Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy állatot ennyire...

Hogy lehet egy állatot ennyire szeretni?

Figyelt kérdés
Most 10 éves a kutyám, nagyon fitt egyébként, de ma mikor játszottunk már láttam, hogy amit régebben simán megcsinált "torna mutatványt", ma már csak nagy nehezen..szóval tudom, hogy lassan itt az idő, és akárhányszor eszembe jut, rögtön gombóc a torkomba, könnyes lesz a szemem..pedig egyáltalán nem vagyok érzelmes ember, de nagyon nagyon szeretem az állatokat és a saját kutyámat is, hisz 10 éve mindig "vele" sírtam, és mindig ő vigasztalt. Bennem van a becsípődés, hogy ennyire megérint ez a dolog vagy ez egy természetes folyamat, hisz családtag elveszítése..
2013. szept. 18. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10 éves kutyának van még 6-8-10 éve, úgyh ne keseredj el.


Amúgy meg persze, hihetetlen nagy szomorúság egy kutya társ elvesztése, de amennyi örömöt ad az élete során, az felejthetetlen. Amúgy meg gondolj arra: jobb ez így, hogy a kutya rövidebb életű, mint az ember, mert én biztos h nem szívesen hagynám itt a kutyámat ebben a világban, mert nem is értené, hová tűnt a gazdája.

2013. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Akiteki ***** válasza:
Nem kéne még temetni a kutyát, hátravan még jó néhány éve. Nem, az nem természetes, hogy évekkel előbb már siratod. Ráérsz majd utána.
2013. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a kutyáknak azért van ilyen rövid élete, mert ha tovább élnének akkor még ennél is jobban fájna az elvesztésük :) Nekem 3 éve pusztult el a kutyám, aki 10 éves volt, 10 éves korom óta velem volt jóban rosszban. Mai napig meg tudom siratni, sajnos gyomorcsavarodást kapott, és nem lehetett megmenteni :( Most is hiányzik, már van másik kutyám, másik fajta, hogy ne őt keressem benne. Imádom, de őt nem pótolhatja.
2013. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez természetes, hogy egy állatot úgy lehet szeretni mint egy családtagot. Egy állat sosem bánt meg, nem beszél ki a hátad mögött stb. :)
2013. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szia!


Hossza Kutyarevü és Állatbarát tanulmányozás után 12 éves koromban megkaptam gyerekkorom kutyáját, egy fekete angol cocker spániel kant. 15 évig volt velem, 27 éves koromban pusztult el magától, elaludt. Előtte már tudtam, 4 napja erősen lihegett... még mielőtt elpusztult volna, megevett 4 csirkeszárnyról a húst. már kicsontoztuk neki, csak a húst kapta. Utána kb még 1 órát élt.

Nagyon-nagyon sajnáltam. Egész gyermekkoromban ő volt a barátom, nem nagyon barátkoztam amúgy senkivel. Rengeteg minden történt velünk 15 év alatt, sokszor volt baja, sokszor csinált hülyeséget (pl megnyúzott egy sünt, felmászott a drótkerítésen...)

Ezek ma már jó emlékek, és nagyon jó, hogy abban a korban még élt, amikor már volt itthon videós telefon. Van egy csomó videóm a gépen róla. Nagyon jó érzés megnézni újra. És a fényképeket is.

Talán eltemetni volt a legrosszabb. De azt is túl lehetett élni, az az igazság. megadtam neki a 2végtisztességet", ott nyugszik a mogyoróbokor alatt. Sokat gondolok rá.


Valahogy így lehet túlélni. Azóta van egy mudim. Ő is kan, ő is fekete, de nem hasonlítom őket egymáshoz, mert ég és föld a 2! én aránylag hamar vettem kölyköt, talán 3-4 hónap után. és segített.

2013. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

és hogy hogyan lehet így szeretni egy állatot (sokat)?


így: [link] :))


Mellettem még húgom kutyája, egy törzskönyves beagle kan, Alex, és sziámi-burma keverék hím cicánk, Gaston.

2013. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
csak hozzáteszem, a kép elég régi :)
2013. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi is elaltattuk a yorkinkat, nagyon beteg volt. :-( Én viszont nagyon visszafogtam magam amíg el nem aludt, hogy ne sírjak. Szerettem volna ha úgy megy el, hogy ne érezze az aggódást, a bánatot. Így is volt. Fogtam a fejét, míg Ő békésen eleludt kedvenc helyén. Itthon...
2013. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!