Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtam egy "kiskutyát...

Örökbe fogadtam egy "kiskutyát", eléggé agresszív. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lesz 4 hónapos az állatorvosunk mondta,hogy német vizsla-dobermann keverék a "kicsike". Ha eszünk akkor addig morog meg ugat amíg nem kap belőle ő is. De a kajálásnál meg nyugodt nem morog,még ha belenyúlok a táljába vagy elveszem előle akkor se. De például ha elalszik az ágyon és át akarom tenni a helyére morog és oda akar kapni. Vagy amikor játszunk és már nagyon bemelegedik rászólók akkor is visszamorrant. Meg van mellette még két kis kutyánk egy yorkie meg egy p.pincsi őket próbálja terrorizálni,de ha séta közben találkozunk egy nagyobb kutyával akkor menekül a lábam mögé. Kutya ovin gondolkodok,de ott nem igazán ezeket tanítják. Szerintetek mit csináljak?

2013. szept. 12. 22:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én használtam a földre lenyomást a saját ebemnél, de igaz az is, hogy jóval elmúlt már 4 hónapos akkor.
2013. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nagy arcú kutyáknál igenis alkalmazzák egymás között a módszert a kutyák, nem egyszer láttam, pont ilyen erőszakos ebeknel. Én egyáltalán nem néztem Cesart, csupán 10 éve sport és munkakutyázom, de mindenki alkalmazza azt, ami bevált neki.
2013. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
De ez a kutya négy hónapos.Ott is alkalmazzátok?
2013. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én az elejétől kezdve rámordultam a kutyáimra, még kicsi korukban, hogy NEM! amikor rámmorgott, vagy odakapott vicsorogva,be se ppróbálkozott azóta. Nagyimmal ugyan ezt csinálja a kutyám, mint a kérdezővel, mert tudja, hogy lehet. Bár nem volt rá soha szükség, de ha az én kezemet (nem játékból) hanem visszapofázásból megharapná, mikor pl. lekuldom az agyról, tuti azonnal a grabancánál fogva rántanám le a földre. A 4 hónapost is. Nem vagyok durva a kutyáimmal, de azt nem hagyom, hogy megharapjon vagy odakapjon morogva, amikor mondok neki valamit. Miért, te mit teszel ilyen szituban, ha a NEM már nem elég?
2013. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én írtam hosszabban a földre nyomást. Én sem a tv-ből tanultam. Nem azt hangsúlyozom, hogy alkalmazz erőszakot. Szerintem ez a módszer bőven belefér egy "agresszív" és akaratos kölyöknél. 4 hónaposan már simán. Az enyémet is állandóan rendezik a nagyok, de már van annyi sütnivalója, hogy magától is a földre fekszik hanyatt vágja magát és nem mozdul amíg el nem engedik. Bár tegyük hozzá mivel a főnök én vagyok ezért én döntöm el melyik kutya, hogy léphet fel a többiekkel szemben. A kicsi sem szekálhatja a nagyot, de fordítva sem hagyom. 15 éve kutyázom régen bemutatóztam most már csak hobby szinten ügyködöm. Sosem volt kenyerem az erőszak, de minden kutyám tudja/tudta hol a helye. Van mikor a kicsi az ágyban alszik mellettem. 3 hónapos de ha ebédelünk csend és rend van amíg nem végeztünk. Ezt nyilván az öregektől látta mivel erre nevelnem sem kellett. Sosem morgott még rám viszont simán eljátszom vele úgy, hogy a kezemet harapdálja (mivel ezt én nem tartom elítélendőnek és egy kutyámat sem szoktattam le róla, sőt a felnőttekkel is gyakran játszom így). Mindenki csinálja úgy ahogy gondolja, de kedves kérdező bármit is alkalmazol ne hagyd, hogy a fejedre nőjön.
2013. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a tanácsokat. Valaki írta,hogy félek a kutyámtól,neki válaszolnék,hogy nem félek csak nem vagyok,voltam hozzá szokva a "keménykezűséghez". Régebben szüleimnél is voltak kutyák,de ott se kellett ilyet alkalmazni,meg a mostani másik kettőnél is elég volt mindig a hangosabb szó,és tudják hol a helyük. Az igaz,hogy majdnem mindegyik közepes vagy kis termetű volt. A lényeg,hogy ha rosszalkodik akkor grabancolás lesz,és felkeresem a kiképzőt akit ajánlottatok aztán mind a ketten tanulunk. :)
2013. szept. 13. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!