Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám ha hívom?

Miért fél a kutyám ha hívom?

Figyelt kérdés

Hali.

Az érdekelne engem hogy mit csináljak a kutyámmal, mert ha hívom akkor mindig lapulva megy és nem hozzám jön hanem inkább elbújik, ha kimegy az utcára és próbálom visszahívni akkor meg nem jön vissza hanem elfut. Soha nem bántottam.


2013. szept. 19. 11:00
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Mennyi idős? Milyen előélete volt? Hogyan próbáltad megtanítani a behívást?
2013. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet más bántotta,vagy nem nagyon volt kapcsolata az emberekkel kölyökként.Próbáld a bizalmát megszerezni,etesd kézből,ha spontán odamegy,kapjon jutifalatot.
2013. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 éves most, és hát nagyon kis korába hoztuk el talán 1-2 hetesen. Régen odaszokott jönni ha hívtam még fél éve, úgy tanítottam hogyha odajött mindig adtam neki jutalom falatot, de már az se érdekli, ahogy nő egyre makacsabb lesz
2013. szept. 19. 11:09
 4/8 A kérdező kommentje:
2# Ha valaki jön hozzánk és nem ismeri azt egyfolytába ugatja hiába szólunk rá, ha eszek valamit mindig odajön leül én meg nem bírom ki hogy ne adjak neki :)
2013. szept. 19. 11:11
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
84%
SZerintem, a leírtak alapján nincs meg a biztonságérzete, és az is lehet, hogy nem megfelelően volt szocializálva. Mivel írtad, hogy kiszökik, kunyerálhat, a szabályokat sem fogadja el, ezért szerintem először ezeket a dolgokat kellene rendbetenni. Olvass utánna a kutya nevelésének, szocializációjának, viselkedésének, és aztán átlátod majd a viselkedését.
2013. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahonnan elhoztuk megfelelően tartották viszont sok kutya volt ott volt a testvére is és az anyja is .. egy embernek is rossz mikor elveszik a családját... Talán lehet hogy ezért? Egyedül érezheti magát?
2013. szept. 19. 11:22
 7/8 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem hogy kiskorába mikor elhoztuk nálunk volt 2 macska próbált velük ismerkedni azok meg ráfujtak és vissafutott a házába, a macskákat idővel elintézte már nincsenek itt :D
2013. szept. 19. 11:25
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet hogy a kunyerálást tőlük tanulta és rajt maradt, régebben úgy szokott mosakodni mint azok, de már leszokott róla :)
2013. szept. 19. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!