Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most én is egy szemét...

Akkor most én is egy szemét szaporító vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 pincser kutyusunk, egy lány meg egy fiú. Eddig nem volt szívünk ivartalanítani őket, de mostmár meggyőztem magam, hogy az egyiket muszáj. Eddig négyszer születtek kiskutyáik, bár hozzáteszem, hogy a legutóbbi tüzelés alkalmával külön voltak csukva a kutyuk, de valahogy mégis összehozták. Szóval négyszer születtek kiskutyák, az összesnek kb a felét ajándékba, illetve oltás áron adtuk ismerősöknek, vagy egyéb leinformálható helyre adtuk. Akikért pénzt kaptunk, azokat direkt úgy keresték a neten, hogy max x ezer ft-ért keresnek ilyen kutyust. De mind jó helyre került, sosem vittük volna ki őket a piacra, csomagtartóból árulni. Szerintem ez nem a sz*r szemét szaporító kategória. Ezért elég rosszul esik, akárhányszor olvasom, ha valaki t.k. nélkül vett kiskutyát, hogy

mennyien leoltják őket, amiért támogatják a szaporítók tevékenységét.


2009. nov. 3. 15:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
50%
Én a pulis vagyok, akit lefikáztak ja és elmebetegnek is hívtak, ez nekem is új volt, persze aki írta nem bírt volna elnézést kérni/mintha fájna/. No mindegy!! Szerintem beszéld meg az állatorvossal mikor fog legközelebb tüzelni a kutyád és résen lenni az injekció beadásával:-) mi ezt tettük.
2009. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
57%

A kutyák kb 3 éves korukban lesznek érettek az ellésre és az ellések között legalább egy tüzelést ki kell hagyni. Ha a szuka fiatal, nem volt szünet az ellések között (minden tüzeléskor megtörtént)- és nagyon úgy tűnik így volt, akkor igen, szemét is van. De ha nem akkor csak szaporító.

És igen, akkor is elítélednő ha csak szaporítasz, mert valóban nem kell támogatni a szaporítókat. Ezek a kutyák elég nagy veszélyben vannak. Honnan tudod, hogy valamelyik nem kerül be egy kutyagyárba? Nem dobják ki, nem verik stb...? Nincs neki tk-ja és evvel együtt szerződése... Azt csinálnak vele amit akarnak. És honnan tudod hogy egyészségesek a szülők testileg-szellemileg? Látszik rajtuk? Az nem elég. Vannak szűréseik is? És mi van ha nem illenek egymáshoz. A jó tenyésztők (aki meg rossz az nemt enyésztő, mert a cím az nem minden) azon ügyködnek, hogy a fajta minnél egészségesebb és jobb legyen és evvel amit csinálsz, leromlik. És ráaádul a kiskutyák is vészélyben vannak. Mi van ha valamelyiket elletik tovább? Tudom az ember nem képes idáig gondolni, de bizony azért is te leszel a hibás, ha a kiskutyád kiskutyája szenved vagy szaporítják stb...

Az ivartalanítás pedig nem állatkínzás. Annál nagyobb az ivarossággal gyakran járó álvemhesség, rák, méhgyulladás, amit nem véd ki az ellés sem.

2009. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
45%
A TE esetedre szerintem illik a mondás: Akinek nem inge, ne vegye magára. Sajnos, ez nagyon jellemző, hogy aki rendesen gondoskodik a kutyusairól, neki esik rosszul, ha beszólnak. Szerintem a negatív kritikák nem Neked szólnak, ne vedd magadra. Gondozd ugyan így a kutyusaidat és ne foglalkozz ezekkel a véleményekkel, ezek azoknak szólnak, akik tényleg lelketlenül csak pénzszerzés céljából szaporítják a kutyáikat. Bezzeg ők biztos nem érzik magukat találva, róluk lepereg minden...
2009. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
52%
Mármint ha a két szülő nem illik egymáshoz. Ez is fontos. Beltenyésztettség? Erről it tudsz? Ezek mind mind fontosak.
2009. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
70%
Igen, szerintem szaporító vagy. Sőtt, ami ennél is több, felelőtlen gazda is... Ivartalaníttasd legalább az egyik kutyát, én a szukát javasolnám.
2009. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
65%
Húha, fáj az igazság, hogy nullára vagyok pontozva? Aki nem hozzáértő az ne vegyen kutyát... Tök mindegy hogy szemét vagy-e vagy nem, akkor is szaporító vagy lényegtelen hogyan tartod a kutyáid, akkor is akármi lehet a kölykökkel, akárhova kerülhetnek, akármit örökölhetnek, akkor is veszélyben vannak, akkor is rontod az állomány az elleőrizetlenséggel! Ez az igazság.
2009. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
79%
Igen,felelőtlen szaporító vagy.Tele vannak a fajtamentők pincsikkel,az Ő munkájukat nehezíti minden olyan alom,mint amik hozzátok hasonlóknál születtek.
2009. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
76%
Aha.
2009. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
78%
Igen az vagy. Egy csomóan így gondolkodnak, ezért vannak elrontva egyes fajták. És te vagy a felelős a kutyád kölykeinek sorsáért és azok kölykeiért, stb... el kellett volna gondolkozni mielőtt szaporítasz! [link]
2009. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
14%

Ez érdekes, minket soha senki nem szólt le ezért. Nekünk tibeti terrierünk van de hát ez mind1 is ha a kutya tüzel, 3x voltak kiskutyáink először mind ismerőshöz került, a második alom is a 3. csapatot viszont már nem tudtuk mégtöbb simerősnek adni, így nekik nagyobb részük más gazdihoz került oltási áron. Mindenki eljött úgymond meglátogatni a kutyákat és mi is beszélgettünk velük, inkább mi válogattunk mint ők.

Szerintem ezzel semmi gond, ha teherbe esik a kutya akkor nem lehet vele mit csinálni, nagyon rossz az a procedúra ahogy elvetik a kiskutyákat. Ha pedig már elfogytak az ismerősök, csak nem ereszthetem a kölyköket világgá. Az lenne a szemét szaporító akit írtál hogy piacon árulja őket.

2009. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!