Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kérjek a pároztatásért?

Mennyit kérjek a pároztatásért?

Figyelt kérdés

ismerősöm az én kutyámhoz hordja az ő szukáját pároztatni. kiskutyát sohasem kérek, őt viszont akármilyen "szívességre" megkérem mindenért pénzt kér. ezért úgy gondoltam hogy ha legközelebb hozza akkor bizony megmondom hogy ennyi ha jó jó ha nem nem.

jagd terrier kutyáról van szó.


2013. szept. 19. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Bármennyit kérhetsz. A jelek szerint azonnal máshol fog keresni párt.
2013. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem, én csak azért kérem el a pénzt mert ő is minden sz*rért elkéri, akkor én miért tegyek neki szívességet? itt a környéken nem igen talált párt a kutyusának egyébként :)
2013. szept. 19. 11:53
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Én egy 10 ért szoktam.

Potolja a kaját..

2013. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Ne kérj pénz és ne pároztass, ha szereted a kutyákat!


Sokakból hiányzik a felelőség tudat és sok ember a jó szándékú tudatlanságának áldozata, melynek a következményeit a kutya élete bánhatja. Egy meglévő élet elvétele viszont főbűn az én értékrendem szerint, pláne akkor amikor a legjobb barátunkat ítéljük halálra.


Azt gondolom, hogy sokkal komolyabban kellene gátat szabni a szaporulatoknak, szaporításoknak és ebbe a körbe én maximálisan beleértem a tenyésztőket is. Az állatok ivartalanítása egyfajta csonkítás, ami csak egy tüneti kezelés. Persze, kan kutyák esetében amennyiben nem rendelkezik a tenyésztésre megfelelő papírokkal a kötelező oltás mellett alapból el kellene végeztetni a beavatkozást. Nem is értem, hogy ez miért nincsen szabályozva.


Kutyát tartani csak szakképzett embernek szabadna. Szakképzett pedig úgy lehetne valaki, ha elvégez egy akkreditált iskolában egy minimum egy napos állattartási tanfolyamot, ami a felelős állattartásról szól, és egy vizsgát tesz kutya cica igényekből. Ezt mint egy jogosítványt használhatná az illető a későbbiekben.

Kutyát tulajdonolni, sétáltatni, venni, örökbe adni anélkül nem lehetne. Persze jó magyar szokás szerint ennek nem a pénzről kellene szólnia.

2013. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Kérjél egy 10 ezrest vagy jó minőségű tápot/kaját.
2013. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendben nem fogom ezt tenni. úgy látom a többi intelligens válasz törölve lett.
2013. szept. 19. 15:55
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Azok valóban intelligens válaszok voltak,más kérdés,hogy te pénzt húznál a kutyádból,meg gyártod a keverékeket,akik valszeg betegek is lesznek.De tényleg csak gratulálni tudok.Büszke lehetsz magadra.
2013. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
azért várjatok egy pillanatot. A jagd terrier még nem ment el a cuki kedvenc irányba. Azon kevés fajták egyike, akiket célirányosan szaporitanak. Tehát aki ilyet vesz, az használja a kutyát, és dolgozik vele, amire valljuk be őszintén a kiállitási csili-vili kutyák nem biztos, hogy alkalmasak. Igen kérj pénzt a fedezetésért. Ingyen senki nem fedeztet. Legalább valamennyit fedez a kutyát tartásából.
2013. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A jagd nem ment el ilyen irányba? Akkor gondolom nem láttál még házi szaporított jagdot...
2013. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Meg akkor a jagd nem is szerepel kiállításon ugye??


Meg mi az,hogy minden fedezésért kérjen pénzt?


Bírnám,ha a falukban is koslatna Mari néni háztól házra,ahova beszökött a kan kutyája kiskutyát gyártani,hogy ő kéri a fedezés árát.

Kb. ennyire tudatos a kérdező szaporítása is.

2013. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!