Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket lett a kutyám, mit tegyek?

Süket lett a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


A 10 éves spánielünkön észrevettük egy ideje, hogy valamit hall, valamit nem. Nagyon sokszor volt fülgyulladása, gennyes, minden évben kétszer...rengeteget kezelte az orvos..most kiderült, hogy egyáltalán nem hall. Pedig most nem gyulladt a füle. Egyszerűen nem hallja, hogy tapsolunk a feje mellett, sem a háta mögött pár méterrel hívjuk, fütyülünk, direkt magas és mély hangokat is. Orvos is mondta, hogy szerinte süket.

Most mit csináljunk? Nagyon elkeseredtem, hogy mit élhet át szegény! Tudtok valami tanácsot adni, hogy mit hogyan csináljunk? Tudom, van a neten pár cikk és egyéb.. de olyanokat szeretnék hallani, akiknek a kutyusuk süket lett. Nincs olyan,hogy kutyáknak hallókészülék? Lehet, hogy ez furi kérdés, de embernél van... Köszönöm előre is!



2013. szept. 9. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyák jól kezelik az ilyen fogyatékosságot.Ne sajnáljátok.Legyetek vele olyanok mint mikor hallott.Tanítsatok neki kéz jelre alap dolgokat.
2013. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hovarju ***** válasza:

Igyekezzetek úgy bánni vele, mintha semmi baja sem lenne.

Én egyszer azt olvastam, hogy süket kutyáknál kézjelre tanítottak meg alap dolgokat. Sőt még olyat is hallottam, hogy elektromos nyakörvet tettek a kutyára, és megtanították neki, hogy ha rezeg az öv, figyeljen a gazdájára, ha ezt megtanulta, szabadon lehetett engedni és nem érte baj.

Sőt olyat is hallottam már, hogy lámpával tanították a kutyát és fényjelre hajtott végre feladatokat.

2013. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek van süket kutyusa. Kb 5 évesen szintén folyamatos fülgyullladás miatt süketűlt meg, ő egy vizsla. Elektromos nyakörvet vettek neki, de a leggyengébb fokozaton használják, éppen csak rezeg. Egy napot vett igénybe hogy jutifalattal megtanította neki harezeg a nyakörv a gazdira kell figyelni. Egy hét alatt prímán megtanúlta a marad, űl, gyere kézjeleket.
2013. szept. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem a spánielem 15 évet élt, az utolsó 4-5 évben már süket is volt, meg majdnem vak is. Nekünk szerencsénk volt, mert a beagle társa mindig megkereste az udvaron, ha kértük. (ugye, hiába szólítottuk a spanit a nevén...)


Arra kell vigyázni, hogyha álltok ki az autóval, nehogy elüssétek, sétálni is csak pórázon lehet most már, még a mezőn is. Amúgy nem befolyásolja a kutyát.


Nekünk annyiban lett más, hogy nem akkor ugatott, amikor a többi kutya, hanem random módon elkezdte, amikor senki nem volt az utcán :))))


Persze nekünk más volt a helyzet, mert nem is látott, de nagyon jól elvolt. Ha ismeri a helyet, ahol van, akkor elég magabiztos tud lenni.



Egy a fontos, ne sajnáljátok, ne babusgassátok ezért, mert ki fogja használni! (rokonszenv sántításnak nézz utána :) ) álljatok hozzá úgy, mint eddig! ne felejtsd el, őt nem zavarja annyira, mint titeket!

2013. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nincs semmi baj:) Nincs okod kétségbe esni!

Ettől ő még tökéletesen tud élni, annyi, hogy Nektek kell rá jobban odafigyelni, nehogy baj legyen, ha esetleg szóltok neki valami miatt, és nem hallja. Legyetek egy kicsit figyelmesebbek, hogy pl. ne ijedjen meg, ha nem hallja, hogy otthon történik valami.

Egy barátnőm kutyusa 7 évesen egyik napról a másikra megvakult, sosem derült ki az oka. Az egy kicsit macerásabb, mert figyelni kell a kutyára, a lakást nem lehet drasztikusan átrendezni, mert akkor mindennek nekimegy. Sétánál mondani kell neki, hogy széééépen, mert ugye nem látja, csak hallja, hogy más kutya közeledik.

Tudod ők nem gondolkoznak azon, hogy mi volt korábban, és mi lesz később. Nekik csak a jelen van, ők a legjobbat hozzák ki a lehetőségeikből :) Nem kell őt sajnálni, mert csak megzavarodik. Ha elkezded tutujgatni, akkor fogja azt érezni, hogy valami megváltozott.

Mindent csinálj úgy, mint eddig, ne változtass az életritmusán, csak figyelj rá oda jobban. Ha látod, hogy más kutya közeledik a sétánál (pl hátulról) akkor érj hozzá, hogy megforduljon, ne érje váratlanul. Ha alszik, akkor is óvatosan érj hozzá, nehogy megijedjen.

Sok sikert, és ne szomorkodj! <3

2013. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! /elnézést a tegezésért, ha valakit bánt, de úgy gondolom így jobb/


Köszönöm a válaszokat!


Tudom,hogy nem szabad, de sajnálom a 15 éves spancit és vizslát is!


A kutyit, mintha nem is zavarná, hogy nem hall, tényleg olyan. A doki is mondta, hogy a kutyák hozzászoknak az hasonló helyzetekhez mert "nincsen sajnálat érzésük maguk iránt" és hozzá kell ösztönből alkalmazkodni a környezethez, mert úgy marad életben..Most sajnos valami megsértette az egyik szemét, feltételezhetően egy toklász az orvos szerint és bekékült-szürkült annak a szemének az "írisze" vagy mi...nem tudom, hogy írják.. szóval a barna szemecskéje...Lát vele a doki szerint,mert a felső réteg ödémás, alatta maga a fontos rész ép.. szegény.. ő kerti kutyus, de most /mint télen mindig/ este 8-9 felé behozzuk és bent alszik. Bár ezért hozzuk be, de sejti, hogy valami nem stimmel, mert azóta mutogatok neki..próbálok..és néha úgy néz rám, mint "mi van?ennek valami baja van.." cuki nézéssel...

Még egyszer köszi a választ! Jobbulást minden nem jól lévő kutyusnak!

2013. szept. 12. 12:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a spancinknak van egy társa is a kertben, 2008-ban érkezett hozzá egy berni pásztor keverék fiúcska...így látja, hogy amennyiben a nagy megmozdul pl. az ajtó felé, akkor tudja, hogy valami történt, vagy jött valaki, vagy mi megyünk ki... :)
2013. szept. 12. 13:00
 8/8 A kérdező kommentje:

Jajj igen a vak kutyus az egyik kommentben!


Az is nagyon nehéz.. ha nem nehezebb mint a süketség egyetlen bajként... :(

2013. szept. 12. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!