Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben ha esetleg...

Ilyen esetben ha esetleg feljelent a szomszéd akkor sem tudnak ellenem tenni semmit ugye?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű kutyám, jó a kerítés, magas is. A környék tele van macskával, van hogy hozzánk is betéved egy-egy. Eddig annyi volt, hogy utánuk szaladt de a kerítésnél megállt és kész. Ma épp kint voltam az udvaron nagy zörrenést hallottam és amikor odanéztem a kutyám épp felugrott a kerítésre minden erőfeszítés nélkül és amikor elkiáltottam magam, hogy vissza akkor azt a lendületet használta fel visszafelé amivel felugrott. Ha egy másodperccel később reagálok akkor átugrik a szomszédhoz. Eddig nem tudtam, hogy tud ilyet. Van ott egy kisgyerek, nem bántaná őket, de akkor is ijesztő lehet ha egyszer csak a kert közepén terem egy kb. 50 kg-os fekete kutya. Na most megpróbálok kitalálni valamit a kerítéssel kapcsolatban, de ha addig is netalán átugrana akkor ha a szomszéd feljelent de nincs bizonyítéka akkor tudnak velem, de leginkább a kutyámmal tenni valamit?
2013. szept. 19. 16:53
1 2
 11/17 sippara ***** válasza:
77%
Nem kell feltétlenül megmagasítani a kerítést, elég, ha 45 fokban befelé hajló rács kerül a tetejére, azon nem fog átmászni, ráadásul egyrészt olcsóbb, másrészt gyorsabb, mint újrarakni az egész kerítést egy méterrel magasabban. A behíváshoz én is gratulálok egyébként! :)
2013. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Lehet kapni olyan drótkerítést ami nem fonott hanem egymáshoz heggesztett szemekből áll. Ezt feltenni és magad felé behajtani 45 fokban és már nem is tud átmenni és a szomszédtól alig játszik.

[link]

2013. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nem játszik, látszik:)
2013. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
1 hétig lehetnél kicsit figyelmesebb, és felügyelet nélkül ne engedd a kertbe a kutyát. Aztán kész a kerítés javítás, mindenki boldog :)
2013. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A szomszédnak szólni kell!!Mi van akkor,ha gyanútlanul egyedül engedi ki a gyereket,vagy hagyja ott néhány percre?Egy hetet kibír azzal,hogy jobban odafigyel.Neked bevállalható,hogy tudtál róla,de mégsem szóltál,ha baleset történik?

Én ahhoz gratulálnék,ha lenne bátorságod odamenni és bemondani,mi a szitu.

2013. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Max annyit tennék, hogy amit itt leírtál, azt neki is mondd el. Ha normális kapcsolatban vagytok, esetleg ismeri a kutyádat, akkor semmi gond nem lesz. Pláne ha úgyis akarsz emelni a kerítésen...
2013. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez a befelé hajló rács nagyon jó ötlet, eszembe se jutott, pedig láttam már ilyet. Köszönöm a linket is :) Semmilyen kapcsolatban nem vagyok a szomszéddal, másik utcán jár ki-be mint én,csak a telek ér össze. Nem is lehet átlátni a kerítésen, csak hallom, hogy van gyerek. Ő esetleg tudhatja ki vagyok a kutya miatt, őt ismerik sokan, mindenfelé szoktunk sétálni. Az ilyen kutyákat mindig számon tartják a környéken lakók :/ Holnap intézem a kerítést addig figyelek a kutyára. Ijedtségen kívül nem lenne semmi baleset, baj, borzalom. Ismerem a kutyám, tudom, hogy milyen helyzetben mit várhatok tőle, csak azt nem tudtam, hogy ekkorát tud ugrani. Az sem volt meglepetés, hogy kergette a macskát, szokta ha bejönnek. Itthon csinálhatja, ha nem vagyok ott úgyis csinálja, akkor minek tiltsam. Utcán nem csinálja, tudja, hogy ott nem lehet ezzel szórakozni. A kétféle szituációt meg tudja különböztetni, nekem ez bőven elég. Köszönöm a válaszokat és segítséget!
2013. szept. 19. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!