Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy állatot családt...

Hogy lehet egy állatot családtagként szeretni?

Figyelt kérdés
Én ezt soha nem tudtam megérteni.Nekem is van két kutyám,de nekem ők az állataim,nem családtagok.
2009. szept. 21. 17:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért tekinthetők családtagnak, mert egy lakásban lakunk, az ágyunkban alszanak, egész nap együtt vagyunk velük. Amikor szomorú vagyok, sokszor beszélek a kutyáimhoz. Jól esik, hogy van valaki, akinek kiönthetem a szívem. egy hűséges, bátor, ragaszkodó, tündéri állat. Aki egész nap azt lesi, mit csinálok, követ, szórakoztat stb.

Ízlések és pofonok. :)

2009. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen. Az állatok tudják a legönzetlenebb szeretetet adni az embereknek. Ha sokat foglalkozol egy állattal, nagyon okos lesz. Érzi, mikor van jó, vagy rossz kedved stb és képes megvigasztalni :) És az állat elvesztésekor (ha már sokáig van veled) úgy érzed, egy családtagot vesztettél el, és nagyon hiányzik és mindig emlékszel rá... Hát, nálam valahogy így működik.
2009. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kutya az ágyban?Ez nálam elképzelhetetlen.Szeretem a kutyáimat,de nem jöhetnek be a lakásba.De ahogy a második válaszoló írja:ízlések és pofonok....
2009. szept. 21. 17:18
 4/24 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok:eső válaszoló írta :) Bocsi
2009. szept. 21. 17:19
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

teljesen megértem azt is amit az első két válaszoló írt, de valamilyen szinten mégis a kérdezővel értek egyet. Vegyük például a legalapvetőbb házi állatot a kutyát, nem értem miért kell nyalni-falni, beengedni az ágyba és családtagként kezelni. A régi világban is szerették a kutyát, hiszen nem új mondás, hogy a kutya az ember legjobb barátja, a vadászok sokszor az életüket bízták rájuk, és hűségesen szolgálták, segítették, szerették egymást. Viszont! mindig ott volt az a a kicsi de elválaszthatatlan fal: "mégis csak egy kutya" ezt manapság sokan megpróbálják átlépni és ennek az eredménye: kutyaszőr a kajában, (vagyis mindenhol), piszok, és a gazdák értelmi szintjének leépülése (nyali-fali, "jaj te kis cukimuki" pussz pussz


bocsi a regényért én ezt gondolom.

2009. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Ezt én sem értem.Ezeknek az embereknek valami nem stimmel az értékítéletükkel.Ismerek én is olyant,aki együtt alszik a kutyájával,sőt olyant is,aki egy tányérból eszik vele.Ez azonban az ő magánügye.

Az viszont eléggé felháborít,hogy emberek hatalmas pénzeket költenek állatmenhelyekre,de az éhező,tisztességes családok gyermekeinek eszükbe sem jut egy tál ételt adni.

Nem azt mondom,hogy ne legyenek állatmenhelyek.De ne tartsanak ott olyan állatokat hónapokig-évekig,akiknek esélye sincs gazdára találni.Ez felesleges pénzpocsékolás.

Tudom,hogy most az állatvédők azt mondják,hogy ők is élőlények akiknek joga van az élethez.De vajon a bolhák,szúnyogok,patkányok csótányok nem élőlények ?Az érdfekükben mégsem szólal fel senki,sőt,mindenki írtja őket.

Valahogy fontossági sorrendet kellene tartani az élőlények között,és elsőnek az embernek kellene lenni.

2009. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Úgy hogy ők is annak tekintenek minket. (etológiai kutatások bebizonyították, hogy a kutya sok helyzetben - tulajdonképpen a szaporodást kivéve mindenben - fajtársnak tekinti az embert...)

Másrészt mi is az állatvilág részei vagyunk, van rendszertani besorolásunk is, ilyen téren egyáltalán nem emelkedünk ki a többi állat közül...

2009. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Azért mert a kutya a lakásban van (panelben lakunk), nem jelenti, hogy szőr van a kajában. Persze alapos takarítást igényel, de szívesen megteszem. Minden séta után lábmosás és bunda-kikefélés van.. Tehát tisztán jönnek be az ágyba. Szeretem a fejüket puszilgatni, meg ők is megnyalják a kezem, az arcom. Ha vége a "pusziszkodásnak", kezet és arcot mosok. Szerintem ez nem olyan gáz dolog.

2009. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

17:25!

Egyrészt igazad van, mert az éhező embereknek is kellene segíteni. De! Ha te az utcára kerülnél, szerinted ki segítene rajtad? Azért ezeken érdemes elgondolkozni.

Az emberek nem tisztelik egymást annyira, hogy ilyen helyzetekben segítsenek a rászorulón. Az ember meglopja, megöli, megalázza az embertársait. És sokan ezt látják maguk előtt, nem azt, hogy az ember önhibáján kívüli okból lett otthontalan, és éhezik.

Ilyen a világ:S

2009. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy úgy szeretem,hiszen az életem része!Feltétel nélkül szeretem,gondoskodom róla...meg mondom őszintén különb,mint némely családtagom!:D

DE nem engedem az ágyamba,konyhába,mert ő egy kutya.

2009. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!