Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez baj? Egy jól nevelt kutya...

Ez baj? Egy jól nevelt kutya ilyet nem csinál?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő volt, nem egyedi eset, elég gyakori. Pórázon sétáltatom a kutyám és odarohan hozzánk egy másik kutya a gazdája távolabb. A másik kutya nagyon nagyon játszani akar velünk, ott ugrál körülöttünk, szó szerint rajtunk, át a lábamon, a lábam és a kutyám között, felugrál a kutyámra, ugat, hívná játszani. A gond az, hogy az enyém is nagyon menne, még 1 éves, bár ez nem kifogás. Szóval leültetem a lábam mellé és kiadom a marad parancsot, egy darabig bírja is, de mikor a másik kutya már két lábon áll és a fején tappancsol vagy befurakszik közénk akkor már nem bírja tovább és ugrik egyet vagy feláll, na de akkor a karomon ránt akkorát, hogy egyrészt fáj, másrészt kibillent az egyensúlyomból. Rászólok megint , hogy ül és marad akkor megint bírja egy darabig és ez a huza - vona addig tart amíg a másik kutyát meg nem fogják. Egy jól nevelt kutya ez tűrné szobor pózban vagy ez még normális, hogy ilyen inzultusnál nem bír mozdulatlan maradni?
2013. szept. 3. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon kevés kutya bírná ezt "szobor pózban"


A marad parancsot amúgy fölösleges ilyen esetben kiadni, a kutya úgy se tudja teljesíteni és a parancs értéke csak romlik tőle.

2013. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
1 éves kutyusnál még normális, hogy nem bírja sokáig
2013. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, a legtöbb kutya nem bírná tovább. Néha mi emberek sem tudunk ellenállni valaminek, hiába tudjuk, hogy kellene, de az érzelmeink vagy a vágyaink erősebbek. A kutyáknál ösztönök vannak, az még erősebb késztetés (gondolhatunk embereknél a szexualitásra). Tehát az egy igen erős késztetés, az ösztönök gyakran felülírják az intelligenciát, a józan észt. Ez egy ilyen dolog, tehát normálisnak számít a viselkedése az adott helyzetben.
2013. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem támasztok felé fölösleges elvárásokat :) Mostantól akkor a marad parancsot hanyagolom csak az ültetés marad meg.
2013. szept. 3. 11:01
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Az én kutyáim már idősebbek (2, 2 és fél évesek), de nem várom el, tőlük, hogy ha odajön egy idegen kutya ismerkedni, akkor ne vegyenek róla tudomást. Miért is kéne ezt elvárnom? Hadd ismerkedjenek a fajtársaikkal.
2013. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ismerkedhet persze, csak azt nem akarom, hogy ha pórázon van akkor játszon, mert abból csak az van, hogy engem rángat. Azt szeretném, hogy tanulja meg, hogy pórázon nincs játék, póráz nélkül van játék. Ilyen esetekben megkérdezem a gazdát, hogy ráér-e, mert akkor menjünk le a járdáról és elengedem én is, játszhatnak, ismerkedhetnek, de ha menni akarnak tovább akkor próbáljon meg ne tudomást venni róla és állni a rohamot amennyire lehet :)
2013. szept. 3. 11:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy darabig bírhatja a körülötte ugráló másikat,de a másik gazdinak időben vissza kellene hívnia,ha ezt szeretnéd fejleszteni.A rajta ugrálást viszont már egy kutya sem viseli el és nem is szokott cél lenni.Érdemes kiadni a marad,lábhoz stb parancsot,amikor a kutya is észreveszi a másikat és elengedni,mielőtt odaérne és bezavarná a kutyád a parancs végrehajtásában,mert korrekcióra semmi esélyed ilyenkor.
2013. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Ezt csak a kivételesen fegyelmezett és képzett kutyák tűrik el, de ők sem sokáig!

Ilyen helyzetben a kutyádat húzd magad mögé és zavard el a kutyát, a gazdinak meg szólj, hogy fogja meg a kutyáját...


Nekem domináns ivtalan kanom van. Ha ki van fektetve, akkor elviseli, ha kutyák rohangálnak körülötte, azt is, ha odamennek szaglászni, ilyenkor csóvál és szaglászik. Ám ha a másik kutya is domináns kan, akkor feszül-morog, és ebből balhé lenne.

Múlt héten volt egy eset. Odajött hozzánk egy kan labi, először csak hevesen ismerkedett, kutyám még elviselte. Aztán kezdett már feszülni, gazdik meg hívták a labit, de nehezen akart menni, ezért Argos-t lefektettem. A labi nem ment el, mancsát pakolta Argi hátára, aki még ezt is elviselte, bár halkan morgott. Itt már szóltam, hogy el kéne hívni, de nem sikerült. Mikor beállt kutyám válla fölé dominálva, én toltam el, különben Argos rendezte volna le. Tehát azért a végtelenségig egy kutya sem toleráns.

Ebben a helyzetben, ha bevéded kutyádat a másik zaklatásától, nagyot nőhetsz a saját kutyád szemében ;)

2013. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Szép, szép hogy a kutyád tűri nyugalommal a másik kutya "terrorizálását", de van egy határ is. A másik kutya hogyan fogja megtanulni azt, hogy mi az alázat egy idősebb kutyával szemben. Sokszor elkel az, hogy egy idősebb kutya lefegyelmezze a fiatalabbat. Ha az egyik kutya mondjuk nem akar játszania másikkal akkor azt a tudomására is hozza.

Bár a te kutyád is fiatal 1-éves. Hagyd játszani és ha már nem akar azt úgyis a másikkal tudatja.

Különben igen a jól nevelt kutya a gazda kérésére eltűri a másik kutya viháncolását, csak a gazda ezt ne sokáig hagyja.

2013. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vannak olyan helyzetek, hogy nem tudom elengedni, mert csak egy járda szélesség van és nem merem elengedni, mert tudom, hogy szeleburdi és ha játszik nem figyeli a járda szélét és félek, hogy elüti egy kocsi. Ilyenkor muszáj pórázon maradnia, de a másik kutyát nem bírom elhessegetni, mert általában kicsik és simán átslisszol a lábam között mikor elélépek, ha meg akarom fogni elugrik a kezem elől, mert ő gyorsabb. Sokszor a gazdájára sem hallgat és mikor az meg akarja fogni akkor a kutya azt játéknak, kergetőzésnek hiszi és körülöttünk szaladgálnak, ilyenkor már az enyém is nagyon menne játszani és nehezen tudom csak fegyelmezni :/ Nem akarok a gazdával bunkó lenni, mert a kutyája végülis nem bántani akar, nekik is kellemetlen, hogy a kutyájuk nem hallgat rájuk, próbálom tolerálni őket, csak rossz, hogy közben a kutyám elkezd engem is rángatni. Sajnos az még soká lesz szerintem, hogy az enyémnek ne lenne kedve játszani és majd rászól ő a másik kutyára... Még egyszer köszönöm a válaszokat :)
2013. szept. 4. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!