Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tanult viselkedés lenne?

Ez tanult viselkedés lenne?

Figyelt kérdés
A szuka kutyánk általában úgy pisil, hogy felemeli az egyik hátsó lábát, de közben le is "guggol", tehát ilyen uniszex módon oldja meg. :D Gondoltam arra, hogy sokat lehetett kan kutyák között, főleg kicsiként, és tőlük látta ezt a lábfelemelést. Ez mennyire reális? Vagy miért csinálja így? Nagyon aranyos művelet egyébként, és minden kutyás rácsodálkozik. :D
2013. szept. 18. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet tanult is nem tudom, de az enyém is így pisil.
2013. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kan kutyám meg a világért nem emelné meg egyik lábát sem pisiléshez. Inkább horpaszt.

Van ilyen. Nem tudom honnan vette.

2013. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Domináns szukákra jellemző ez a fajta "jelölés". Személy szerint nekem is van ilyen szukám, kanokat megszégyenitő magasságig tud jelölni 3 lábon:)))
2013. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Az én szukám magasabbra pisil, mint a kanok. És sokkal jobba is céloz. :) A dominancia jele és igen, tanult.
2013. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is dominancia jele. Nekem van egy baromi domináns szukám és egy abszolút megadó, követő típusú kanom. Nos, érdekes, a pisilés úgy néz ki náluk, hogy a szuka emeli a lábát, sőt, sokszor mind 2 hátsó lábát, amíg jelöl, van hogy kézenall, nem viccelek. A kan nagyon ritkán emeli a lábát, szinte soha. De tényleg full megalázkodó típus. Mind2 nemből nekem a 2 véglet van.
2013. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az én szukám nem domináns, tipikus omega, mégis emeli a lábát.
2013. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha tanult akkor a szukám hol tanulta? Ő az idősebb 2 évvel, és nem volt mellette másik kutyám, mikor ez kialakult. A többi kantól, akivel séta közben találkoztunk?
2013. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom közben írt valaki, szóval az 5ös és a 7es voltam
2013. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én szukám nagyon domináns volt, mégsem emelte a lábát csak simán leguggolt. Láttam félszeg szukát is láb emelve vizelni.
2013. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!