Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan játszak a kölyökkutyáma...

Hogyan játszak a kölyökkutyámal? És honnan tudhatom hogy agresszív vagy csak játékos?

Figyelt kérdés

Szombaton kaptam egy 8 hetes tacskó keverék kiskutyát nagyon izgága játékos kutyus. Kapott két plüssöt és sok rágójátékot de inkább csak a plüssöket "szadizza". Még nem vihetem ki az utcára ezért a lakásban szoktam futkározni vele, a baj csak az hogy amikor utolér felugrik a térdemre és harapdálni kezdi a nadrágomat vagy a lábamat és erről nem tudom leszoktatni. Próbáltam ilyen magas vinnyogó hangot kiadni először működött is de már nem. Elfordultam tőle, kimentem a szobából. A harapdálást csak játékból csinálja vagy azért mert agresszív? Tegnap az öcsém rászólt, hogy ne harapdálja a nadrágját és ugatni kezdett rá, ma reggel pedig amikor felemelte kicsit morgott. Másra a családból nem szokott morogni. A másik baj az, hogy nagyon keveset alszik a kutyus pedig igyekszem vele minél többet játszani. (8-4ig suliban vagyok de akkor az apukám otthon van és tud vele foglalkozni)

Bocsi, hogy hosszú lett és előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 16. 07:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amúgy nem neked küldtem a videókat, hanem a kérdezőnek, és azoknak, akiket megmosolyogtat. Ahelyett hogy falra fested az ördögöt egy első kutyás lánynak, inkább linkelj te is egy hasznos videót, amit szeretsz, hogy lássa: hogy játszanak a kölykök. A lényeget pedig úgyis akkor tudja meg, ha majd viszi a kutyáját futtatóba, vagy suliba. Gondolom ebben egyet értünk.
2013. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2013. szept. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BTQybIXwzlo


Itt pl megfigyelhetőek ugyanazok a mozdulatok, mint a németjuhásznál, csak bulldogosabb temperamentummal. :)

És a "falkatámadás".

2013. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy jó játék: fogócskázhatsz a kutyáddal.

Eldobod neki a plüsst, aztán próbálod megszerezni tőle.

Ha nálam van, ő üldöz engem. Aztán ha megszerzi, akkor ő védi a játékot, én pedig úgy csinálok, mintha el akarnám venni - ilyenkor szokott ő futni előlem. :D Rakhatsz le párnákat akadályként, cikcakkban futni, hirtelen fordulni...vagy ami eszedbe jut.

Tapasztald ki, hogy működik a dolog veletek. Én hamarabb szoktam kifáradni, mint a kutyám. :)

2013. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) és mennyi időt kellene játszanom vele? mert azt olvastam, hogy nem szabad túlzásba vinni a játszást. 3-4 óra az sok?
2013. szept. 16. 17:39
 16/18 anonim ***** válasza:
Egész nap tudnának játszani, szerintem nem lehet túlzásba vinni. Max ,ha látod, hogy fárad, lehet pihenni kicsit.
2013. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vagy ahogy neked kedved, időd van rá. Séta előtt jó ha játszol vele egy félórácskát.
2013. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Azt is kipróbálhatod, hogy a kedvenc játékát eldugod és megkeresteted a kutyával. Először félig látható helyre rakd és a kölyök ezt lássa, majd fokozatosan egyre nehezebb helyekre tedd úgy, hogy a kutya már ne is lássa...imádni szokták :)
2013. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!