Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha ferde...

Ti mit tennétek, ha ferde szemmel nézne rátok sok kisgyerekes szülő kutyasétáltatás közben és folyamatosan lesnének, hogy hova mentek a kutyával, mit csinál a kutya stb?

Figyelt kérdés

Konkrétan nagyon elegem van már belőle, hogy ahol lakunk a kedves szülők annyira féltik a gyerekeiket, hogy az már nevetséges.Nem tudom úgy levinni szerencsétlen kutyát, hogy ne lessenek meg susmorogjanak rólunk az anyukák csoportba tömörülve.A többi kutyásba is belekötnek.Az egyik szülő elterjesztette, hogy a kölke a kutyáktól lett beteg mert odapisilnek a fűbe.Múltkor a kutyánk megnyalta a kezét a gyereknek és tiszta idegbeteg lett az anyuka, ment is be kezet mosatni azonnal.Hozzátenném én pórázon viszem a kutyát, a gyerekek jönnek oda hozzánk, nem is tudom kikerülni sem.Egy másik alkalommal durván rámszólt egy másik anyuka mert a gyereke jött volna oda hozzánk én meg mondtam, hogy jöjjön nyugodtan.Ez is baj volt.

A másik, hogy szabályszerűen követnek minket a szemükkel,közben susmorognak, nagyon irritáló.



#kutya #tolerancia #kisgyerekes szülők
2013. szept. 12. 12:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

ˇJó amiket Ödi írt. Bár nem értek egyet azzal, hogy pár egysejtűagyú néni kedvéért parádéznod kellene a kutyával. Főleg azért nem, mert őket nem lehet, és nem is kell megnyerned. És nem fognak rájönni semmi értelmesre. Max arról fognak majd sztorizni, hogy szerintük mit láttak.


Szóval sz*rd le őket, és ne hagyd hogy elvonják a figyelmed, vagy elrontsák a kedved.

2013. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel nem tudsz mit csinálni.. ez van.


Amúgy ami nagyon érdekes és én imádom az ilyen szitukat, ha kutyával súlythúzok vagy lógatom akkor egy vadállat és 100méterre elkerülnek, ha meg frizbizek vele akkor meg már lassan közönségem van... :D

Amúgy én pont nem szoktam megkötni ilyenkor a kutyát.. ha megkötöm akkor az olyan hogy ha közel van a "baj" akkor nem tudom kezelni és azért kell a póráz. Inkább látványosan be szoktam hívni lábhoz. Így látják hogy a kutya kezelhető.


Aki nem látja az meg így is úgy is hülye.. Ha póráz nincs a kutyán az a baj ha póráz van rajta akkor mért nincs szájkosár.. ha szájkosár van rajta akkor meg azért félnek mert egy vadállat akire szájkosár kell :D

Ez a hülye embereknek ördögi kör... de sajnos így van.


A kicsiket még el-el viselik az emberek, a nagyokkal csinálhatsz akármit ha valaki fél vagy hisztis vagy hülye azzal nem tudsz mit kezdeni csak ismételni tudom magam és látványosan kell mutatni az embereknek hogy a te kutyád milyen ügyibügyi... én töbször pitiztetem meg pacsizunk integetünk ilyen marhaságok hogy lássák hogy nem vadállatok... valakit az ilyenekkel se lehet meggyőzni, de akit nem lehet azt nem is kell.

2013. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Én meg nem gondoltam volna,hogy nálunk a két 5 kg-os(bichonok) kutyától féltik a gyereküket a szülők :D

Általában nem félnek a kistestű kutyáktól,de a környéken van pár szülő aki még egy csivavától is átmegy a másik oldalra,nehogy a gyereknek baja essen.Persze ilyenkor nem gondolnak bele,hogy a gyerekbe azt kódolják ,ha kutya van akkor féljél mert megtámad.Ismerősöm is így lett nevelve.A mi kutyáinktól nem fél,hozzá szoktattuk.De bármilyen méretű fajtájú kutyát lát ki akarja kerülni.

Szerintem ez nem éppen jó dolog.

Én meg nagytestű kutyák közt nőttem fel,gyerekként sem féltem egy kutyától sem ha kicsi volt ha nagy :)

Most is lazán sétálgatok el nagytestű kóbor ebek mellett :D

Ne foglalkozz velük.Az ilyen szülőkre nem lehet hatni!Nevesd ki őket aztán kész.Te szabályosan sétáltatsz kutyát.Szóval fogást sem tudnának találni :D

Főljenek csak a saját levükben.

2013. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%
Mert változatos gazdik,változatos ebeket sétáltatnak.Teljesen kiszámíthatatlan,melyik kutya-gazda páros az,amelyik beszámítható.Ha közösségi helyeken viszed,még az otthagyott kaki,amibe a gyerek rendszeresen belelép is válthat ki ellenszenvet,hiába te vagy a kivétel,aki felszedi.Ettől függetlenül én odaengedem a gyereket,de előtte megkérdezem a gazdit,illetve ha a kutyámat tapickolná valaki,megkérdezem a szülőt,a kutyakakis zacskóm meg jól látható helyre biggyesztem.
2013. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.A kutyánk kistestű havanese keverék kb 6 kilós, 10 hónapos :) szőrgombóc, igazából nem is értem mitől olyan félelmetes.Szerintem inkább azon vannak kiakadva, hogy lakásban tartjuk, ja meg még szerintük irtő fertőző egy kutya és a gyerekük belefog halni, ha hozzá ér.
2013. szept. 12. 21:38
 16/31 anonim ***** válasza:
83%
Minket aztán pláne szeretnének a környéketeken, bullmasztiffot tartok panelban :D
2013. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Alexandra!Egy másik szomszéd meg staffit tart egy harmadik meg egy nagy termetű vizslát, nah azoktól aztán bevannak rezelve.De a bullmasztifftól tuti be is tojnának a gatyába :D
2013. szept. 13. 07:00
 18/31 anonim ***** válasza:
82%

Hihetetlen manapság a szülők és egyes emberek hozzáállása a gyerekneveléshez.

Múltkor átjött a szomszéd gyereke. Nem volt gond, ja és macskáim vannak.

A gyerek félt a macskáktól!!!!!!!!!!!

Nővérem fia múltkor itt aludt, feküdt nézte a Tv-t, és az egyik macska ódabújt hozzá. Láttátok volna. Szinte megmerevedett a félelemtől a 7 éves gyerek!


Ez nagyon is komoly probléma! Gyerekkoromban én is féltem a kutyáktól. Ma már az emberektől félek. (És simán szájbaverném azt, aki egy állatot bánt. Nem szoktam így beszélni, de nagyon felháborít az ilyen.)


Amt most irok, természetesen nem mindenkire igaz:


Egyébként nem divat ma már a gyereket nevelni, és szocializálni. Mit gondoltok, miért van ennyi probléma velük?! (tanárverés, dohányzás a suliban, a tizenévesek úgy néznek ki.., bunkók, kegyetlenek, pofátlanok, érzéketlenek, nem tisztelnek senkit és semmit, és nagyon buták!)


Szerintem se foglalkozz velük. De ne hagyj támadási felületet nekik a magad és főleg a kutyád érdekében.

Nekünk régen megmérgezték a kutyánkat, annyira féltek tőle, pedig még a légynek sem ártott volna soha. Még a macskákat sem bántotta, senkit soha nem bántott.


Remélem, nem túl sok ilyen szülő van, mert ha így nő fel egy generáció, akkor az állatok nagyon sokat fognak szenvedni, pedig már így is nagyon nagyon sokat kell elviselniük az "fejlett tudattal rendelkező emberiségtől". Hja! Persze.


Eszembe jut egy film. Azt hiszem a címe: hülyék paradicsoma. A magas intelligenciával rendelkező emberek nem szűlnek, a igen alacsony intelligenciával rendelkezők folyamatosan. Pár generáció múlva az emberiség nagy része nem közelíti meg az átlagos IQ szintet sem. Eközben két alacsony IQ-val rendelkező embert hibernálnak egy kisérlet folytán. Ők felébrednek pár tized (század?) év múlva valami baleset miatt - mert ugye időközben visszafejlődött a intelligencia, és elfeledkeztek róluk - és ők a jelenlegi igencsak megváltozott világ legokosabb emberei.

2013. szept. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Na igen, a mai gyerekeket, tisztelet a kivételnek nem nevelik sehogy sem mert nincs rájuk idő.Nagyon sok a tutyimutyi, neveletlen, elkényeztett gyerek.Sokaknál a szeretetet játékban mérik kilóra.Nem tanítják meg őket az állatokkal való bánásmódra sem.Ja és ez, hogy féltik a kutyáktól merthogy az fertőző és betegségeket hordoz az már egy agyrém.Féltse a kóbór kutyáktól, de ne egy pórázon vezetett, féregtelenített, oltott kutyától aminek ápolt a szőre is, tehát látszik, hogy nem egy gubancos, koszos jószág.A szomszédunk akinek szintén van egy szőnyegcirkálója pont tegnap mondta,hogyha annyira fertőzőek lennének a kutyáink akkor mi is elkapnánk valamit és betegek lennénk, erre kicsattanunk az egsézségtől, de mindegy.
2013. szept. 13. 08:37
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igazad van. De ezt - sajnos ma már odáig jutottunk - nem tudod nekik elmagyarázni! Nem érdekli, meg sem hallgat, csak a saját és a hasonlóan "gondolkodó?" emberek véleménye számít.

A tudásuk az állatokról kimerül abban, hogy tegnap a sorozatban láttak egy kutyát (vagy macskát, vagy hörcsögöt, vagy akármit).

A mai gyerekeket úgy nevelik, hogy az a babakocsi nem jó, inkább a 40-80eFt-os kell, pelenkázóvödör, szopipárna és még sorolhatnám. Állat a lakásban?! Jézus! Azonnal szörnyethalna a gyerek. De tutira megvakul, vagy egyéb más egészsgügyi baja lesz.

Állatorvostól hallottam, hogy nem is egyszer visznek oda tök egészséges állatot, hogy altassák el, mert a nő gyereket vár.

Szerencsére ezt tíltja a törvény. Egészséges állatot nem altanak. Jelentheted, ha tudomást szerzel róla.


Arról feledkezik meg mindentki, hogy mi is, szüleink is, meg azok szülei és azok szülei is felnőttek valahogy minden parazita fertőzés, hiperszuper babakocsi, több ezer forintos cumi nélkül állatokkal körülvéve.


Sokan azt mondják, hogy az állatoktól sok betegséget el lehet kapni. Biztos van ilyen, de ritka. És általában a nem megfelelő higénia miatt. Ha almot pucolunk kezet mosunk, nem nyalogatjuk az állatok székletét és hasonló.

A toxoplozmózis veszélyes lehet a magzatra, hallottam olyan orbotális baromságot is - vagyis olvastam itt- hogy levegőben terjed:)))) Akkor már a fél világ beteg lenne, na mindegy.

Csak kezet kell mosni. És szájon át terjed. Akkor is elkaphatja, ha nincs állata, de nem mossa meg a zöldséget gyümölcsöt.

Mellesleg szerintem sokkal több kórokozót terjesztünk mi emberek, mint az állatok (az állatoktól igen ritkán lehet elkapni valamit, mert a legtöbb nem ártalmas ránk nézve, főleg ha ápoltak vagyunk).

Én pl mindig azonnal kezet mosok, amikor hazaérek. Senki nem jöhet be cipővel - ki tudja hol járt a talpa?- mindig mindent megmosok - ki tudja milyen beteg ember fogdosta elötte össze? - nem szeretek leülni sem sehol, ha nem muszáj.


Szóval szerintem nem az állatoktól kellene félniük. Én ezt mondanám nekik.

Egymástól hamarabb elkapnak valamit, amit azután sikerül továbbadni az agyonféltett - és így pár generáció múlva igencsak gyenge immunrendszerrel rendelkező - neveletlen gyerekeiknek.

Ha rájuk hallgatnánk, akkor elhinnénk, hogy minden második ember a világon beteg.


Tisztelet a kivételnek!


"Húzd ki magad, Kétlábú Majom! Bár a cápák legyőznek téged úszásban, a gepárdok futásban, a sarlósfecskék repülésben, a csuklyásmajmok ügyesebben másznak, az elefántok erősebbek, a mamutfenyők jóval túlélnek téged, mégis nálad a legnagyobb kincs: az, hogy megérted azt a kegyetlen folyamatot, amelynek létedet köszönheted."

Richard Dawkins

2013. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!