Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomról lenne szó! (Pit...

A kutyusomról lenne szó! (Pit Bull) Lent! Mi lehet a baj? Tudom, hogy hosszan van leírva, de csak a lényeg így is!

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy van egy kettő hónapos PitBullom és az elmúlt napokban a hátsó lábaival valami probléma van, először is, ha felnyujtózik akkor vissza leül, mintha gyenge lenne a két hátsó lába, másodszor pedig amikor sétál nagyon "szétteszi", olyan, mintha túl hosszúak lennének, jelzem most hirtelen nőtt! Nagyon fontos lenne, ha valaki tud segíteni, hogy mi lehet a probléma akkor nagyon hálás lennék! Tényleg nagyon aggódom, vigyem orvoshoz? Amúgy kisfiú a picike! :(

2013. szept. 21. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:

két hónapos kutya hogy kaphatott meg minden oltást???? [link] ez az ajánlott oltásprogram

februárig meg nem várhat a chipelés, mivel 4 hónaposan törvényi kötelezettséged chipeltetni


járj normális orvoshoz! bár nyilván a kutyát is valami szaporítótól vetted, nem tenyészetből...

2013. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
"A diszplázia tünetei jelentkezhetnek már fiatal kölyökkorban is, de leggyakrabban 1-2 éves korban válnak feltűnővé. Leggyakoribb a hátulsó testfél gyengesége illetve a sántítás tűnik fel először. A kutya nehezen kel fel fekvő helyzetből, és imbolyogva jár. A diagnózis legbiztosabb módja egy röntgenfelvétel készítése a csípőről. A tünetek alapján és az ízület vizsgálata során rendszerint felmerül a gyanú a diszpláziára. Ennek megerősítésére alkalmazható a röntgenvizsgálat. A tünetek súlyosságától függően választható a gyógyszeres kezelés illetve a műtéti megoldás."
2013. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 A kérdező kommentje:
Minden oltása amit mostanában kellett beadatni! Június közepén született!!
2013. szept. 21. 21:58
 14/74 anonim ***** válasza:

Szerintem számold újra. Biztos, hogy nem csak februárban kell mennetek chippeltetni (az első veszettség oltásnak is késő már). Arról inkább ne is beszéljünk, hogy elméletileg már chippel szabadott volna csak elhoznod (amennyiben nem nálad született).

Ja és DP = diszplázia, bár én nem gondolnék azonnal erre egy ilyen pici kutyánál. Dehát bármi előfordulhat...

2013. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
június közepe 3 hónapja volt, tehát 3 hónapos a kutyád, chipelve kéne legyen, mivel az az eladó kötelezettsége és még bőven nem kapott meg minden oltást...december reális a veszettségire, de addig még kell oltatni másra
2013. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:

11-es: Ne haragudj, de a kutyusomnak díjnyertes szülei vannak és az orvosunk is teljesen rendben van!

12-es: Nagyon szépen köszönöm a segítséged és mindenki másnak is!!

2013. szept. 21. 22:02
 17/74 anonim ***** válasza:
A hátsó lábak gyengesége, rendellenes használata általában a csípő elváltozását jelzi. Erre utaltak többen. Ez nem azt jelenti, az lenne a kiskutyádnak. De egy ennyi idős kutyánál némi csetlés.botlás még belefér. Igazán nem teszel vele rosszat, ha megmutatod orvosnak. nem kövérke kissé a kutyád?
2013. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
55%
"11-es: Ne haragudj, de a kutyusomnak díjnyertes szülei vannak és az orvosunk is teljesen rendben van! " törzskönyve van? nincs, ugye? hisz chipje sincs
2013. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
Ilyenkor felhívhatod a tenyésztőt is.Ha DP je van,elvileg a szerződésnek tartalmaznia kell az erre vonatkozó eü.garanciát.Orvossal mielőbb nézesd meg.
2013. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:
Eleinte mikor megkaptam akkor meghízott, de már rendben van a súlya! Nem hiszem, hogy csetlés-botlás mivel ma is vittem sétálni és 10 méter után lefeküdt, mintha 1-2 kmt sétált volna már, azt még nem említettem, hogy lakásban van, de sokat sétáltatom ès az udvaron is van eleget! Mielött kapnám a savat, hogy mièrt van lakásban hát azért, mert nagyon sokat el akarták már lopni és még nincs kész a kennelje!
2013. szept. 21. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!