Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mostok kezet kutyázás...

Ti mostok kezet kutyázás után? Miből gondolja egy kutya tartó azt, hogy nem kell kezet mosnia kutyázás után?

Figyelt kérdés

Mondván "az én kutyám tisztább mint némelyik ember!"

Láttam egyik ismerősömnél, aki kutyás, hogy kutyázott, játszott vele, simogatta, a kezéből adott neki kekszet, amit kicsit össze is nyalt a kutya, meg minden, majd ment be, és elkezdte a pizzát enni kézzel, anélkül, hogy megmosta volna a kezét.

Aztán megfogott 1 szeletet, majd nyújtotta nekem.

Hát valahogy akkor pont nem voltam éhes.


Miből gondolja egy kutya tartó, hogy nem kell kezet mosni muiután a kutyájuk összenyalta a kezüket, meg simogatták?

Ezek az emberek tömegközlekedés után, vagy egy nyilvános wc után se mosnak kezet?



2013. szept. 15. 17:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mosok kezet, amikor koszos és már igényem van rá, hogy tiszta legyen, vagy ha olyan egyéb műveletet végzek, amihez tiszta kéz kell. Ennek nincs köze a kutyához. Mivel kinti-benti kutyáink vannak, jönnek-mennek és állandóan simogatjuk őket. Attől, hogy megsimogattam, vagy a szájába adtam egy falatot, még ugyan úgy megfogom a süteményt kézmosás nélkül. Kutyás napon, kiránduláson, kutyaisolában, kiállításon meg kifelyezetten szutykos kézzel eszem. És akkor sem a kutyától koszos ráadásul semmi bajom se lesz tőle. Persze, ha vendéget fogadok, akkor megtisztelem azzal, hogy tiszta kézzel szolgálom fel az ételt.
2013. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A mi bullterrierjeink is kijárós kutyák,de az ágyunkban alszanak.

Én is csak főzés,étkezés stb.előtt mosok kezet,nem rohangálok percenként.

2013. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

6-os vagyok. Úgy, hogy a kutya a kennelben lakik. Reggel korán kiengedjük a nagy kertbe, szaladgál, elvégzi a dolgát, labdázás stb. A nap folyamán többször is ránézünk, de nyitva van a kennel, hogy ha akar, be tudjon bújni a házába, de ha úgy van kedve, kifekszik a kertajtó mellé napozni. Szóval nincs egész nap oda bezárva, de nem is vagyunk egész nap vele. Ezután következik késő délután-este a napi 2,5-4 órás séta (mikor hogy). Séta után etetés, aztán már becsukjuk, de még egyszer este későn (úgy 11 körül) ki szoktuk engedni a kertbe, hogy elvégezhesse a dolgát, ha még kell neki, és kibírja reggelig.


És igen, én megmosom a kezem minden kutyázás után. Nem értem, miért kellett lepontozni. A kérdésre válaszoltam, úgy gondolom, nem írtam semmi sértőt, vagy?

2013. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg annyi kimaradt h wc elott is mosok kezet, ha van ra lehetoseg.

Ha nincs ez van, en se haltam bele meg, pedig 3 kutya, 1 hazba.

1 kis immun fejlesztes sztem se art, mondjuk budos kutyas kezzel inkabb nem ennek :D

2013. szept. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Imola Ágnes ***** válasza:
91%
Akiteki véleményét osztom: minden evés előtt kezet mosok... Ezen kívül, mivel rengeteg kutyával kerülök kapcsolatba nap mint nap, igyekszem folyamatosan fertőtleníteni a kezem, ez legelső sorban a kutyák egészsége miatt van, hogy ne terjesszek esetleges betegségeket...
2013. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
79%

Na most a körülményektől is függ.

Jó pár éve én is mosok kezet mert adott a víz és a szappan, ez nem azt jelenti, hogy régebben nem.

Régebben árut terítettem tgk-val és a kutya is velem jött a kocsiban. A kezem szinte mindig piszkos volt a kocsitól a rakodástól, és a gázolajtól. Az ennivalómat is úgy ettem meg a kocsiban vezetés közben és persze a kutyához is hozzáértem sűrűn.

Amióta ez a fajta meló nincs amint lehet kezet mosok.

Itthon meg az az első, hiszen főzök is a családra.

2013. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

Én nem szoktam kezet mosni így, csak ha nagyon összenyálazza. Másnak mondjuk nem kínálnék így kaját...

Amúgy nem értem ezt a túlzott higiéniamániát. Úgy értem, gyerekkoromban, a kertből vadásztam le az epret, gyümölcsöket, és semmi bajom nem volt, hogy ott helyben megettem őket.


Állítólag az "agyonfertőtlenített" emberek hajlamosabbak a betegségekre is, könnyebben elkapnak ezt-azt.

2013. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én csak sétáltatás után szoktam miatta kezet mosni. Soha semmi bajom nem lett tőle és amíg nem lesz, addig nem is fogok ezen változtatni.
2013. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hát, ti tudjátok! Én nem szólok bele az életetekbe!

Csak nem értem, hogy a kutya nyalogatja magát, és gondolom nem törlitek ki a fenekét, szóval azt is fogja nyalogatni mert kutya nem mászkál kakis fenékkel...

Utána meg a ti kezeteket puszilgatja...

Fúj! :S

De a Ti életetek!

2013. szept. 22. 13:39
 20/23 anonim ***** válasza:
Kerdezo, irtuk, hogy nem eszunk koszos kezzel. De most allandoan rohangaljunk kezet mosni? Ha a kertben dolgozol, akkor is mesz percenkent mosakodni? Az mellesleg alap, hogy a masikat nem kezbol kinalom, akkor se ha tiszta a kezem. Nem illik igy nyujtani a kajat, hanem oda kell adni az egesz tanyert, hogy valasszon az illeto.
2013. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!