Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Sokan...

Mit szóltok ehhez? Sokan furcsán néznek.

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok, idén nyáron hoztunk egy kiskutyát, amerikai bulldogot, 1 hónapja van nálunk.

Sétálunk minden nap, tanulunk. De mikor sétálunk és megkérdezik mennyi idős, és mondom 4 hós, akkor mindenki néz hogy milyen nagy. És megkérdezik, hogy jelenleg hány kiló (15 kg amúgy).

Mikor megtudják mindenki csak hüledezik hogy mekkora kutya lesz belőle "biztos rángatni fog"...

Minden nap többször (keveset) tanulunk, az ül, fekszik, forog, láb mellett séta megy. Kutyákkal nagyon barátságos, csak még nagyon "gyerek", és a nála kisebb kutyákkal is játszana pl palota pincsivel, aki azért kicsit "törékenyebb" és nem kölyök, nem úgy veszi már, a játékra hívását, szóval szaglászás, érdeklődés van, nem agresszív, gyerekek rengeteget simogatják, pont mint az idősebbek, ismerősök. :)

Szóval az, hogy egy 16 éves lány egy (már most) ekkora kutyával járkál kicsit érdekes szerintem másoknak. Bár nem érint, de azért mikor látom mások arcán azt a tipikus "úristen" döbbenetet azért kicsit rossz érzés.


Mit lehet tenni ennek elkerülése érdekében?


2013. szept. 2. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarod ezt elkerülni, szerintem marha jó dolog megbotránkoztatni az embereket, és még jobb aztán megmutatni, hogy tényleg nincs gáz, jól nevelt a kutya, bármennyit is károgtak :)) Örülj neki, hogy valami újat mutathatsz az embereknek :)

Csak aztán neveld rendesen, és ha úgy érzed, hogy kezd kicsúszni a kezedből, akkor azonnal keresel egy jó kutyasulit, és helyrebillented.

2013. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Előtte is tanulgattunk, de van egy kutyakiképző ismerős, ő jön, tanácsod ad, eljön sétálni velünk, udvarba nézi ahogy gyakorolunk. Szóval "felügyelet" alatt foglalkozok vele.

Szóval én "kicsi" kutyám ilyen téren, nekem elsőre mindent, anyuéknak azért kicsit vár, mondta a kiképző hogy ez nem meglepő, mert én foglalkozok vele. :)

Hát, mert mégiscsak egy szelíd kis bamba "pöttöske"(pöttyös a hasa), és hát azért nem 30 kiló lesz, én is tudom, de akkor is a sok "fúú mekkora kutya, biztos ilyen meg olyan" beszólást szeretném kerülni.

Múltkor is megálltunk (vártunk valakire), jött egy apuka 2 kisgyerekkel.

A kislány már távolról "apa nééézd de aranyos kiskutya"

Oda akart jönni, apja mondta ne, mert blablabla... Aztán a kislány odajött hozzám, persze úgy hogy kutya láb mellett ült, aztán megkérdezte megsimogathatja-e, mondtam nyugodtan, kölyök is szereti ha simogatják, a kislány megsimogatta, odafutott tesója, ő is. de láttam apjuknak nem nagyon tetszett.

2013. szept. 2. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"a sok "fúú mekkora kutya, biztos ilyen meg olyan" beszólást szeretném kerülni."

Erre fajtaválasztás előtt kellett volna gondolni :) Akármilyen emberrel van a kutya, furcsán fognak rá nézni, mert ambull, ez nem rajtad múlik.

2013. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vizslám van, aki a legtöbb ember szemében hipercuki. Néha örülnék, ha nem akarna minden gyerek odajönni simogatni, pláne nem harminc méterről nekifutásból és szülői felügyelet nélkül, úgyhogy hidd el, annak is van hátránya, ha folyton barátkozni akarnak a kutyáddal.

Az meg tök jó, ha egy jól nevelt kutyával járkálsz, a jófej emberekből ez úgyis inkább pozitív érzéseket fog kiváltani:)

2013. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát, nem kifejezett tervben volt az ambull, egyszerűen kiskutyákat nézegettünk, anyuékkal elmentünk megnézni, mégis miféle kiskutya (utolsó kölyök volt), odajött, összenyalt, bújt, követett, szóval szerelem volt már akkor. Így jött velünk.

Igazából oké, tudom nagy kutya, de hát azért az, hogy mindenki egyből rosszra gondol egy nagyobb kutya láttán.

Utcán is gyakorolunk, szóval "ül, marad, fekszik" ott is megy. Már többen megjegyezték hogy látják okos, és hogy tanul, nem lesz vele baj, de mégis vannak olyanok, akik egyszerűen egyből a vérengző fenevadat látják egy tacskónál nagyobb kutyában.

Pedig sétálunk, menne oda mindenkihez "haverkodni" ha meg nem simogatják meg, akkor olyan kis értetlenül néz, hogy ő most miért nincs megsimogatva.

2013. szept. 2. 20:32
 6/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az emberekkel. Fogsz még cifrábbakat is kapni, ha megnő :(

Ilyenkor fölényes mosollyal sétálj majd el a póráz nélküli, fegyelmezett "óriásoddal", ennél jobban nem tudod felhúzni az illetőket :D

2013. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mennek a zöldek:)
2013. szept. 2. 21:00
 8/15 anonim ***** válasza:
Erről a sztoriről akaratlanul is a párom jut eszembe. A szóbanforgó hölgy ugyanis 3 rottweiler gazdája, akik a világ legjobban nevelt kutyái. Gondolhatod, milyen fejet vág a nép, ha megjelenik a futtatóban 3 rotival az oldalán :)
2013. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jah, a lényeget kihagytam. Ő ugyan nem 16 éves, viszont vasággyal is kb 50 kiló...
2013. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az enyém meg 5 hónapos, és 27 kg. :)
2013. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!