Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb lenne elaltatni?

Jobb lenne elaltatni?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves Törpe pinscher kutyánk. 1 hete kezdődött nála ez a hányás dolog, sárgát hány, szóval epét. Állatorvoshoz el lett víve, kapott sokszor infúziót, meg vettek tőle vért. A vérképben a vesére vonatkozó értékek nagyon magasak. Itthon valami paszta szerű ételt kap meg pár gyógyszert, de ma megint hányt, és tegnap este is, már a pasztát sem nyalja le. Semmi életkedve nincs szegénynek, nem iszik, és nem is eszik kivéve ha fecskendővel bele van nyomva a szájába. Én nagyon szeretem a kutyánkat, de szerintem el kéne altatni. Szerintetek?

2013. szept. 21. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvos mit mond? Én először is elvinném egy normális orvoshoz, aztán meghallgatnám ő mit tanácsol. Ha szenvedni látnám sokáig a kutyámat, akkor valószínűleg elaltattatnám.
2013. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az orvossal beszélj,hogy mik a kilátások a betegségre és az életminőségre vonatkozóan is.
2013. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostól kérj tanácsot. Ha nincs rá esély, hogy felépüljön és újra boldog legyen, talán jobb véget vetni a szenvedésének. Ilyen idősen szerintem már nem sok esély van rá, de ezt a dokival beszéld meg. Te látod mennyire szenved, vagy éppen javul az állapota, neked kell eldöntened. Mindenesetre az is önzőség, ha hagyjuk szenvedni az állatot, csak hogy velünk lehessen, de meg kell adni neki az esélyt a gyógyulásra. Remélem jól döntesz majd!
2013. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon sokat fogyott, bár ez érthető, de ilyen idősen egyik szerve sem 100% os sajnos:( Szerintem szenved, egész nap néz ki a fejéből, ma reggel is úgy lett megtalálva, hogy a saját hányásában feküdt, mert nem tudott felkelni:( Szerintem sajnos az életminősége ettől a ponttól már csak lefelé ívelhet :S Eddig sem volt már nagyon rendben, mert esett kelt néha, meg sokszor bepisilt, de akkor még nem volt ennyire komoly a helyzet.. Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 21. 11:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az öreg kutyák esetében már bármikor előjöhet ilyen probléma, a tiéd pedig elég szép kort megélt.

Elvinném egy másik, jó orvoshoz is, hátha neki még van ötlete. Ha nincs, akkor kikérném a véleményét arról, hogy szerinte érdemes lenne-e fontolóra vennünk ezt a lehetőséget. Amíg normálisan életben tartható, addig akár óránként etetném és itatnám fecskendővel, de amint fájdalmai lesznek és érzem rajta, hogy nagyon szenved, bármennyire is fájna elengedném. :(

2013. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom nem ugyanaz de a kutyámnak tacskóbénulása volt 14 évesen a doki pedig azt mondta nem ad neki szteroidot mert már idős kutya (és ugye minek kezelni egy idős állatot, főleg ha nem fajtiszta??). Nagyon begurultam, elvittem egy másik dokihoz de oda már úgy mentem hogy írja fel neki a gyógyszert és ne jöjjön kifogásokkal. Mondta hogy felírja, beadtam neki, 8 hét után teljesen helyrejött, élt még utána 2 évet egészségesen. Szerintem soha ne hallgass egyetlen orvosra, lehet, hogy dialízissel vagy más kezeléssel meg lehetne menteni. Vidd el másik állatorvoshoz is! Ha mindkettő szerint menthetetlen, akkor tényleg humánusabb az altatás, nem szabad hagyni, hogy szenvedjen.
2013. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%
kerits forever living-es aloe vera gelt, azt itasd vele vagy fecskendezd be ketszer egy evokanalnyit etetes elott....ez a gel kepes mindenfele belso gyulladast lehuzni...az en kutyam a cukorbetegeknek keszult valtozatat itta kozel egy evig,talan ennek koszonheti, hogy hosszabb ideig huzta, amugy mar 4 eve cukorbeteg volt...persze csak akkor, ha az orvos szerint meg van esely a javulasra...ha nem rakos, csupan arra kene figyelni, hogy olyan eledelt kapjon ami nem terheli sem a veset, sem a hasnyalmirigyet...magyaran hasonlo kajat adj neki, mint a cukorbeteg joszagoknak, osszedaralt fott csirkemellet fott barna rizzsel esetleg leveslevel keverve meg sotlan allapotaban...
2013. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos ma Dixie 3 órakor a nővérem karjaiban hosszas szenvedés után elhunyt. Sajnos nem tudtuk megkönnyebíteni, mert hajnal van. Rettenetes dolog megásni a saját kutyád sírját...
2013. szept. 22. 03:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Részvét a kutyusért.

Hidd el, jobb így neki.

2013. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár nagyon nehéz, megpróbáljuk elengedni...
2013. szept. 22. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!