Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez baj? Egy jól nevelt kutya...

Ez baj? Egy jól nevelt kutya ilyet nem csinál?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő volt, nem egyedi eset, elég gyakori. Pórázon sétáltatom a kutyám és odarohan hozzánk egy másik kutya a gazdája távolabb. A másik kutya nagyon nagyon játszani akar velünk, ott ugrál körülöttünk, szó szerint rajtunk, át a lábamon, a lábam és a kutyám között, felugrál a kutyámra, ugat, hívná játszani. A gond az, hogy az enyém is nagyon menne, még 1 éves, bár ez nem kifogás. Szóval leültetem a lábam mellé és kiadom a marad parancsot, egy darabig bírja is, de mikor a másik kutya már két lábon áll és a fején tappancsol vagy befurakszik közénk akkor már nem bírja tovább és ugrik egyet vagy feláll, na de akkor a karomon ránt akkorát, hogy egyrészt fáj, másrészt kibillent az egyensúlyomból. Rászólok megint , hogy ül és marad akkor megint bírja egy darabig és ez a huza - vona addig tart amíg a másik kutyát meg nem fogják. Egy jól nevelt kutya ez tűrné szobor pózban vagy ez még normális, hogy ilyen inzultusnál nem bír mozdulatlan maradni?
2013. szept. 3. 10:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát, én a járdán nehezen tolerálom, ha ilyen tolakodó, póráz nélküli kutyával találkozunk, akármennyire játékos is. Az enyémet magam mögé húzom, és az idegent nem engedem oda. Ha kell, toppantok is, de szó se lehet róla, hogy a kutyám nyakába ugorjon egy másik. Ha mindez a parkban történik, ott más, ott lehet ismerkedni, de az utcán szigorúan láb mellett, és semmi haverkodás, viháncolás.

Amikor ilyen szitu kezd felállni, megállunk, kutya a hátam mögé, és lábbal próbálom hárítani a jövevényt.

2013. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
49%
Ha utcán pórázon van a kutyám és haladunk vhova, vagy zöldben gyakorlunk és hívatlanul ilyen póráz nélküli kis izék jönnek, először szólok, hogy el kéne hívni. Ha nem megy, akkor elzavarom én hatásosan: lábbal dobbantok felé, keményen rászólok. Ha mászna a kutyámra, lábbal odébb tolom.
2013. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlás és utcai pórázas sétánál én sem szeretem, ha odajönnek idegen kutyák. Meg is szoktam kapni, hogy bunkó vagyok, hiszen az ő kis tündérkéje 'csak barátkozni jött'. Az én 12 kilós tündérkém meg pórázon extra domináns, szóval ha kan jön oda, szinte borítékolható a balhé.
2013. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gondolom a lepontozó hagyja, hogy inzultálják a kutyáját :P

Egyébként ez a másik kutya védelmében IS van, hogy elkerüljük a bunyót.

Például múlt héten volt egy eset. Odajött hozzánk egy kan labi, először csak hevesen ismerkedett, kutyám még elviselte. Aztán kezdett már feszülni, gazdik meg hívták a labit, de nehezen akart menni, ezért Argos-t lefektettem. A labi nem ment el, mancsát pakolta Argi hátára, aki még ezt is elviselte, bár halkan morgott. Itt már szóltam, hogy el kéne hívni, de nem sikerült. Mikor beállt kutyám válla fölé dominálva, én toltam el, különben Argos rendezte volna le. Tehát azért a végtelenségig egy kutya sem toleráns.

Ebben a helyzetben, ha bevéded kutyádat a másik zaklatásától, nagyot nőhetsz a saját kutyád szemében ;)

2013. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!