Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskónak milyen kiképzés kell?

Tacskónak milyen kiképzés kell?

Figyelt kérdés
pontosabban olyan dologra gondoltam ami szórakoztatja őket mint a berniket a kocsihúzás a boldikat az agility stb... azt tudom hogy kotorék kutya szóval ha netán építenék neki a kertbe egy ilyen szűk földalatti "folyosót" egy borzlyukat szimbolizálva akkor rögtön kifogja próbálni? a kutya 1 éves (tudom későn akarom kezdeni) de menne?
2013. aug. 30. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben az is jó lehet,ha csak pár cm mélyen elásol vmit,amit meg kell keresnie.Ebből már rájöhetsz,hogy egyáltalán élvezi-e a dolgot.Ha igen,akkor lehet tovább menni vele.De ha hidegen hagyja,akkor felesleges :D
2013. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké köszi rögtön kiispróbálom
2013. aug. 30. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bármit is csinálsz a kutyával, amit közösen csináltok, azt élvezni fogja.

Nekem nem borderem van, mégis agilityzünk, és imádja:)

Imád trükköket is tanulni, és mindent, amit velem együtt csinál.

Szerintem próbálj ki vele sok mindent, és aminél úgy látod, hogy tetszik neki azt kezdjétek el csinálni.

Mert attól, hogy kotorék eb nem biztos, hogy azt élvezné a legjobban, hogy a kertben keresse a tárgyakat(nem azt mondom, hogy nem élvezné, csak lehet, hogy van más, ami jobban tetszene neki)

2013. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alap engedelmességi képzės minimum,aztán lehetne trükköket tanítani stb.,vannak sportok,mint az agility ,frizbi,ami a gerince miatt nem ajánlott.De nyomkövetés,apport,gazdakeresés szóba jöhet,ha tetszik mindkettőtöknek.
2013. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elástam egy két fincsi husit :D megtalálta kiásta megette tovább szaglászott megint elástam valamit megint kiszedte ez ment kb 30 percig aztán már nem volt éhes :D szerintem tetszett neki csak sok volt a zavaró tényező( a teknőssel nagyon szert játszani, pontosabban harapgálni :S)de persze nem engedtem de folyton oda ment az elkerített heyélre.de oké majd kipróbálom szerintem a nyom keresést is ... de azt hogyan kell neki megtanítani?
2013. aug. 30. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:

a tacskó kotorék eb.ha ásásra tanítod,az életbe nem fogod leszoktatni,és hetente egyszer temetgetheted vissza a félméteres krátereket:D...egy évesen a kutya még kölyök...kb 3 évestől mondjuk hogy felnőt...inkább dobálj neki botot,labdát,fogócskázz vele...nem nyomkeresésre való kutya,mert fajtájából adódóan türelmetlen,makacs és önfejű kutya...soha nem fogod vele megtaníttatni hogy azt keresse amit te akarsz.arra inkább személyörző fajtákat,vagy labrador,vizsla,golden,németjuhász,bernáthegyi...ezek valók keresésre...ez olyan mint hogy van egy irodai munkás,vagy zenész,aki életébe nem végzett fizikai munkát,és rá akarod kényszeríteni hogy készítsen egyedül egy szobrot...

Egy miskolci kiképző

2013. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!