Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám sétáltatás közben...

Kutyám sétáltatás közben agresszív. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Kb, 1 hete hoztunk el menhelyről egy 1,5 éves fajtiszta, ivartalanított szuka német juhászkutyát. Nem az első kutyánk, első naptól le voltak fektetve szabályok. Amikor kiviszem sétálni, én megyek ki először kapun, ő csak akkor jön, ha engedem neki. Amíg nincs más kutya a környékén, addig nyugodtan sétál mellettem, mögöttem a pórázon (ha elkezd húzni megállok, és csak akkor megyek ha megnyugodott). Viszont amint meglát egy másik kutyát hangos ugatásba kezd, és húzna oda (persze nem engedem mert félek, hogy nekiugrana), onnantól a séta végéig szinte kezelhetetlen... Saját kertünkben hallgat rám, odajön ha hívom, leül ha mondom neki, ezért nem értem a dolgot.

2013. aug. 29. 15:20
1 2
 11/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Írod, hogy nem ez az első kutyád. Akkor nagyjából tisztában vagy a kutyák testbeszédével is. Csináld azt, hogy vidd oda egy akkora vagy nagyobb testű felnőtt nyugodt kanhoz mint a tied, feltéve ha a gazdája megengedi és mindjárt észre fogod venni a kutyád reakcióját. Lehet, hogy nem kell olyan forrón enni a kását, mert ha a kan a közelébe engedi akkor nem olyan biztos, hogy agresszív lesz vele szemben a szuka,sőt elképzelhető, hogy egy kis szaglászás után játékra felhívás lesz a szuka részéről.
2013. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a menhelyi élet és az előtte lévő időszakban nem volt a kutyának lehetősége arra, hogy a többi kutyákkal megfelelően kommunikáljon.
2013. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!