Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nincs idom a...

Mit tegyek, ha nincs idom a kutyamra?

Figyelt kérdés

Johetnek a leszolasok, mert megerdemlem!

Mota elkezdodott a kozep suli mar nincs idom es energiam a kutyamra. Fel6-kor kell kelnem, elindulok suliba, de amilyen nehez a taskam elojon a migrenes fejfajasom minden nap. Gondolom, ahogy nyomja ott az izuleteket. Aztan jon a szedules, faradtsag, gyengeseg, hanyinger. Hazaerek 4korul, pihenek egy kicsit, mert ilyenkor mar nagyon rosszul szoktam lenni. Majd megcsinalom a hazit (ami most meg egy-ket feladat) vagy 10x ennyi lesz, ha rendesen beindul a tanulas. Es azt veszem eszre, hogy eljott az este, de a kutyammal meg nem foglalkoztam. Annyira sjanalom szegenyt, de egyszeruen annyira nincs ero bennem, hogy kimegyek es ugyerzem osszeesek mellette fejfajas hanyinger meg minden...nem nyafogni akarok, de ez van:( annyira szegyellem magam, annyit sirok emiatt, de tenyleg nem megy. Suli utan mondta anya, hogy menjunk el ruhakat venni (imadok vasarolni, de meg ahhoz se volt erom). A kutyam is mindennel jobban szeretem. Mit tegyek? Valami otlet?


2013. szept. 5. 19:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Az én nővérem is migrénes volt. Simán előhozhatja bármi kis apróság. Az meg, hogy a táskát cipeled a hátadon főleg. Jó ötlet a húzós táska, akkor nem terheled magad annyira. Szerintem kezdj el magnéziumot is szedni, az nagyon jó az ilyen görcsökre. Ha meg nagyon nincs energiád, akkor este csak menj ki a kertbe, ülj le és simogasd kicsit a kutyust. Neked is jót fog tenni egy kis friss levegő lefekvés előtt. :)
2013. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
És persze dokihoz is menj el, mert fiatal korban sokminden okozhat hasonló tüneteket.
2013. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Nagyon kedvesek vagytok, azt hittem elhordtok, majd minden sz*rnak, de nem:)

Alszok rendesen, az elozo napokban mar 9kor aludtam most nemtudok, mert faj a hasam meg hanyingerem van, de nagyon rosszul taplalkoztam ma es alig ettem es ehesnek erzem magam, de enni nem tudok. Bekaptam 2 pogacsat, de ennyi. Viszont ez mar tuti psziches, mert most erzem, hogy szorongok es felek a holnapi nap miatt. Amugy nagyon panikolos vagyok, tehat meg ez is ratehet. Egy kivizsgalasra mindenkepp elmegyunk, de meg mindig ugy vagyok vele, hogy a taska a gond. Az elso nap mikor nem kellett cuccot vinni meg semmi gond nem volt, aztan mikor telepakoltam a taskam akkor jott az elso fejfajas es azota minden nap. De nem szedhetek minden nap fajdalomcsillapitot.

A kutyussal meg megprobalok sokat lenni, azert ma is jatszottunk egy kicsit. De az a baj, hogy ha ulok es simogatom az nem farasztja le. Ma mar setalni se tudtam kivinni.. Azt se tudja, hogy mi van:( legalabb bent lenne..akkor itt lehetne mellettem es talan nem lenne ennyire lelkiismeretfurdalasom miatta. De az, hogy delutan 4ig kint van egyedul...aztan meg nekem is be kell jonnom. Nyariszunetbe meg egesz nap kintvoltam vele, tanultunk, setaltunk, kirandultunk, jatszottunk, vittem furdeni, megfesultem stb. Neki se jo ez a hirtelen valtozas.

2013. szept. 5. 22:34
 24/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindenképpen az legyen az első dolgod, hogy ezt mind elmondod a szüleidnek és azonnal elmentek az orvoshoz!!!

Lehet, hogy a hirtelen sok koncentrációtól vagy fejfájós és fáradt, de a többi tünet komoly betegségre is utalhat :(


Kutyád majd megszokja, hogy minden visszaáll a normális kerékvágásba. Ha helyrejöttél, akkor suli után sétálj és játssz vele egy nagyot a szabadban, utána sokkal könnyebben fogsz tudni a tanulásra koncentrálni :)

2013. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány, vérszegénység, rendszertelen étkezés állhat a háttérben. Azt ajánlom, hogy vegyél valami jó vitamint, de ne a reklámozott és a DM-ban kaphatóakat hanem bioboltból nagyobb koncenrációjút, ott ha elmondod a problémádat tudnak segíteni melyiket válaszd. Menj el orvoshoz is, bár ott nem sok mindent tudnak tenni, esetleg csinálnak egy vérképet. Mivel le vagy gyengülve és nem tudsz rendesen és eleget aludni ez még jobban rontja a helyzetet napról napra, szóval minél hamarabb intézkedj az ügyben. Ha esetleg napi szinten iszol energia italt vagy sok színezéket és mesterséges ízfokozókat tartalmazó üdítőket azokkal állj le, mert azok is okozhatnak ilyen tüneteket. A táska cipeléstől nem azért leszel rosszul, mert nyom valami ideget, hanem mert a tested most nullán van és ha plusz erőfeszítéseket kell tenned akkor jelzi, hogy ez már sok neki. Ha már rendben vagy akkor jöhet a kutyussal való foglalkozás :)
2013. szept. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Most jol megijesztettetek:( anya aztmondta, hogy max oosziszunetbe visz el, mert ezek miatt nem maradhatok ki a sulibol. De en addig ezt hol birom ki?? Es itt gunyolodik velem, ezzel most tenyleg sokra megyek.... Nyaron se voltam amugy igazan jol, de akkor se vitt sehova. Most se fog. Hazajovok mar ordit, hogy ha kellett a kutya vigyem setalni, meg menjek ki takaritani, de lesz*rja, hogy hogy erzem magam.
2013. szept. 6. 06:53
 27/40 A kérdező kommentje:
Ja meg azt mondja, hogy egy lusta dog vagyok es ezen az orvosok ugyse tudnak segiteni. Meg, hogy egesz nyaron is csak aludtam. Na miert? Mert nem volt erom mast csinalni es en mar akkor is mondtam neki..
2013. szept. 6. 06:55
 28/40 anonim ***** válasza:
Uhh szegény. Figyi, ha normális az osztályfőnököd, próbáld meg ezt vele megbeszélni, ha már anyukád ilyen. Elmondod neki mindezt és elkéredzkedsz tőle addig amíg dokinál lennél, szerintem maximálisan meg fogja érteni ha rendes, mondod neki hogy így nem tudsz teljesíteni és odafigyelni az anyagra. Orvosi igazolást pedig mindenképp kérj, azt akkor is el kell fogadniuk ha nem enged el (bár szerintem ez ritka hogy ha rosszul vagy, csak azért is bent tart). Anyudnak meg nem kell mondani semmit, ahogy leveszem a soraidból őt amúgy se nagyon érdekli az egészséged. Sajnos így ezt magadnak kell megoldanod, vagy egy jó baráttal. Jobbulást!
2013. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 Imola Ágnes ***** válasza:
Először is. Igyál rengeteg vizet...nem 1-2 L, hanem minimum 3L naponta. Étkezz rendesen. Nem normális, hogy ilyen korban így érzed magad, sajnos én is átmentem rajta. Szedj vitaminokat, és keress egy barátnőt, vagy barátot, aki szintén kutyás, szoktasd össze a 2 kutyát, és irány a nagyvilág. Első hét nehéz lesz...de amint kimozdulsz, egyre szívesebben mész majd ki. Szervezz kutyás programokat, tölts rengeteg időt a szabadban....kezd el trükköket tanítani a kutyának. Csak akkor fog menni, ha erős akarat van benned, de ha az elhatározás megvan, fizikailag bírni fogod, a migréneid sokkal ritkábbak lesznek, tapasztalatból mondom. Én napi 8 órát dolgozom, + egyetem hétvégenként, napi 1,5 óra séta a párom kutyájával, + minden délután kutyás foglalkozás. Ezt ugyanabból az állapotból értem el, mint amiben te vagy...
2013. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Iskolában nincsen nővér, akinek el tudnád mondani a panaszokat? Esetleg sztk a közelben?

Sajnos anyukát nem lehet cserélni, ismerem ezt a fajtát...

Más rokontól is lehetne kérni segítséget, és kérd meg, hogy tarts titokban, és majd ha lesz valami, akkor meg lehet vele osztani...

2013. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!