, tanítom is, már leül, lefekszik, helyén marad, tehát okos kutya. A gond inkább a sétáltatással van, kb 3 hónapos kora óta sétálunk pórázon, tudom hogy a vizslák nemszeretnek pózáron sétálni, de amíg elérünk a parkba, vagy valahova ahol szabadon ereszthetem muszáj rátennem. Evvel eddig nem is volt gond, szépen jött mindigis, nem húzott, ha megugatta más kutya még meg is ijedt tőle, tehát nem volt vele gond. De kb 3 hete elkezdte azt, hogy húz, rohan előre, az 54 kg-ommal már most alig tudom megtartani, de ami ennél is rosszabb,hogyha elmegyünk egy kerítés mellet ahol kutya van, már nem megijed, hanem elkezd ugrálni, ugat, megy a kutya felé,urgál a kerítésre, mint aki megkergült. És hiába szólok rá erélyesen(amire otthon odafigyel),itt nem használ. Ezeken felül,eddig barátságos volt az emberekkel, most már néhányat megmorog az utcán, ha közel jönnek hozzá. Mondjátok azt hogy ezt kinövi,és csak kamaszodik... Tényleg nemtudom hogy tudnék rá hatni... ötletek? 19/L

2013. aug. 28. 20:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Megoldás lehet az is, ha elfogadod, hogy ugrálós. :) Amíg a szabályokat betartja, addig nincs gáz, én pl. soha nem akartam a kutyámat leszoktatni arról, hogy örüljön, ha hazaérek, azt limitálom, hogy mennyire ugrálhat.
2013. aug. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az eddigieket. De nálunk is hasonló megy.

Elmondom én mit csináltam. Korábban gyakran olvastam a megfordulós módszert - ha húzni kezd fordulj meg stb.

Eddig, hiába próbáltam alkalmazni... aztán rájöttem, hogy a módszer, működhet.


A lényeg nem is magán a mozdulaton van. Hanem talán, hogy érezze a kutya, hogy kontroll alatt van - hogy te vagy a vezető. Lényeg az, hogy ha húzott volna a kutya, megálltam, vártam kicsit... előrelépsz, ő megint húz. Ekkor szép nyugisan, hogy tudjon követni, egy keskeny ívben fordulsz ... és folyamatosan tartod a póráz állását.

Így levágja a kutya, hogy van egy "rendszer" amin belül ő "van", de nem ő irányít.

Szóval rájöttem, hogy hiába vittem ki több hónapja, rendszeresen, soha nem tanultuk meg igazán, és én sem tudtam hogyan kell használni a pórázt. Azt hittem, az arra van, hogy ne szaladjon el. Aztán, ha jól mentek a dolgok örültem, ha meg nem, akkor bosszankodtam, és ráfogtam, hogy azért ilyen szeleburdi, mert kölyök.


Am. én eléggé önbizalomhiányos vagyok, szóval elég ijesztő volt nekem, hogy én vagyok a "vezető" aki tudja mit kell csinálni. És "irányítani" tud egy teljesen másik lényt nem fenyítéssel, hanem tudatossággal.


A másik dolog amit észrevettem, hogy amikor átvettem ezt a szerepet a kutyámtól, abbahagyta a húzást, és a rohangálást. Teljesen lenyugodott. Elfogadta az én akaratomat - Amint valami miatt kibillentem, azt egyből észrevette, és ismét futhattam neki a dolognak.

Szerintem azért ugat másokra a kutyád, mert fél - én pl azt hittem mikor húzott, hogy mennyire magabiztos eb... stb. Mikor én voltam vezető helyzetben, azt láttam, hogy bizony összerezzen ha jön egy autó, és bizonytalan az idegenekkel szemben ( nem tudja hogyan viselkedjen) - akikre korábban szinte rávetette magát.


Szóval, szerintem jó ötlet, ha kora reggel, vagy este, viszonylag nyugis helyen, ingerszegény környezetben gyakoroljátok ezt. Ez a szubjektív véleményem.

2013. szept. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És ehhez szorosan kapcsolódik a szocializáció. Hogy ne féljen az idegenektől, tudja, mi a helyes viselkedés.

Ennek még nekem is neki kell futnom. Bár van egy sejtésem, hogy először talán nekem kellene jobban szocializálódnom, és akkor a kutyám is rendben lenne. :D

2013. szept. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!